Zpět na » Serie A » Juventus se neporazitelným mistrem nestane, milánské derby posunulo na třetí pozici Inter

Serie A - Juventus se neporazitelným mistrem nestane, milánské derby posunulo na třetí pozici Inter

Juventus se neporazitelným mistrem nestane, milánské derby posunulo na třetí pozici Inter © skysports.com - Fotbalisté Interu Milán

2

17.03. - REVIEW Juventus mohl odehrát sezónu bez porážky, v rámci 28. kola ale podlehl Janovu a o výjimečný výkon usilovat již nebude. Šlágr kola lépe vyzněl pro Inter, který v rámci milánského derby porazil AC 2:3 a dostal se na třetí pozici. O výsledku rozhodl v 67. minutě z penalty Martinez.

FC Janov 2:0 (0:0) Juventus

Branky: 72. Sturaro, 81. Pandev

Juventus o titul zcela jistě nepřijde, neporazitelným se ale letos nestane. Nad síly Staré dámy byl v osmadvacátém kole Janov, jenž v samotném závěru dvakrát udeřil a připravil Juventusu první porážku v sezóně.

I dnes zůstal mimo hru Ronaldo a v první půli tak byli nebezpečnější domácí. Sanabriu ovšem vychytal Perin a Lerager bránu trestuhodně přestřelil.

Před hodinou hry se trefili hosté, konkrétně Paulo Dybala. Rozhodčí ovšem odmával ofsajd a branka tak neplatila. Rozhodující okamžik tak přišel v 72. minutě. Pandev poslal míč na střídajícího Sturara a bývalý hráč Juventusu po dvou minutách na hřišti poslal míč nádherně k levé tyči.

O devět minut později Kouamé přepustil míč na Pandeva a Perin se za jeho ranou mohl znovu jen ohlédnout. V závěru mohl skórovat ještě Kouamé, míč si ale předkopl až příliš. I přesto Janov porazil Juventus a posouvá se na jedenáctou příčku.

AC Milán 2:3 (0:1) Inter Milán

Branky: 57. Bakayoko, 71. Musacchio - 3. Vecino, 51. de Vrij, 67. Martínez z penalty

Duel o třetí pozici lépe vyzněl pro Inter, který v milánském derby přehrál AC poměrem 2:3. Už po třech minutách přišel z levé strany nádherný centr, který před bránou vrátil hlavičkou Martínez a Vecino měl snadnou práci.

Srovnat mohl Calhanoglu, Handanovič byl na místě. Na druhé straně se o druhou trefu v utkání snažil Vecino, trestuhodně minul. V úvodu druhé půle zahrozil Gagliardini, Donnarumma se vytáhl fantastickým zákrokem.

O tři minuty později už ale Inter o dvě branky vedl. Po rohovém kopu rozehraném nakrátko poslal míč do pokutového území Politano a Stefan de Vrij hlavičkou podruhé rozvlnil síť.

Reakce byla okamžitá, po šesti minutách se po centru Calhanoglua hlavou prosadil Bakayoko. Jenže už za deset minut poté to bylo znovu o dvě branky.

Po sporném zákroku v pokutovém území přišla penalta a Lautaro Martínez prakticky rozhodl. AC totiž duel ještě zdramatizovallo, v 71. minutě dostal míč do branky po rohu a šťastném odrazu Mateo Musacchio.

V závěru utkání se děly ještě neuvěřitelné věci. Nejprve dostal Conti červenou kartu po skluzu na Martíneze, rozhodčí Guida ale nakonec svůj verdikt změnil na kartu žlutou. Vyrovnat poté mohl Castillejo, dobrým zákrokem se prezentoval Handanovič. A v samotném závěru neuspěl ani střídající Cutrone, jehož ránu famózně zblokoval obránce D´Ambrosio.

Inter Milán tak v Derby della Madonnina vítězí 3:2 a posouvá se na třetí příčku.

Kompletní výsledky 28. kola italské Serie A:

Cagliari - Fiorentina 2:1 (52. João Pedro, 66. Cepitelli - 88. Chiesa)
Sassuolo - Sampdoria 3:5 (38. Boga, 63. Duncan, 90. Babacar - 15. Defrel, 36. Quagliarella, 39. Linetty, 46. Praet, 72. Gabbiadini)
SPAL - AS Řím 2:1 (22. Fares, 60. Petagna z penalty - 53. Perotti z penalty)
Turín - Bologna 2:3 (6. vlastní Pulgar, 89. Izzo - 29. Poli, 34. Pulgar z penalty, 65. Orsolini)
Janov - Juventus 2:0 (72. Sturaro, 81. Pandev)
Atalanta - Chievo 1:1 (55. Iličić - 32. Meggiorini)
Empoli - Frosinone 2:1 (20. z penalty Caputo, 38. Pajač - 70. Valzania)
Lazio - Parma 4:1 (22. Marušić, 26. z penalty a 38. Alberto, 44. Lulić - 77. Sprocati)
Neapol - Udinese 4:2 (17. Younes, 26. Callejon, 57. Milik, 70. Mertens - 30. Lasagna, 36. Fofana)
AC Milán - Inter Milán 2:3 (57. Bakayoko, 71. Musacchio - 3. Vecino, 51. de Vrij, 67. Martínez z pen.)