Zpět na » Premier League » Arsenal si s Liverpoolem rozdělil body, když v závěru utkání srovnal Lacazette. Manchester veze tři body z Bournemouthu

Premier League - Arsenal si s Liverpoolem rozdělil body, když v závěru utkání srovnal Lacazette. Manchester veze tři body z Bournemouthu

Arsenal si s Liverpoolem rozdělil body, když v závěru utkání srovnal Lacazette. Manchester veze tři body z Bournemouthu © Arsenal.com - Alexandre Lacazette

2

03.11. - REVIEW V předchozích 171 vzájemných zápasech uhrály týmy Arsenalu a Liverpoolu remízu celkem třicet devět krát. Dnes přibyl jubilejní čtyřicátý duel s nerozhodným výsledkem. Přes velké množství šancí zejména v prvním poločase nabídl tento mač jen dva góly.

Arsenal FC 1:1 Liverpool FC

Góly: 2. A. Lacazette (Iwobi) - 61. Milner

Arsenal: Leno - Bellerín, Mustafi, Holding, Kolašinac (81. Welbeck) - Torreira, Xhaka - Mchitarjan (68. Iwobi), Özil (C), Aubameyang (73. Ramsey) - A. Lacazette.

Liverpool: Alisson - Alexander-Arnold, Joe. Gomez, V. van Dijk, Robertson - Fabinho, Wijnaldum, Milner (C) - M. Salah (90+4. Matip), Firmino (80. Shaqiri), Mané.

Hned ve 4. minutě měl velkou šanci domácí Arsenal. Kolašinac z levé strany centroval před branku, Lacazette jemně tečoval míč, ale gólman zasahovat nemusel, akci chyběla přesnost. Mezi 14. a 18. minutou viděli diváci tři dobré příležitosti. Nejprve vyslal Xhaky do šance Aubameyanga, jehož tečovaná rána skončila mimo branku.

Následně hlavičkující Henrich Mchitarjan netrefil branku. Na tyto akce odpověděl Liverpool. Firminho přeloboval brankáře Lena, jenže zakončující Mané byl v postavení mimo hru. Míč do branky sice dostal, ale gól nemohl platit.

Na konci první části hry si dvě šance vypracoval Lacazette. Nejprve minul branku střelou na vzdálenější tyč, a pak sice skóroval, jenže gól neplatil pro těsný ofsajd. Poslední velkou šanci poločasu měl hostující tým. Van Dijk ale trefil hlavičkou jen tyčku.

V jednašedesáté minutě se hosté dostlali do vedení, střílený centr Maného vyrazil brankář Leno jen do míst, kde byl zcela volný James Milner, jehož rána byla přesná a poslal Liverpool do vedení. Vyrovnání měl na kopačce Lucas Torreira, jemuž gólovou radost sebral brankář.

Hosty mohl do dvoubrankového vedení poslat Van Dijk, který ovšem neprostřelil gólmana. S blížícím se koncem zápasu se navyšoval tlak domácích. V 82. minutě se po pěkné individuální akci dokázal prosadit aktivně hrající Alexandro Lacazette, jehož rána na vzdálenější tyč zapadla přesně do branky.

Ve zbytku zápasu jsme už výraznější šanci neviděli, a tak si týmy rozdělily body za remízu 1:1.

Další výsledky 11. kola Premier League:

Bournemouth - Manchester United 1:2 (1:1)
(11. C. Wilson - 35. Martial, 90+2. Rashford);
Cardiff City - Leicester City 0:1 (0:0) (55. Gray)
Everton - Brighton & Hove Albion 3:1 (1:1) (26. Richarlison, 50. Coleman, 77. Richarlison - 34. Dunk)
West Ham - Burnley 4:2 (1:1) (11. Arnautović, 68. Anderson, 84. Anderson, 90+2. J. Hernández - 45. Gudmundsson, 78. Wood)
Newcastle United - Watford 1:0 (0:0) (65. Ayoze Pérez)
Wolverhampton Wanderers - Totthenham Hotspur 2:3 (0:2) (68. Neves, 79. Jiménez
- 27. Lamela, 30. Lucas Moura, 62. Kane)