Zpět na » Premier League » Přestřelka na Old Trafford končí remízou 2:2, i když byl Arsenal ve druhém poločase lepší. Chelsea nestačila na Wolves

Premier League - Přestřelka na Old Trafford končí remízou 2:2, i když byl Arsenal ve druhém poločase lepší. Chelsea nestačila na Wolves

Přestřelka na Old Trafford končí remízou 2:2, i když byl Arsenal ve druhém poločase lepší. Chelsea nestačila na Wolves © skysports.com - Fotbalisté Manchesteru United

2

05.12. - REVIEW Rozjetý Arsenal nedokázal využít slabší formy Manchesteru United a z Old Trafford si veze jen bod za remízu 2:2. Ve druhém poločase měli Kanonýři řadu šancí na vítězný gól, avšak proti byl vynikající David De Gea. Chelsea překvapivě prohrála na půdě Wolverhamptonu Wanderers, i když na začátku vedla po gólu Loftus-Cheeka. Liverpool si venku poradil s Burnley a nadále stíhá vedoucí Manchester City.

Manchester United - Arsenal 2:2

Branky: 30. Martial, 69. Lingard - 26. Mustafi, 68. A. Lacazette

Manchester United: de Gea - Bailly, Smalling (C), Rojo (72. Fellaini) - Dalot, N. Matić, A. Herrera, Darmian - Lingard (75. P. Pogba), Martial (63. R. Lukaku) - Rashford

Arsenal FC: Leno - Papastathopoulos, Mustafi, Holding (36. Lichtsteiner) - Bellerín, Torreira, Guendouzi, Kolašinac - Ramsey (C) (46. Mchitarjan), Iwobi (65. A. Lacazette) - Aubameyang

José Mourinho po remízovém utkání se Southamptonem prohlásil do médií, že ve svém kádru postrádá "mad dogs". Jeho kádr mu na to odpověděl parádním nástupem do utkání s Arsenalem, kdy v úvodních deseti minutách kontroloval hru, agresivně presoval a vypracoval si první zajímavé šance.

Kdo by to byl řekl, když portugalský manažer připravil na první pohled velmi defenzivní sestavu, kdy na křídla použil obránce Dalota a Darmiana. Obranné pojetí hry však domácí nepraktikovali. Naopak se snažili hrát rychlou kombinační hru a zaskočit soupeře.

Arsenal přijel do Manchesteru v dobrém rozpoložení, jelikož se mu v předchozím kole podařilo porazit Tottenham 4:2. Na tento výsledek chtěl navázat i proti neoblíbenému Mourinhovi a ve 26. minutě to vypadalo, že se mu to i podaří. David De Gea špatně vyrazil míč po hlavičce Mustafiho a byl z toto úvodní gól Gunners.

Martial vyrovnával na 1:1 (zdroj: skysports.com).

Jestli se však United v tomto utkání něco dařilo, byly to rychlé odpovědi. Hned ve 30. minutě se po zpětné přihrávce Herrery dostal k míči nikým nehlídaný Martial a bez problémů zakončil - 1:1.

Hosté měli v utkání 15. kola smůlu na zranění. V prvním poločase musel střídat Holding, do druhého poločasu pak nenaskočil Ramsey. Ani to ale nezabránilo v 68. minutě skórovat střídajícímu Lacazettemu. Ten sice dostal po své brance doslova naloženo od Baillyho, ale na jeho trefě to nic nezměnilo. Arsenal šel opět do vedení.

Lacazette poslal hosty do vedění (skysports.com).

I na tento gól však dokázali Red Devils rychle reagovat. Byl to Lingard, kdo využil zaváhání obrany hostí a srovnal skóre na 2:2. I když měl Arsenal v závěru zápasu ještě několik šancí, rozhodnout zápas se mu nepodařilo. Mourinho poslal do závěrečných minut žolíka Fellainiho a věčně nespokojeného Pogbu. Ani jeden z nich však gól nevymyslel. United berou opět bod za remízu 1:1, Arsenal odjíždí zklamaný.

Ostatní výsledky 15. kola Premier League:

Burnley FC - Liverpool FC 1:3 (54. Cork - 62. Milner, 69. Firmino, 90+1. Shaqiri)
Fulham FC - Leicester City 1:1 (42. Kamara - 74. Maddison)
Wolverhampton Wanderers - Chelsea FC 2:1 (59. Jiménez, 63. Diogo Jota - 18. Loftus-Cheek)
Everton FC - Newcastle United 1:1 (38. Richarlison - 19. Rondón)
Manchester United - Arsenal FC 2:2 (30. Martial, 69. Lingard - 26. Mustafi, 68. A. Lacazette)
Tottenham Hotspur - Southampton FC 3:1 (9. Kane, 51. Lucas Moura, 55. Son Hung-min - 90+3. Ch. Austin)
AFC Bournemouth - Huddersfield Town 2:1 (5. C. Wilson, 22. Fraser - 38. T. Kongolo)
Brighton & Hove Albion FC - Crystal Palace FC 3:1 (24. G. Murray, 31. Balogun, 45+4. Andone - 81. Milivojević)
West Ham United - Cardiff City FC 3:1 (49. Lucas Pérez, 54. Lucas Pérez, 61. Antonio - 90+5. Josh Murphy)
Watford FC - Manchester City 1:2 (85. Doucouré - 40. Sané, 51. Mahríz)