Zpět na » Premier League » Bournemouth ukončil vítěznou sérii United, Arsenal ztratil s Wolves, Chelsea a Liverpool nezaváhaly

Premier League - Bournemouth ukončil vítěznou sérii United, Arsenal ztratil s Wolves, Chelsea a Liverpool nezaváhaly

Bournemouth ukončil vítěznou sérii United, Arsenal ztratil s Wolves, Chelsea a Liverpool nezaváhaly © telegraph.co.uk, fotbalportal.cz - Ole Gunnar Solskjaer a jeho problémy

3

02.11. - REVIEW Sadio Mané rozhodl v 94. minutě o výhře Liverpoolu 2:1 nad Aston Villou a zachování šestibodového náskoku na čele tabulky Premier League, Manchester United podlehl 1:0 na hřišti Bournemouthu, Arsenal ztratil další body po remíze s Wolves a Chelsea veze výhru ze stadionu Watfordu.

Bournemouth 1:0 Manchester United

Branky: 45. King

AFC Bournemouth: Aaron Ramsdale, Adam Smith, Steve Cook, Nathan Aké, Diego Rico, Harry Wilson (86. Lewis Cook), Callum Wilson, Jefferson Lerma, Philip Billing, Ryan Fraser, Joshua King

Manchester United: David de Gea, Aaron Wan-Bissaka (81. Brandon Williams), Viktor Lindelöf, Harry Maguire, Ashley Young, Scott McTominay, Fred, Daniel James (80. Mason Greenwood), Andreas Pereira (68. Jesse Lingard), Marcus Rashford, Anthony Martial

Gól Joshe Kinga ze samého závěru první půle utkání na Vitality Stadium rozhodl o vítězství Bournemouthu 1:0 a konci vítězné série Manchesteru United. King svým gólem nejenže ukončil dlouhých 358 minut Bournemouthu bez vstřeleného gólu, ale zároveň jím připravil letošní čtvrtou ligovou porážku United.

První zajímavá šance jinak nevýrazného prvního poločasu utkání na Vitality Stadium rovnou znamenala vedoucí gól Bournemouthu. King dostal míč do vápna, kde využil slabého bránění Aarona Wan-Bissaky, snadno si zpracoval míč a střelou mezi nohami pokořil Davida de Geu. Po poločase mohlo být pro United ještě hůře, de Gea ale dobrým zákrokem zastavil nízkou střelu Harryho Wilsona a mohl děkovat Fredovi, který zablokoval Wilsonovu další střelu, když gólman United uklouzl.

Přestože United měli během utkání často míč na svých kopačkách, až do příchodu náhradníka Masona Greenwooda nedokázali výrazněji ohrozit Aarona Ramsdalea v bráně Cherries. To se podařilo až mladému útočníkovi, který jen krátce po svém střídání nastřelil zblízka brankovou konstrukci. Bournemouth tak díky výhře 1:0 přeskočil svého soupeře v tabulce a ukončil jeho sérii tří výher v řadě.

Výsledky sobotních zápasů 11. kola PL:

Bournemouth - Manchester United 1:0 (45. King)
Arsenal - Wolverhampton 1:1 (21. Aubameyang - 76. Jiménez)
Aston Villa - Liverpool 1:2 (21. Trezeguet - 87. Robertson, 90+4. Mané)
Brighton - Norwich 2:0 (69. Trossard, 84. Duffy)
Manchester City - Southampton 2:1 (70. Agüero, 86. Walker - 13. Ward-Prowse)
Sheffield United - Burnley 3:0 (17. a 43. Lundstram, 44. Fleck)
West Ham - Newcastle 2:3 (73. Balbuena, 90. Snodgrass - 16. Clark, 22. Fernández, 51. Shelvey)
Watford - Chelsea 1:2 (79. Deulofeu z penalty - 5. Abraham, 55. Pulisic)