Zpět na » Premier League » United opět ztrácí body, tentokrát po remíze na Southamptonu, naopak City znovu naplno bodují

Premier League - United opět ztrácí body, tentokrát po remíze na Southamptonu, naopak City znovu naplno bodují

United opět ztrácí body, tentokrát po remíze na Southamptonu, naopak City znovu naplno bodují © skysports.com - José Mourinho

2

01.12. - REVIEW Manchester United po domácí remíze s Crystal Palace znovu ztrácí body s týmem, se kterým by to čekal málokdo. Tentokrát bere bod po výsledku 2:2 na půdě Southamptonu. Na druhé straně Manchester City s pozměněnou sestavou s přehledem přestřílel Bournemouth 3:1. Domácí výhru nad Watfordem si připisuje Leicester, trefili se Vardy a Maddison.

Southampton - Manchester United 2:2

Branky: 13. Armstrong, 20. Soares - 34. R. Lukaku, 40. A. Herrera

Southampton FC: A. McCarthy - Jošida, Vestergaard, Stephens - Valery, P.-E. Höjbjerg (C), Lemina (90+3. S. Davis), Armstrong, Soares - Redmond, Obafemi (64. Gabbiadini)

Manchester United: de Gea - Young (C), P. Jones, N. Matić, Shaw (73. Dalot) - A. Herrera, McTominay, Fellaini, P. Pogba - R. Lukaku (87. Lingard), Rashford (77. Martial)

Hned ve třetí minutě měl hostující celek Josého Mourinha obrovskou šanci. Domácí brankář udělal velkou chybu při pokusu o odkop, avšak Rashford v kombinaci s Lukakem jí nedokázali využít.

Ačkoliv byl Manchester aktivnější, tak první branku vstřelili domácí fotbalisté. Na konci pohledné kombinace to na sebe vzal Stuart Armstrong, který poslal míč po zemi ke vzdálenější tyči - 1:0.

Po dvaceti minutách hry se prosadili znovu domácí. Nechytatelnou ranou z volného kopu se trefil Cédric Soares. De Gea byl sice hodně blízko balonu, ale díky perfektnímu umístění si nepřipsal podobně neskutečný zákrok jako v úterní Lize mistrů proti Young Boys.

Druhý gól Southamptonu v podání Soarese (zdroj: premierleague.com)

Ve 34. minutě dokázali hosté snížit. Své zaváhání z úvodu zápasu napravil Romelu Lukaku. Dostal míč do vápna a nechytatelnou ránou z bezprostřední blízkosti prostřelil brankáře.

To však od United nebylo v prvním poločase vše. Ještě před odchodem do kabin bylo vyrovnáno. Rashford se dostal do pokutového území, poslal míč na volného Herreru, který dal jeden z nejhezčích gólů 14. kola - 2:2.

Ve druhém poločase to však v podání hostů bylo spíše trápení, i když se do hry postupně dostali Dalot, Martial a Lingard. Southampton byl s remízou spokojen, nikam nespěchal, hrál spíše na protiútoky, ale žádný z nich se mu nepodařilo zakončit. I proto se oba týmy rozešly s dělbou bodů a Mourinho bude muset hledat další komentáře k vysvětlení, že do Vánoc slíbenou TOP 4 možná neuhraje.

Ostatní zápasy 14. kola Premier League:

Crystal Palace - Burnley 2:0 (16. McArthur , 78. Townsend)
Manchester City - Bournemouth 3:1 (16. B. Silva, 57. Sterling, 79. Gündoğan - 44. C. Wilson)
Newcastle United - West Ham United 0:3 (11. J. Hernández, 63. J. Hernández, 90+3. Anderson)
Hudersfield Town - Brighton 1:2 (2. M. Jörgensen - 45+4. Duffy, 69. Andone)
Leicester City - Watford 2:0 (11. Vardy, 23. Maddison)