Zpět na » Premier League » Liverpool se proti tápajícímu Stoke nedokázal prosadit a remizoval 0:0. Chelsea díky rychlému gólu udolala Swansea

Premier League - Liverpool se proti tápajícímu Stoke nedokázal prosadit a remizoval 0:0. Chelsea díky rychlému gólu udolala Swansea

Liverpool se proti tápajícímu Stoke nedokázal prosadit a remizoval 0:0. Chelsea díky rychlému gólu udolala Swansea © premierleague.com -

1

28.04. - REVIEW Liverpool nedokázal proti Stoke využít drtivou územní převahu. Reds se nedařilo v zakončení, i když nastoupil se svými největšími útočnými hvězdami. Se zachraňujícími se Hrnčíři jen remizovali 0:0 a zkomplikoval si tak boj o druhé místo, na němž se aktuálně nachází Manchester United. Chelsea může nadále živit alespoň teoretické šance na Ligu mistrů. The Blues díky rychlému gólu Cesca Fabregase ze čtvrté minuty porazili Swansea 1:0.

Liverpool FC - Stoke City 0:0

Liverpool FC: Karius - Joe. Gomez, V. van Dijk, Klavan - Alexander-Arnold (65. Milner), Henderson (C), Wijnaldum, A. Moreno - M. Salah, Ings (65. Clyne), Firmino

Stoke City: Butland - Martins Indi (52. Sobhi), K. Zouma, Shawcross (C) - Bauer, Diouf, Ndiaye, Allen, Pieters - Shaqiri, Crouch (65. D. Fletcher)

V první velké šanci se Liverpool octl už v sedmé minutě. Mohamed Salah se dostal za obranu hostů jeho oblíbené zakončení lobem ale nebylo přesné. Liverpool byl nadále aktivnější, gól ale nevstřelil. Když už domácí trefili prostor brány, ztroskotali na brankáři Butlandovi. Tak jako ve dvacáté druhé minutě mladík Arnold. Bek Liverpoolu dostal ve vápně přihrávku od Salaha, nikým netísněný ale trefil pouze gólmana hostů.

Krátce před poločasem domácí dostali míč do sítě. Ve čtyřicáté druhé minutě prostřelil Butlanda z úhlu Danny Ings. Rozhodčí si ale všimli jeho drobného ofsajdového postavení a branku neuznali.

Ve druhém poločase se obraz hry příliš nezměnil. Až po zakončení Liverpool předváděl dominantní výkon. Skóre ale bylo vinou nepřesného zakončení nadále bezgólové. V samotném závěru mohl zápas na stranu Stoke zvrátit Ryan Shawcross. Obránce hostů si naběhl k zadní tyči na centrovaný balon, chyběl mu ale krok, aby špičkou kopačky uklidil míč do prázdné brány. Zápas tak skončil 0:0.

zdroj: premierleague.com

Swansea City - Chelsea FC 0:1

Branky: 4. Fàbregas (E. Hazard)

Swansea City: Fabiański - Naughton, van der Hoorn, Roberts (63. T. Carroll), Mawson, M. Olsson (81. Routledge) - A. Ayew (C), An. King (58. Dyer), Ki Song-jung, Clucas - J. Ayew

Chelsea FC: Courtois - Azpilicueta, Cahill (C), Rüdiger - Moses, Fàbregas (81. Pedro), Kanté, Bakayoko, Emerson - E. Hazard (81. Willian) - Giroud (85. Morata)

Chelseea vstoupila do zápasu ideálním způsobem a už od čtvrté minuty vedla. Eden Hazard přihrál míč do vápna Fabregasovi, který se rychlou a přesnou střelou trefil přesně k tyči. Další průběh zápasu ale už příliš gólových šancí nenabídl. V prvním poločase si ještě domácí obránce Alfie Mawson málem srazil centr do vlastní brány, míč ale k jeho štěstí těsně přeletěl břevno.

Ve druhém poločase byla nebezpečná i Swansea. V sedmdesáté třetí minutě ještě nejprve hostující Victor Moses tečoval Fabregasovu střelu těsně vedle levé tyče. O chvíli později domácí Ayew prudkou ranou zpoza vápna o pár centimetrů minul Courtoisovu bránu. V úplném závěru se napřáhl i Tom Caroll, ani záložník Swansea ale nemířil přesně. Chelsea tak těsně vedení udržela a vyhrála 0:1.