Zpět na » Serie A » Juventus drží neporazitelnost díky portugalskému duu, Neapol jen remizovala a Quagliarella vyrovnal rekord

Serie A - Juventus drží neporazitelnost díky portugalskému duu, Neapol jen remizovala a Quagliarella vyrovnal rekord

Juventus drží neporazitelnost díky portugalskému duu, Neapol jen remizovala a Quagliarella vyrovnal rekord © skysports.com - Cristiano Ronaldo

1

27.01. - REVIEW Juventus na půdě římského Lazia prohrával, díky portugalskému duu Cancelo - Ronaldo ale slaví další vítězství a taktéž navýšení náskoku. Ve šlágru kola totiž Neapol bez branek remizovala s AC Milán. Ztratil znovu Inter, celá Itálie poté naopak oslavuje výkon útočníka Fabia Quagliarelly. Ten se trefil v jedenáctém utkání v řadě a vyrovnal rekord italské soutěže.

AC Milán 0:0 Neapol

Ve šlágru jednadvacátého kola byla aktivnější Neapol, největší příležitost nakonec bezbrankového utkání ovšem měli domácí.

První půle nenabídla žádnou výraznější příležitost a první gólovka se tak zrodila až tři minuty po přestávce. Po dobrém uvolnění střílel Paquetá, ovšem těsně vedle pravé tyče. Na druhé straně to zkoušel Zielinski, ale Donnarumma neměl problém míč lapit do své náruče.

Největší šance střetnutí přišla v 78. minutě po rohovém kopu. K míči se dostal Musacchio a akrobaticky vypálil. Ospina ale vytáhl skvělý reflexivní zákrok a udržel tak svůj tým ve hře o všechny body.

Jenže útok Neapole příliš nebezpečný nebyl. V samotném závěru zakončoval znovu Zielinski, ale opět jen doprostřed brány. Za zmínku stojí ještě červená karta Ruize, kterou rozhodčí Doveri udělil poté, co jej za zahrání rukou podruhé napomenul žlutým kartónkem. Velmi přísné vyloučení už ovšem na výsledku nic nezměnilo a na San Siru se tak zrodila remíza.

Lazio Řím 1:2 (0:0) Juventus Turín

Branky: 59. vlastní Can - 74. Cancelo, 88. Ronaldo z penalty

Lazio doma předvedlo velmi dobrý výkon a zcela jistě by si nějaký bod zasloužilo. Juventus na první střelu na branku čekal do 74. minuty, nakonec ale má všechny body.

V první půli měl první větší šanci Alberto, ale minul. Následně střílel Parolo a Szczesny už musel zasahovat. V závěru se poté k zakončení dostal i Immobile, jeho pokus ještě před brankovou čárou dokázal zblokovat Rugani.

Pět minut po pauze krásně střílel Alberto, míč skončil pár centimetrů vedle pravé tyče. O devět minut později ale domácí zahráli rohový kop a po centru aktivního Alberta si hlavou míč do vlastní sítě srazil Emre Can. Římané tak šli do zcela zaslouženého vedení.

SS Lazio vs. Juventus - Serie A
Hráči Lazia slaví úvodní gól utkání. (zdroj: zimbio.com)

Zvýšit mohl Immobile, ve stoprocentní šanci selhal a přestřelil. A netrefil se ideálně ani Alberto, Juventus tak zůstával ve hře. A v 74. minutě se dočkal nečekaného vyrovnání.

Po skvělé práci Bernardeschiho vypálil Dybala, Strakosha míč jen vyrazil a střídající Joao Cancelo už měl jednoduchou práci. O necelou čtvrthodinu později zatáhl Lulič v pokutovém území Cancela a byla z toho penalta.

Cristiano Ronaldo nezaváhal a určil tak Starou dámu za vítěze. Juventus neměl daleko od první porážky v sezóně, nakonec ale slaví zisk všech bodů.

Kompletní výsledky 21. kola italské Serie A:

Sassuolo - Cagliari 3:0 (9. Locatelli, 45+4. Babacar z penalty, 87. Matri)
Sampdoria - Udinese 4:0 (33. z penalty a 56. z penalty Quagliarella, 68. Linetty, 78. Gabbiadini)
AC Milán - Neapol 0:0
Chievo - Fiorentina 3:4 (38. Stepiński, 60. Pelissier z pen., 89. Djordjević - 4. Muriel, 27. Benassi, 79. a 86. Chiesa)
Atalanta - AS Řím 3:3 (45. Castagne, 59. Tolói, 71. Zapata - 3. a 33. Džeko, 40. El Shaarawy)
Bologna - Frosinone 0:4 (18. Ghiglione, 21. a 75. Ciano, 52. Pinamonti)
Parma - SPAL 2:3 (11. z penalty a 53. Inglese - 70. Valoti, 75. Petagna, 87. Fares)
Turín - Inter 1:0 (35. Izzo)
Lazio - Juventus 1:2 (59. vlastní Can - 74. Cancelo, 88. Ronaldo z penalty)