Zpět na » Premier League » Mourinho ani posedmé na půdě Newcastlu nevyhrál. Manchester prohrál 1:0, Liverpool veze tři body ze hřiště Saints

Premier League - Mourinho ani posedmé na půdě Newcastlu nevyhrál. Manchester prohrál 1:0, Liverpool veze tři body ze hřiště Saints

Mourinho ani posedmé na půdě Newcastlu nevyhrál. Manchester prohrál 1:0, Liverpool veze tři body ze hřiště Saints © 90min.com - Paul Pogba

2

11.02. - REVIEW José Mourinho ani na sedmý pokus nedokázal na hřišti Newcastlu vyhrát. Po třech remízách a třech prohrách v předešlém působišti si tentokrát připsal porážku 1:0. Newcastle byl překvapivě urputným a aktivním protivníkem. I díky výbornému debutantovi brankáři Martinu Dúbravkovi Newcastle získal důležité tři body.

Newcastle United - Manchester United 1:0

Branky: 65. Ritchie

Newcastle United: Dúbravka - Yedlin, Lascelles (C), Lejeune, P. Dummett - Ritchie, Diamé, Shelvey, Kenedy (84. Atsu) - Ayoze Pérez (90+4. Hayden) - Gayle (78. Joselu)

Manchester United: de Gea - A. Valencia (C), Smalling, P. Jones, Young - N. Matić (77. McTominay), P. Pogba (66. Carrick) - Martial, Lingard (66. Mata), Alexis Sánchez - R. Lukaku

Newcastlu se v úvodu podařilo zaskočit Manchester aktivní hrou. Domácí tak během první desetiminutovky ohrozili de Geu celkem čtyřikrát. V nejnebezpečnější šanci se octl Jonjo Shelvey, který po sraženém přímém kopu protáhl španělského gólmana prudkou ránou z hranice vápna.

V dalším průběhu první půle sice Manchester získal převahu v držení míče, šancí si ale hosté moc nevytvořili. Nejblíž gólu na straně Manchesteru United byl v sedmatřicáté minutě Anthony Martial, který se na pravé straně dostal do samostatného úniku, ztroskotal ale na dobře chytajícím slovenském brankáři Dúbravkovi.

Ve druhém poločase Manchester stupňoval svůj nápor. V sedmapadesáté minutě se po Lukakuově přihrávce dostal za obranu domácích Alexis. Sánchez obešel Dúbravku i díky obránci Yedlinovi, který se s vlastním gólmanem srazil. Posila Manchesteru se zakončením do prázdné brány otálela tak dlouho, až se vrátil domácí Lejeune, který Sánchezovu střelu zblokoval.

Ani Newcastle nebyl bez šancí. Domácí spoléhali na rychlé brejky, při nich ale svojí zbrklostí ztráceli balon. Klíčem se ukázaly být standardní situace. V pětašedesáté minutě Chris Smalling nafilmoval ve středu hřiště pád a domácí získali přímý kop. Dlouhý Shelveyho balon sklepl Gayle pro nabíhajícího a nikým nehlídaného Ritchieho, který de Geu propálil nekompromisní ranou.

V závěru se domácí nezatáhli do urputné obrany. Naopak nadále aktivně přistupovali k hráčům Manchesteru a i díky tomu se United prakticky k ničemu nedostali. Výjimkou byl v sedmdesáté sedmé minutě znovu Martial, ke kterému se po rohovém kopu odrazil balon, Martial však z hranice malého vápna zamířil pouze do středu brány, kde stál jeden z domácích obránců. Velkým bojovníkem v domácím dresu byl Jonjo Shelvey, který na obrané polovině získal spoustu balonů a založil několik protiútoků. V posledních vteřinách si Dúbravka připsal další veledůležitý zákrok, když na brankové čáře vychytal záludnou pozemní střelu hostů. Newcastle těsné vedení udržel a vyhrál 1:0.

zdroj: premierleague.com

Southampton FC - Liverpool FC 0:2

Branky: 6. Firmino (M. Salah), 42. M. Salah (Firmino)

Southampton FC: A. McCarthy - Soares, Stephens, Hoedt, Bertrand (C) - Romeu (80. S. Davis), Lemina (58. Boufal) - Ward-Prowse (71. S. Long), P.-E. Höjbjerg, Tadić - Carrillo

Liverpool FC: Karius - Alexander-Arnold, Matip, V. van Dijk, Robertson - Oxlade-Chamberlain (60. Milner), Can (C), Wijnaldum - M. Salah (89. Lovren), Firmino (79. Lallana), Mané

Liverpool zahájil zápas se Southamptonem dobře a už v šesté minutě se ujal vedení. Domácí obránce Hoedt minul dlouhou přihrávku Oxlade-Chambelaina a míč se tak na hranici vápna dostal k Mohamedu Salahovi. Nejlepší střelec Liverpoolu nezištně našel po levé straně nabíhajícího Roberta Firmina, který přesnou ranou k tyči nedal domácímu brankáři šanci.

Southampton chtěl na rychlý gól reagovat. Domácí se drželi na balonu a několikrát se dostali do šancí, brankáře Kariuse ale nepřekonali. Gólman Liverpoolu předvedl dobrý zákrok ve dvacáté deváté minutě, kdy konečky prstů vyškrábl zpod břevna hlavičku záložníka Ward-Prowse. Liverpool tak přečkal akce domácích a krátce před poločasem přidal druhou trefu.

Mohamed Salah ve čtyřicáté druhé minutě navázal na spolupráci s Robertem Firminem. Oba fotbalisté si tentokrát prohodili role - Firmino na hranici vápna narazil míč Salahovi, který střelou umístěnou k levé tyči upravil na poločasových 2:0.

Ve druhém poločase Liverpool zápas kontroloval. Southampton se na rozdíl od první půle na výraznější šance nezmohl. Blízko dalšímu gólu tak byli hlavně hosté. Mohamed Salah měl ve zbytku zápasu další dvě dobré příležitosti, ani jednu z nich ale nevyužil. Dvacet minut před koncem nedokázal doklepnout do poloodkryté brány Firminovu zblokovanou střelu a v osmdesáté páté minutě svým technickým pokusem těsně minul tyč domácí brány. Liverpool přesto zvítězil pohodlně 2:0.