Zpět na » Serie A » O titulu Juventusu po výhře nad Neapolí nikdo nepochybuje, AC Milán přeskočil svého městského rivala

Serie A - O titulu Juventusu po výhře nad Neapolí nikdo nepochybuje, AC Milán přeskočil svého městského rivala

O titulu Juventusu po výhře nad Neapolí nikdo nepochybuje, AC Milán přeskočil svého městského rivala © skysports.com - Miralem Pjanič

2

03.03. - REVIEW AC Milán hraje v posledních týdnech fantasticky, nyní si poradil i se Sassuolem a dostal se už před Inter na třetí pozici. Římské derby ovládlo Lazio, AS tak zaváhání Nerazzurri nepotrestalo. Ve šlágru kola poté uspěl Juventus, jenž v první půli dokonale zužitkoval vyloučení gólmana Mereta. Cristiano Ronaldo se sice znovu neprosadil, o Scudettu pro Starou dámu ale již nikdo nepochybuje.

AC Milán 1:0 (1:0) Sassuolo

Branka: 35. Lirola vlastní

AC Milán nepředvedl nijak oslnivý výkon, znovu ale zvítězil a v tabulce se dostal už na senzační třetí pozici. Úvodní příležitost přitom měli hosté, Djuričić ale nechal vyniknout Donnarummu.

Na opačné straně se k zakončení dostal Paquetá, ovšem minul. Ve 35. minutě už domácí skóre otevřeli, rohový kop prodloužil Musacchio a Lirola hlavou poslal míč nešťastně do vlastní brány.

Ještě v první půli mohl srovnat Boga, trefil ale jen brankovou konstrukci. V 64. minutě přišla pro hosty pohroma. Consigli neodhadl dlouhý nakopávaný míč a podběhl jej. Následně nedovoleně zastavil Piateka, jenž by dával míč do prázdné branky, a od rozhodčího Valeriho viděl červenou kartu.

Přesilovou hru nicméně domácí nevyužili. Calhanoglu náhradníka Pegola nepřekonal a Kessié pálil v další dobré pozici trestuhodně mimo. Hosté se tak v závěru mohli dočkat vyrovnání, Berardi ale z přímého kopu jen těsně minul. AC tak slaví další výhru a posun v tabulce.

Neapol 1:2 (0:2) Juventus

Branky: 61. Callejón - 28. Pjanić, 39. Can

Neapol doma předvedla vynikající výkon, Juventus jasně přehrála, ovšem nemá ani bod. O titulu Staré dámy tak nyní zřejmě již nikdo nepochybuje.

První pokus vyslal na hostující bránu Zielinski, těsně minul. Vzápětí ale Malcuit hrozivě přihrával na Mereta a místo toho našel Ronalda, jehož musel domácí gólman zastavit za cenu faulu. Od rozhodčího Rocchiho ovšem viděl okamžitě červenou kartu a domácí byli ve velkých problémech.

Ze hřiště musel útočník Milik, kterého nahradil Ospina. Ten hned inkasoval, z následného přímého kopu totiž míč do sítě parádně zakroutil Pjanič. Z ničeho nic mohl srovnat Zielinski, míč poslal do levé tyče.

A tak znovu udeřil Juventus. Po rohovém kopu odcentroval Bernardeschi na hlavu Cana a Ospina neměl nárok. Juventus si pohodlně kráčel za další výhrou, ovšem hned v úvodu druhé půle přišly problémy.

Pjanič zahrál rukou a od Rocchiho viděl druhou žlutou kartu. I Neapol toto vyloučení brzy zužitkovala, po hodině hry Insigne krásně našel Callejóna a Szczesny neměl sebemenší šanci zasáhnout.

V 83. minutě poté Sandro zahrál v pokutovém území rukou a Neapol mohla z pokutového kopu dokonce srovnat. Insigne ale poslal míč jen do pravé tyče a rozhodl o tom, že i tentokrát slaví zisk tří bodů Stará dáma. Ta má tak dvanáct kol před koncem již šestnáctibodový náskok.

Kompletní výsledky 26. kola italské Serie A:

Cagliari - Inter 2:1
Empoli - Parma 3:3 (19. Dell´Orco, 59. z penalty Caputo, 90+1. Silvestre - 19. Gervinho, 45+1. Rigoni, 82. Alves)
AC Milán - Sassuolo 1:0 (35. Lirola vl.)
Lazio - AS Řím 3:0 (12. Caicedo, 72. Immobile z pen., 89. Cataldi)
Turín - Chievo 3:0 (76. Belotti, 90+2. Rincón, 90+4. Zaza)
Janov - Frosinone 0:0
SPAL - Sampdoria 1:2 (90+4. Kurtić - 4. a 11. Quagliarella)
Udinese - Bologna 2:1 (25. z penalty De Paul, 79. Pussetto - 39. Palacio)
Atalanta - Fiorenina 3:1 (28. Iličić, 34. Gómez, 59. Gosens - 3. Muriel)
Neapol - Juventus 1:2 (61. Callejón - 28. Pjanić, 39. Can)