Zpět na » Premier League » Chelsea pouze remizovala s Huddersfieldem, Arsenal po dlouhém oslabení prohrál s Leicesterem, United hráli s West Hamem bez gólů

Premier League - Chelsea pouze remizovala s Huddersfieldem, Arsenal po dlouhém oslabení prohrál s Leicesterem, United hráli s West Hamem bez gólů

Chelsea pouze remizovala s Huddersfieldem, Arsenal po dlouhém oslabení prohrál s Leicesterem, United hráli s West Hamem bez gólů © premierleague.com -

0

09.05. - REVIEW Chelsea jen remizovala s Huddersfieldem a k Lize mistrů má i vzhledem k výhře Tottenhamu nad Newcastlem znovu daleko. Arsenal už v posledních kolech hraje jen o čest, Leicesteru ale po dlouhém oslabení podlehl 3:1. Manchester United si proti West Hamu vytvořil řadu šancí, žádnou ale neproměnil. Zápas tak skončil 0:0.

Chelsea FC - Huddersfield Town 1:1

Branky: 62. Alonso - 50. Depoitre (Mooy)

Chelsea FC: Caballero - Azpilicueta (C), Christensen, Rüdiger - Zappacosta (54. Giroud), Fàbregas, Kanté, Alonso - Willian, Pedro (59. E. Hazard) - Morata

Huddersfield Town: Lössl - Smith (C) (85. Malone), Zanka, Schindler, T. Kongolo, Löwe - Biling, Hogg, Mooy - van La Parra (53. Pritchard), Depoitre

Chelsea měla po celý zápas jasnou převahu. Už ve dvanácté mohl domácí do vedení poslat Rüdiger. K obránci Chelsea propadl na zadní tyč centrovaný balon, Rüdiger ale z bezprostřední blízkosti minul bránu. Před poločasem mohl převahu Chelsea zužitkovat Álvaro Morata. Španělský útočník se dostal za obranu, kličkou obešel soupeřova brankáře, dostal se ale do příliš velkého úhlu, ze kterého nedokázal přesně zakončit.

Po změně stran se překvapivě prosadili hosté. V padesáté minutě se do rozhozené obrany Chelsea vřítil Laurent Depoitre. Ten si se štěstím obhodil vyběhnuvšího Caballera a využil podklouznutí Rüdigera, aby zakončil do odkryté brány. Z vedení se Huddersfield radoval jen dvanáct minut. Chelsea s pořádou dávkou štěstí vyrovnala v šedesáté druhé minutě, když obrana hostů ve snaze odvrátit centrovaný balon nastřelila Marcose Alonsa, od kterého se míč odrazil za brankovou čáru. Ani remíza 1:1 ale Chelsea v boji o Ligu mistrů nepomohla. Po výhře Tottenhamu nad Newcastlem se Chelsea na čtvrté místo posune jedině na úkor Liverpoolu, na který před posledním kolem ztrácí dva body.

zdroj: premierleague.com

Leicester City - Arsenal FC 3:1

Branky: 14. Iheanacho (Diabaté), 76. Vardy (pen.), 90. Mahrez - 53. Aubameyang

Leicester City: Jakupović - Simpson (82. Dragović), Morgan, Maguire, Fuchs - Mahrez, Choudhury, Adrien Silva, Diabaté (72. Gray) - Vardy, Iheanacho (88. Barnes)

Arsenal FC: Čech - Maitland-Niles, Holding, Mavropanos, Kolašinac - Iwobi (84. Nketiah), Xhaka, Ramsey - Mchitarjan, Aubameyang, Welbeck (19. Mustafi)

Dvě podstatné situace, které měly vliv na zápas se odehrály v první čtvrthodině. Ve čtrnácté minutě nejprve domácí Kelechi Iheanacho z vápna propálil Petra Čecha a poslal Lišky do vedení. O pouhou minutu později se Arsenal dostal do početního oslabení. Obránce Mavropanos stáhl k zemi právě Iheanacha, který by jinak postupoval sám proti Čechovi, a viděl červenou kartu.

Leicester byl díky přesilovce nebezpečnější, místo navýšení vedení ale přišla vyrovnávací branka Arsenalu. V padesáté třetí minutě Ainsley Maitland-Niles našel ve vápna Aubameyanga. Ten sice napoprvé gólmana soupeře neprostřelil, z následné dorážky už ale síť rozvlnil.

Remízový stav ale Arsenal neudržel. V sedmdesáté čtvrté minutě Gray vybojoval penaltu, kterou s přehledem proměnil Jamie Vardy. V poslední minutě navíc výhru Leicesteru pečetil Mahréz, který se dostal do vápna, zaseknutím si položil Petra Čecha a upravil na konečných 3:1.

West Ham United - Manchester United 0:0

West Ham United: Adrián - Rice, Ogbonna, Cresswell - Zabaleta, Kouyaté, Noble (C), Masuaku (66. Carroll) - Mário, Lanzini - Arnautović

Manchester United: de Gea - Lindelöf, Smalling, P. Jones - A. Valencia (C) (90+4. Bailly), A. Herrera, McTominay, Shaw - Lingard (74. Rashford), Alexis Sánchez (90+2. Young), P. Pogba

Další výsledky středeční dohrávky:

Manchester City - Brighton 3:1 (16. Danilo, 34. B. Silva, 72. Fernandinho - 20. Ulloa)
Tottenham - Newcastle 1:0 (50. Kane)