Zpět na » Premier League » Je Paul Pogba hráčem pro velké zápasy?

Premier League - Je Paul Pogba hráčem pro velké zápasy?

Je Paul Pogba hráčem pro velké zápasy? © skysports.com, fotbalportal.cz - Paul Pogba

4

09.11. - NEPŘEHLÉDNĚTE O víkendu se hraje manchesterské derby. V tom posledním byl hlavní postavou Paul Pogba. United prohrávali po 30 minutách už 2:0, ale poté v 53. a v 55. minutě skóroval právě francouzský záložník Red Devils. Obrat pak dokonal Smalling. Pro Pogbu to byl jeden z nejlepších výkonů sezóny. Proti týmům z TOP 6 se mu daří. Je Paul Pogba hráčem pro velké duely? Prokáže to i v neděli?

Je čerstvým mistrem světa. Za jeho výkony na šampionátu v Rusku jej chválil i José Mourinho. Ale navzdory tomu, že se mu dařilo v dresu francouzské reprezentace, dokáže předvádět velké výkony i v barvách Manchesteru United?

„Myslím, že mistrovství světa je dokonalým prostředím pro hráče, jakým je Paul Pogba, aby mohl předvést ze sebe to nejlepší. Proč? Protože je měsíc uzavřený v bublině, kde může myslet jen na fotbal,“ prohlásil tehdy portugalský manažer.

fgsd

Na mistrovství světa se Pogbovi dařilo (zdroj: skysports.com)

Před šesti měsíci, s kontroverzním účesem s modrou barvou, Pogba během dvou minut dvakrát skóroval, aby dorovnal stav na Etihad Stadium. Vítězný gól následně vstřelil Chris Smalling a byla tak oddálena korunovace nového mistra.

Podle Sky Sports Power Rankings - algoritmu, který měří výkony hráče na 34 různých ukazatelích, se ukázalo, že to byl druhý nejlepší Pogbův výkon do této doby.

asf

(zdroj: skysports.com)

Čísla naznačují, že jeho nejlepší výkon byl k vidění v prosinci 2016 během zápasu proti Crystal Palace. Tehdy Paul Pogba poslal svůj tým do vedení v nastavení prvního poločasu a následně v 88. minutě přihrál na vítězný gól Zlatanu Ibrahimovičovi.

Pokud jde o zápasy proti týmům z TOP 6, tak pětadvacetiletý Francouz scházel od svého návratu do klubu před více než dvěma lety v 8 utkáních z 22. Vždy samozřejmě kvůli zranění.

Jak vyplývá z níže uvedené grafiky, jeho výkony proti klubům z TOP 6 byly poněkud vlažné. Průměrně v těchto duelech získal Manchester United 1,452 bodu na zápas. O 40 % méně než proti „slabším“ soupeřům.

Pogba v těchto 14 utkáních skóroval pouze ve dvou z nich. V již zmíněném zápase proti Manchesteru City a poté ještě proti Arsenalu v dubnu tohoto roku.

assdv

Podle daného žebříčku byl jeho nejhorším výkonem v Premier League ten proti Liverpoolu v lednu 2017. Na Old Trafford se tehdy hrálo 1:1. Paul Pogba způsobil nařízení pokutového kopu, který následně proměnil James Milner.

V této sezóně zaznamenal Paul Pogba svůj druhý nejhorší výkon. Bylo to během porážky 0:3 s Tottenhamem, také v Divadle snů. Ani jeho výkon proti Chelsea při remíze 2:2 na Stamford Bridge nebyl ideální.

Radarová grafika níže naznačuje, že Pogba je nasazován v defenzivnější roli proti týmům z TOP 6. Vyhrává mnohem více soubojů a má také více zachycení míče. Často je nasazován v rozestavení 4 - 2 - 3 - 1. Je jedním ze dvou defenzivních záložníků.

affsv

Zajímavé je, že José Mourinho nasadil Paula Pogbu v rozestavení 4 - 3 - 3 během jeho výborných výkonů proti Manchesteru City a Arsenalu. Proto by měl jeho ofenzivní schopnosti využít i v neděli. Pokud hraje blíže brance soupeře, je mnohem platnější a má větší vliv na hru United.