Zpět na » Premier League » Antonio Conte a Chelsea – Zmapování jeho slov v časových souvislostech

Premier League - Antonio Conte a Chelsea – Zmapování jeho slov v časových souvislostech

Antonio Conte a Chelsea – Zmapování jeho slov v časových souvislostech © skysports.com, fotbalportal.cz - Antonio Conte

4

Líbilo se

07.02. - NEPŘEHLÉDNĚTE Je dosti pravděpodobné, že Antonio Conte to má v Chelsea poměrně nahnuté. Po špatném vstupu do nového roku se mluví o jeho vyhazovu. Zatím setrvává ve své pozici, ale třeba za měsíc už může být všechno jinak. Velkou roli hrají také jeho prohlášení na tiskových konferencích. Veřejně vyjadřuje nespokojenost s tím, jak velký vliv na klub a sestavování kádru má.

Porážka 4:1 na půdě Watfordu. Před tím domácí ostuda 0:3 s Bournemouthem. To vše dáno do souvislosti s tím, že Chelsea od začátku roku 2018 vyhrála v Premier League jediný zápas. Ztrácí drahocenné body v boji o TOP4. Zatím se zuby nehty drží na čtvrté příčce. Čeká ji ale těžký los.

Přetřásá se pozice Antonia Conteho. Jamie Carragher dokonce prohlásil, že podle něj může italský kouč skončit u kormidla Chelsea ještě tento týden před pondělním duelem s West Bromwichem. Podle všeho k tomu ale nedojde. Conte má ještě mít podporu klubu. Ovšem na jak dlouho?

Na pozápasové tiskové konferenci očividně nebyl Antonio Conte v nejlepší náladě. Hned třikrát zopakoval, že se o svou práci nebojí, ačkoliv neopomněl nepřímo vzpomenout na jeho napjatý vztah s vedením Blues. Z jeho slov je cítit velká nespokojenost. To si musel všimnout každý.

Letní Blues

Nedlouho po zvednutí trofeje pro mistra Premier League, kterou Antonio Conte získal hned při své premiérové sezóně v Anglii, se začaly řešit kádry pro nadcházející sezónu. Konkurenti posilovali. A Chelsea? Přivedla si pro ročník 2017/2018 Álvara Moratu, Tiemouého Bakayoka a Antonia Rüdigera. Odešli John Terry, Diego Costa a Nemanja Matič. Ti v plánech klubu nefigurovali.

Terryho odchod byl naprosto přirozený. U Diega Costy to bylo nevyhnutelné. Ale byl to šok vidět odcházet Nemanju Matiče, navíc ke konkurenci do Manchesteru United. To Conteho zabolelo nejvíce.

„Matič velmi dobře ví, co si o něm myslím. Jeho důležitost je obrovská. Je to opravdu velmi dobrý hráč, špičkový hráč, velmi důležitý pro náš tým. Ale někdy musíte akceptovat tyto šílené věci, které se na přestupovém trhu dějí.“

„Někdy zkrátka musíte přijmout různá rozhodnutí. Každopádně je to pro nás obrovská ztráta,“ uvedl po jeho odchodu Antonio Conte.

Italský kouč se jej snažil nahradit. Alex Oxlade-Chamberlain si vybral Liverpool. Ross Barkley byl zraněný. Pak se pozornost přesunula k Dannymu Drinkwaterovi z Leicesteru.

Chelsea také nezvládla přivést Fernanda Llorenteho. Toho během posledního dne letního přestupového období nakonec ukořistil Tottenham. Tím pádem měli Blues značně omezené možnosti na hrotu útoku i ve středu pole.

I když se ještě ani neusadil prach na jejich letních přestupových neúspěších, Antonio Conte prohlašoval, že jeho vztah s Chelsea je jako manželství.

„Pro klub jako je Chelsea, je cílem bojovat o každou trofej, o kterou ještě může usilovat. Proto je důležité mít určitý počet hráčů.“

„Jsem velmi rád, že spolupracuji se svými hráči. Každou chvíli se snažím klubu předat svůj názor, ale je pravda, že já nemám konečné slovo.“

„Pak musím tato rozhodnutí přijmout. Někdy máte stejnou vizi, jindy máte odlišnou. Ale to je život. Někdy je to stejné i s mou ženou. Někdy souhlasím, někdy nesouhlasím. Ale život jde dál. Musíme být připraveni na to, abychom se postarali o rodinu i o klub,“ prohlásil Antonio Conte v prosinci loňského roku.

Nový rok, podobná frustrace

Neshody podle všeho panovaly i během ledna. Antonio Conte zdůraznil, jak málo může zasahovat do jednotlivých přestupů.

„Na přestupovém trhu od léta rozhoduje klub o každém hráči, který sem přijde. Mým prvotním úkolem je dělat svou práci, být koučem a snažit se své hráče co nejvíce zlepšit. Určitě nemám velký vliv na přestupy. Nerozhoduji o nich.“

Taková slova samozřejmě vedení londýnského klubu neunikla. Není pochyb o tom, že se vše dostalo i k Romanu Abramovičovi. Určitě jej nepotěšila. Veřejná kritika klubu od manažera se jen tak nevidí.

Přesto nadále pokračovaly transfery. Během ledna na Stamford Bridge dorazili Ross Barkley, Emerson Palmieri a Olivier Giroud. Trio nově příchozích mohlo sledovat, jak Antonio Conte žádá vedení klubu o důvěru a podporu.

Italský manažer také volal po trpělivosti. Chce vystavit tým na nových základech. Zároveň uvedl, že Chelsea se bude v budoucnu daleko více zaměřovat na kvalitu než na kvantitu.

V minulém týdnu se Antonio Conte vyjádřil k tomu, co musí Chelsea udělat, aby dohonila Manchester City.

„Nyní musíme bojovat o místo pro Ligu mistrů. To je to, na co se musíme soustředit. Musíme být realisté. Musíme být silní, abychom akceptovali tuto situaci.“

„V budoucnu, pokud bude ta možnost, se musíme pokusit koupit jen dva nebo tři hráče. Ne osm hráčů. Nezapomínejte na to, že toto léto jsme koupili osm hráčů, ale utratili jsme mnohem méně než kluby, které koupily dva tři hráče. Musíme být trpěliví.“

„V uplynulých letech jsme ztratili silné zkušené hráče. Takže teď musí přijít na řadu trpělivost a pochopení. Jsme realisté. Musíme vytvořit nové základy a pak začít budovat něco důležitého, abychom čelili velkým výzvám a ostatním týmům.“

Volání po důvěře

Před utkáním s Watfordem, tedy po prohraném zápase s Bournemouthem, kdy se začal tlak stupňovat, žádal Antonio Conte vedení klubu o to, aby mu veřejně vyjádřil podporu. To vše proto, aby byly umlčeny veškeré zvěsti o jeho odchodu z Chelsea.

„Možná bych chtěl, aby klub připravil nějaké prohlášení pro média. Byl bych za to moc rád. Aby bylo uvedeno, že věří mé práci a že mám podporu klubu.“

„Ale zároveň vím, že se tohle nikdy v minulosti nestalo, takže proč bych v to měl doufat? Samozřejmě, že bych byl za takové prohlášení o mé důvěře proti těmto spekulacím velmi vděčný.“

Prohlášení o podpoře a důvěře se zdá býti velmi nepravděpodobné, ačkoliv majitel Roman Abramovič prohlásil, že je proti krátkodobým řešením špatných výsledků. Ovšem i tak jsou vyhlídky Antonia Conteho značně ponuré. Vydrží u kormidla až do léta?

Po několika měsících značné nespokojenosti? Ustojí svůj pád? Zda svá slova volil úmyslně, nebo neúmyslně, to se zřejmě nikdy nedozvíme.

Kam dál?

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Média mají o čem psát konečně.

medvidekblue
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články