Zpět na » Serie A » AC Milán musí předvádět lepší výkony, posteskl si Bonaventura

Serie A - AC Milán musí předvádět lepší výkony, posteskl si Bonaventura

AC Milán musí předvádět lepší výkony, posteskl si Bonaventura © 90Min.com - Giacomo Bonaventura

0

07.10. - Nebyl to pro oporu italského velkoklubu zrovna idylkový rok. V listopadu si Giacomo Bonaventura ošklivě poranil koleno a nezbývalo mu než oželet dvaatřicet utkání svého týmu. Po dlouhém rehabilitačním procesu se v posledních týdnech konečně vrací do akce. Nechyběl ani u víkendové tahanice s Janovem, na níž ale i přes vítězství 1:2 viděl nedokonalosti ve hře AC.

Třicetiletý záložník se po 20 minutách proti Turínu a prosezeném duelu s Fiorentinou poprvé po bezmála roce vrátil do základní jedenáctky červeno-černého mančaftu ze San Sira. Na horké janovské půdě zvládl celkem osmdesát minut. Jeho tým nakonec přežil penaltu v poslední minutě a odvezl si z přístavního města těsnou výhru.

Po třech prohrách jsme potřebovali nový impulz, kterého se nám nyní dostalo. Jsou to důležité body,” řekl odchovanec Atlanty. „I přesto se však musíme prezentovat lépe. Máme mladý tým, navíc je na nás vytvářen velký tlak. Měli bychom se s tím ale popasovat.

V takovýchto chvílích to je povinností těch zkušenějších hráčů, aby zvedli hlas a vzali na sebe odpovědnost. Proti Janovu se nám povedlo průběh otočit, jindy už ovšem takové štěstí mít nemusíme. Na tomto vítězství budeme stavět směrem ke světlejším zítřkům,” pokračoval s hodnocením obtížné situace milánského AC.

Pro něj osobně se však v sobotu jednalo o speciálně důležité utkání. Ohledně svého zdravotního stavu sdělil: „Nebylo to snadné období. Nemohl jsem se dočkat svého návratu na trávník, vydal jsem tam ze sebe své maximum. Koleno drží, teď je hlavní zase se dostat do zápasového tempa.

S tříbodovým ziskem už bylo pro AC vskutku na čase. Po porážkách s Interem, Turínem a Fiorentinou si aktuálně stojí v italské Serii A až na čtrnácté příčce. Příště se svěřenci Marca Giampaola střetnou až po nadcházející reprezentační přestávce na domácí půdě s nováčky z Lecce.