Zpět na » » Baník podruhé v řadě zvítězil a dotáhl se na pohárové příčky, Teplice remizovaly s Libercem

- Baník podruhé v řadě zvítězil a dotáhl se na pohárové příčky, Teplice remizovaly s Libercem

Baník podruhé v řadě zvítězil a dotáhl se na pohárové příčky, Teplice remizovaly s Libercem © fcb.cz - Radost fotbalistů Baníku Ostrava

1

22.08. - REVIEW Fotbalisté Baníku Ostrava vyhráli druhé utkání v řadě. Stejně jako na pražské Letné jim k tomu i proti Brnu stačil jediný vstřelený gól. O ten se postaral smolař utkání Jugas, jenž si do vlastní sítě srazil Kukecův centr. Ve druhém pátečním zápase remizovaly Teplice s Libercem 2:2.

FC Baník OstravaOstrava 1:0 (1:0) BrnoFC Zbrojovka Brno

golBranka: 20. Jugas (vl.).

FC Baník OstravaFC Baník Ostrava: Pavlenka - Frydrych, Baránek, Stronati, Holzer - Štěpán, Mensah, Kukec (86. Petrus), Greguš, Lindpere (68. Šichor) - de Azevedo (77. Byrtus).

FC Zbrojovka BrnoFC Zbrojovka Brno: Hladký - Buchta, Jugas, Košťál - Hyčka (46. Malík), Kaščák, Zavadil, Fischer (79. Mezlík) - Sýkora, Marković (46. Pašek), Vávra.

ycŽK: 85. Byrtus, 90. Mensah - 35. Zavadil.
redČK: 60. Jugas.
pisRozhodčí:
Jílek - Paták, Kříž.
Diváci:
4091.

Baník nastoupil bez svojí největší ofenzivní hvězdy Svěrkoše a zpočátku se zdálo, že se s citelnou ztrátou nedokáže vypořádat. Nudnou dvacetiminutovku zakončil zprvu nenápadný Kukecův centr do šestnáctky, který ale Jugas uklidil do vlastní brány.

Za dalších deset minut to mohlo být už 2:0. Brněnská defenziva nezvládla odvrátit Štěpánovu přihrávku do bezpečných prostor, a tak se k dorážce propracoval Holzer. Ten ale ztroskotal na obětavosti obránců, kteří letící míč zastavili vlastními těly.

Do konce první půle si Baník stihl vypracovat ještě jednu nebezpečnou příležitost. Greguš obešel Zavadila a vypálil zhruba z pětadvacetimetrové vzdálenosti. Druhý gól ale nepřidal, jeho rána mířila vedle.

Druhé dějství mělo větší grády. První šancí ho začala Zbrojovka, jenže Malík nezvládl míč zpracovat, a ten tak skončil v Pavlenkově náručí. Na druhé straně zase proti Baránkově hlavičce čaroval Hladký.

Zlomový moment přišel v 60. minutě. Jugas na hranici pokutového území sestřelil Greguše, viděl červenou kartu a své kroky namířil přímo do sprch v útrobách stadionu. Baník ale předvedl neskutečný kiks. Při rozehrávání přímého kopu se dotkli míče, čímž ho uvedli do hry, jenže to postřehla pouze brněnská jedenáctka a hlavní rozhodčí. Nadějný protiútok hostů ale zastavil ofsajd.

Lépe už se standardní situací naložil Zavadil a prověřil pozornost brankáře Pavlenky. V sítě ale balón neskončil ani tentokrát. A jelikož se nikdo další už neprosadil, ubránili domácí druhou výhru 1:0 v řadě a dočasně se posunuli na čtvrtou příčku. Brno těsně po utkání kleslo na desátou pozici.

FK TepliceTeplice 2:2 (0:0) LiberecFC Slovan Liberec

golBranky: 63. Vůch, 79. Krob (pen.) - 53. Hadaščok, 88. Luckassen.

FK TepliceFK Teplice: Grigar - Lüftner, D. Jablonský, Matula (73. Vondrášek), Takács (46. Táborský) - Krob, Nivaldo, Ljevakovič, Vůch - Litsingi, Mahmutovič (55. Kapolongo).

FC Slovan LiberecFC Slovan Liberec: Kolář - Coufal, Pimpara, Pokorný, Fleišman - Frýdek, Sackey (67. Pavelka), Obročník (67. Dydowicz), Hadaščok (81. Luckassen) - Ďubek, Šural.

ycŽK: 23. Pimpara, 42. Hadaščok, 42. Fleišman, 59. Frýdek, 86. Šural, 89. Luckassen.
Hrubeš - Pospíšil, Urban.
Diváci:
5720.

První půle zápasu Teplic s Libercem příliš záživného fotbalu nenabídla. Ve velké šanci se dvakrát ocitli hosté, jenže Hadaščokovu střelu zneškodnil Grigar a Frýdek bránu vůbec netrefil. Deset minut před koncem úvodního dějství pak ještě nebezpečí v domácí šestnáctce hasil Jablonský, jenž odklonil pokus Šurala.

Gólové hody si mohlo necelých šest tisíc přítomných fanoušků vychutnat až po přestávce. A po vyhladovění dostali diváci pořádný nášup. Ten začal v 52. minutě, kdy Liberec zužitkoval herní převahu a Frýdkovu přihrávku na zadní tyč doklepl do sítě Hadaščok.

Teplice potřebovaly na vyrovnání jedenáct minut. Slovan si nepohlídal levou stranu a domácí mužstvo toho dokonale využilo. Nivaldo našel volného Vůcha a ten z úhlu vystřelil přesně do prostoru mezi třemi tyčemi. Zkázu dokonala ještě teč Pokorného, jenž ve skluzu urychlil cestu míče za brankovou čáru.

A domácí rázem dostali chuť útočit. Zaskočený Liberec se na větší odpor nezmohl a jediné, čeho nakonec dosáhl, bylo odpískání pokutového kopu po faulu Frýdka na Litsingiho. Psychicky náročnou úlohu na sebe vzal Krob a přesnou střelou do protipohybu brankáře Koláře poslal žlutomodré do vedení.

Trenér Slovák se na nepříznivý vývoj rozhodl zareagovat a místo Hadaščoka poslal na hřiště čerstvého Luckassena. A když Slovan ubránil další dvojici soupeřových útoků, udeřil právě střídající nizozemský žolík. Po rohu si naskočil na míč a hlavičkou o zem srovnal skóre na 2:2.

To už vydrželo až do konce zápasu. Teplice tak na domácí půdě poprvé ztratily body. Momentálně jich mají šest a nacházejí se na osmém místě soutěže. Liberec je s dvoubodovým odstupem jedenáctý.