Zpět na » Premier League » Koemanův názor na Memphise Depaye? Velký talent, ale nulová osobnost

Premier League - Koemanův názor na Memphise Depaye? Velký talent, ale nulová osobnost

Koemanův názor na Memphise Depaye? Velký talent, ale nulová osobnost © independent.co.uk - Memphis Depay

0

Líbilo se

13.11. - Trápící se nizozemský záložník Manchesteru United Memphis Depay byl v posledních dnech spojován s možným odchodem na hostování do Evertonu, jenže manažer Toffees Ronald Koeman přiznal, že o hráče velký zájem nemá. Podle Koemana, jenž Depaye sledoval ještě jako skaut, má sice nizozemský reprezentant velký talent, jenže jej podle jeho slov sráží problémová osobnost.

Depay v letošní sezóně odehrál za Manchester United pouhých sedm utkání, z toho však jen 20 minut v Premier League a je tedy připraven rozloučit se v lednu s Old Trafford.

Kromě Evertonu jsou údajně ve hře i AC Milán, Marseille a nově také Juventus, jehož skauti by měli hráče sledovat během reprezentační přestávky v dresu Holandska.

Pokud by se Depay nechtěl stěhovat z Premier League, připadal by v úvahu zejména Everton, ovšem jeho manažer Ronald Koeman o podobném kroku pochybuje, protože nadaného mladíka mnohokrát sledoval jako skaut a Depay ho nezaujal.

„Vždycky jsem pracoval se seznamem pěti specifických vlastností: Dovednostmi, taktikou, fyzičkou, přístupem a osobností. U něj jsem se v součtu těchto vlastností nikdy nedostal výše než na 5.6 z 10,“ prozradil Koeman pro Sunday Mirror.

„A víte, co nejvíce sráželo jeho hodnocení? Byla to jeho osobnost. Jen kvůli tomu, že jsem nikdy nemohl jít níže, měl u mě hodnocení 0 z 10. Bylo to naprosto nechutné, nevěřil jsem vlastním uším, jaký jazyk ten chlapec používal ke svým spoluhráčům a lidem z hlediště.“

Podle Koemana však Depayovo chování není v posledních letech v Nizozemsku ničím ojedinělým. A právě osobnost a přístup mladých nizozemských fotbalistů se prý výrazně promítly do nedostatku kvalitních nizozemských hráčů.

„Za tu dobu co jsem v Anglii, jsem zjistil, že pro nizozemské hráče je Premier League až příliš velkým skokem,“ dodal Koeman.

„V porovnání s mladými hráči v Premier League vidím u mladých Nizozemců jeden velký problém: Oni nekomunikují. Chovají se jako individualisté. Neustále jsou přilepeni ke svým smartphonům.“

Kam dál?

Více informací o Manchester United naleznete zde.

Vít Sedlák / teamtalk.com, FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

No v tomto mladíkovi jsem se hodně zmýlil.

CantonaErik
Tomasss - 13.11. Odpovědět

hlavně že měl být o hodně lepší než hazard, podle místních blbů co fandí united Smajlík 3

Tomasss

Tenhle nemá ani na Hazardova bratra. A jestli někdo psal, že lepší tak to byl asi sjetej

CantonaErik
Reklama
Reklama
Nejnovější články