Zpět na » Premier League » Citizens získali vítězstvím v derby velkou výhodu. Má Liverpool ještě šanci?

Premier League - Citizens získali vítězstvím v derby velkou výhodu. Má Liverpool ještě šanci?

Citizens získali vítězstvím v derby velkou výhodu. Má Liverpool ještě šanci? © betblazers.com, fotbalportal.cz - Kdo dosáhne na titul?

2

25.04. - Tři kola před koncem jsou karty boji o titul jasně rozdány. Manchester City obhájí pozici mistra, pokud vyhrají své zbývající tři zápasy bez ohledu na výsledky Liverpoolu. Reds musejí spoléhat na ztrátu svého soka a sami samozřejmě potřebují třikrát bodovat naplno. Jaký je zbývající los obou celků? Má klub z Anfieldu naději?

Manchester City ve středu zvládl městské derby, když na Old Trafford zvítězil 0:2. Díky tomu se tři kola před koncem dostal na první místo. Má 89 bodů, tedy o bod více než druhý Liverpool. Má velkou šanci na obhajobu loňského triumfu, což se v Premier League naposledy stalo v roce 2013, kdy se to podařilo Manchesteru United.

Ještě v poločasové přestávce mohli být fanoušci Reds optimističtí. Stav utkání mezi Red Devils a Citizens byl 0:0. David de Gea například vychytal ve velké šanci Raheema Sterlinga. To Liverpool ještě doufal ve ztrátu svého konkurenta v boji o vysněný titul.

Jenomže ve druhém poločase Manchester City ještě přidal na obrátkách. Hodně mu pomohl i příchod Leroye Saného, který vystřídal zraněného Fernandinha v 51. minutě. O tři minuty později otevřel skóre Bernardo Silva, taktéž veledůležitý člen sestavy City. V 66. minutě pak de Geu překvapil Leroy Sané. Španělský brankář jeho střelu nedokázal dostat mezi tři tyče.

Od začátku března ani jeden ze dvou týmů bojujících o titul neztratil ani bod. Manchester City zaznamenal šňůru 11 výher v řadě. Liverpool vyhrál šestkrát za sebou. Jenomže Reds musejí doufat v zaváhání Citizens. Jinak nemají šanci.

Manchester City během vítězné série vstřelil 26 gólů a pouze třikrát inkasoval. Bylo to pro něj už osmé čisté konto. Rozdíl mezi United a City byl obrovský. Jasně ukázal i bodovou propast v tabulce. Citizens se těší na finále FA Cupu, které přijde až po konci ligové sezóny. Z Ligy mistrů už vypadli, takže se mohou plně soustředit na závěrečné tři kroky k titulu.

To Liverpool je stále ve hře v Champions League. V semifinále narazí na Barcelonu. Musí tedy své síly tříštit o dvě nejdůležitější soutěže. Pokud znovu skončí bez trofeje, bude to pro klub z Anfieldu velmi smutné. Pod Jürgenem Kloppem, navzdory jeho nepochybně skvělé práci, stále nic nevyhrál.

Může Manchester City ještě něco zastavit?

Pep Guardiola naordinoval svým hráčům klidový režim. Uvedl, že se jeho hráči v této době nijak nerozptylují. Nečtou, nedívají se na televizi, neposlouchají rádio...chce je oprostit od zbytečného tlaku. Samozřejmě si sami dobře uvědomují, o co jde.

Do konce sezóny bude Manchester City hrát nejprve na půdě Burnley, které už je prakticky zachráněno. Poté hostí na Etihad Stadium Leicester, jenž ještě bojuje o sedmé místo. Na závěr zamíří do Brightonu. Seagulls bojují o záchranu v nejvyšší soutěži. Aktuálně mají na Cardiff tříbodový náskok. Vývoj následujících dvou kol ukáže, zda ještě budou mít v posledním kole o co hrát, nebo budou už naopak v naprostém klidu.

sgdsd(zdroj: skysports.com)

Svěřenci Pepa Guardioly tedy už odklidili z cesty nejtěžší překážku v podobě Manchesteru United. V následujících třech duelech budou jasnými favority a titul si už mohou prohrát jedině sami.

Liverpool také poměrně příznivý los. O víkendu přivítá beznadějně poslední Huddersfield. To by měly být povinné tři body. Poté hrají v Newcastlu. Magpies jsou zachráněni. Reálně se mohou ze třináctého místa posunout na jedenácté. V posledním kole pak Reds hostí nebezpečný Wolverhampton bojující o poháry.

dsvdsf(zdroj: skysports.com)

K tomu nesmíme zapomínat na dvě semifinálová utkání proti Barceloně v Lize mistrů. Liverpool může snít o titulu, ale bude to nesmírně složité. Ovšem už nespočetněkrát jsme v Premier League zažili, že stát se může opravdu všechno. Klidně v poslední vteřině...