Zpět na » Serie A » Piatek znovu skóroval, Juventus zachránil Dybala a Inter přišel o výhru ve 101. minutě

Serie A - Piatek znovu skóroval, Juventus zachránil Dybala a Inter přišel o výhru ve 101. minutě

Piatek znovu skóroval, Juventus zachránil Dybala a Inter přišel o výhru ve 101. minutě © depor.com - Paulo Dybala

2

24.02. - REVIEW Šlágr 25. kola Serie A nabídl šest branek a konečnou remízu. O výhru přišel Inter ve 101. minutě, kdy domácí Veretout proměnil pokutový kop. Nejtěsnějším rozdílem zvítězil Juventus, ve skvělých výkonech poté pokračuje AC Milán Krzysztof Piatek.

Bologna 0:1 (0:0) Juventus

Branka: 67. Dybala

Juventus se po neúspěchu v Lize mistrů protrápil i ligovým duelem, neporazitelnost ale udržet dokázal. Bologna byla v první půli aktivnější, neměla ale přesná mířidla. Mimo vypálil Edera a nejinak se vedlo Sorianovi.

Jedinou příležitost hostů v první půli měl Bernadeschi, svou technickou střelou poslal těsně vedle pravé tyče. V úvodu druhé pětačtyřicetiminutovky měl po rohovém kopu stoprocentní šanci Santander, na poslední chvíli dokázal zakročit obránce Rugani.

Massimiliano Allegri následně do hry poslal Paula Dybalu a ten po devíti minutách pobytu na hřišti rozhodl. Centr Matuidiho odkopl Helander pouze k argentinskému útočníkovi a ten tvrdou ranou nedal Skorupskimu šanci.

V závěru měla Bologna velkou příležitost na srovnání. Ve třetí minutě nastavení krásně vypálil Sansone, Perin ale vytáhl skvostný zákrok a udržel tak vítězství pro Starou dámu.

Fiorentina 3:3 (1:2) Inter Milán

Branky: 1. vlastní De Vrij, 74. Muriel, 90+11. z penalty Veretout - 6. Vecino, 40. Politano, 52. Perišić z penalty

Fantastické utkání bylo k vidění ve Florencii. Fiorentina se proti Interu dostala do vedení už po sedmnácti vteřinách. Chiesa posunul míč na Simeoneho a do hostující brány si míč srazil obránce de Vrij.

Za pět minut poté bylo už srovnáno, po rohovém kopu poslal míč zpět do ohně Nainggolan a bývalý hráč fialek Matías Vecino nedal Lafontovi příležitost zasáhnout.

Vecinův gól musel potvrdit až videorozhodčí, neboť se hostující záložník nacházel velmi blízko ofsajdovému postavení.

Reakce na sebe nenechala dlouho čekat, Gerson ale zamířil vedle. Na opačné straně zakončoval ze standardky Brozovič, Lafont se blýskl parádním zákrokem. Ve 40. minutě se ale nádherně uvolnil Matteo Politano a přesnou střelou k pravé tyči poslal hosty do vedení.

Šest minut po přestávce centroval Brozovič a po ruce Fernandese a následné kontrole u videa se kopala první penalta. Ivan Perišič nezaváhal a Inter měl už dvougólový náskok.

Po hodině hry snížil pumelicí Biraghi, ve hře ale bylo znovu video. Střídající Muriel předtím fauloval Dalberta a rozhodčí nakonec branku odvolal. Snížení se ale domácí dočkali, v 74. minutě míč do pravé šibenice z přímého kopu nádherně zakroutil Muriel a znovu bylo o co hrát.

Politanova rána Lafonta nepřekvapila, to Handanovič se po pokusu Chiesy mohl jen ohlédnout. Zdálo se ale, že Inter výhru nakonec udrží. V šesté minutě nastavení ale rukou po centru Chiesy zahrál D´Ambrosio a rozhodčí Abisso znovu odpískal penaltu.

I tentokrát se šel podívat k videu a nakonec se penalta zahrávala až v jedenácté minutě nastavení. Jordan Veretout ovšem nezaváhal a střelou k pravé tyči rozhodl o konečné remíze 3:3.

Kompletní výsledky 25. kola italské Serie A:

AC Milán - Empoli 3:0 (49. Piatek, 51. Kessie, 67. Castillejo)
Turín - Atalanta 2:0 (42. Izzo, 46. Falqué)
Frosinone - AS Řím 2:3 (5. Ciano, 80. Pinamonti - 30. a 90.+5 Džeko, 32. Pellegrini)
Sampdoria - Cagliari 1:0 (66. Quagliarella z pen.)
Bologna - Juventus 0:1 (67. Dybala)
Chievo - Janov 0:0
Sassuolo - Spal 1:1 (43. Peluso - 68. Petagna z pen.)
Parma - Neapol 0:4 (19. Zieliński, 36. Milik, 73. Milik, 82. Ounas)
Fiorentina - Inter 3:3 (1. vlastní De Vrij, 74. Muriel, 90+11. z penalty Veretout - 6. Vecino, 40. Politano, 52. Perišić z penalty)