Zpět na » Premier League » Liverpool v důležitém souboji porazil Chelsea a udržel se na čele soutěže

Premier League - Liverpool v důležitém souboji porazil Chelsea a udržel se na čele soutěže

Liverpool v důležitém souboji porazil Chelsea a udržel se na čele soutěže © skysports.com - Salah se proti svému bývalému klubu prezentoval nádherným gólem

1

14.04. - REVIEW Liverpool se v cestě za kýženým titulem už nemůže dopustit žádného zaváhání. Jeden z nejdůležitějších zápasů zvládli Reds na výbornou, londýnskou Chelsea porazili 2:0 a udrželi se tak na špici tabulky. Avšak vyhrál i Manchester City na hřišti Crystal Palace, na Liverpool sice stále ztrácí dva body, má však zápas k dobru.

Liverpool - Chelsea 2:0

Branky: 51. Mané, 53. M. Salah

Liverpool FC: Alisson - Alexander-Arnold, Matip, V. van Dijk, Robertson - Henderson (77. Milner), Fabinho, Keïta (66. Wijnaldum) - M. Salah (89. Shaqiri), Firmino, Mané

Chelsea FC: Arrizabalaga - Azpilicueta, Rüdiger (40. Christensen), David Luiz, Emerson - Kanté, Jorginho, Loftus-Cheek (76. Barkley) - Willian, E. Hazard, Hudson-Odoi (56. Higuaín)

Už v šesté minutě si Blues nepohlídali Mohameda Salaha, jenž se po centru Maného opřel do voleje, proti kterému pohotově zasáhl Kepa. Chelsea si svou první vážnější situaci vypracovala po půl hodině hry, kdy Luiz vyslal na zteč Williana, brazilský křídelník ale těsně minul levou tyč Alissonovi svatyně.

Góly začaly padat až těsně po začátku druhé půle a k radosti většiny fanoušků přítomných na stadiónu do hostující sítě. V 51. minutě předal Salah míč na pravou stranu Henderseonovi, domácí kapitán skvělým centrem našel přesně místa, kde se pohyboval nikým nepokrytý Sádio Mané, jemuž už nedělalo problém poslat míč do okdryté částí branky.

Radující se hráči Liverpoolu po úvodní brance Sádia Maného (zdroj: skysports.com)

O pouhé dvě minuty později bylo s Chelsea ještě hůř. Mohamed Salah si z pravého křídla navedl míč do středu a poté fantastickou ránou do pravé šibenice nedal marně se natahujícímu Kepovi sebemenší šanci zasáhnout. Blues mohli okamžitě zareagovat, nejprve ale Hazard trefil pouze tyčku, v další šanci zase belgického křídelníka zase skvěle vychytal Alisson.

V závěru ještě mohl navýšit vedení domácích Mané, Senegalec si však tentokráte na Kepu nepřišel. Příliš mu to ale vadit nemuselo, Liverpool si totiž zbývající minuty s přehledem pohlídal a zcela zaslouženě porazil Chelsea 2:0. Reds tak zůstávají na první příčce. Dva body ztrácejí Citizens, ti mají navíc ještě zápas k dobru.