Zpět na » Serie A » Ronaldův gól pomohl Staré dámě udržet první pozici, Lukaku s Martínezem porazili ofenzivu Sassuola

Serie A - Ronaldův gól pomohl Staré dámě udržet první pozici, Lukaku s Martínezem porazili ofenzivu Sassuola

Ronaldův gól pomohl Staré dámě udržet první pozici, Lukaku s Martínezem porazili ofenzivu Sassuola © skysports.com - Cristiano Ronaldo

0

20.10. - REVIEW Stará dáma zůstává v čele, sobotní duel s Bolognou rozhodl Miralem Pjanič, střelecky se ale prosadil i Cristiano Ronaldo. V závěsu o jediný bod je nadále Inter, který díky střeleckému představení dvojici Lukaku - Martínez porazil Sassuolo po dramatickém závěru 3:4.

Juventus 2:1 (1:1) Bologna

Branky: 19. Ronaldo, 54. Pjanić - 26. Danilo

Juventus se v domácím střetnutí dostal do vedení v 19. minutě. Cristiano Ronaldo přelstil jednoho z obránců a překvapil gólmana Skorupskiho střelou k bližší tyči.

Už za sedm minut bylo nicméně srovnáno. M´Baye našel na druhé straně obránce Danila a ten parádní ranou do šibenice nedal Buffonovi šanci. Orsolini dokonce mohl poslat hosty senzačně do vedení, jeho pokus mířil těsně nad.

Juventus se po pauze výrazně zlepšil a brzy znovu získal jednogólový náskok. Po hrozivé rozehrávce hostujícího týmu se k odraženému míči dostal Pjanič a Skorupski se mohl jen ohlédnout.

Juventus v Bologna FC - Serie A

V závěru mohla Stará dáma několikrát náskok navýšit. Skorupski ale předváděl vynikající zákroky. Nepřišel si na něj Higuaín, lépe se nevedlo ani Bernardeschimu a druhý gól v utkání nezaznamenal ani Cristiano Ronaldo. Všechny body ale patří domácím.

Sassuolo 3:4 (1:3) Inter Milán

Branky: 16. Berardi, 74. Djuričič, 82. Boga - 2. a 71. z pen. L. Martínez, 38. a 45. z pen. Lukaku

Inter Milán začal v Sassuolu skvěle. Už ve druhé minutě poslal Brozovič míč na Martíneze a Consigli neměl šanci. Reagovat nestihl ani o deset minut poté, to ale Martínez zamířil těsně nad.

Aktivní nicméně byli i domácí a v 16. minutě vyrovnali, překvapivou ranou ke vzdálenější tyči se trefil Domenico Berardi.

Následně byl v akci VAR, gól Martíneze neplatil kvůli těsnému ofsajdu. To Caputo, který rozvlnil síť na druhé straně, byl v ofsajdu jasném, VAR tak potřeba nebyl.

V závěru první půle už padaly branky regulérní. Ve 38. minutě Lukaku obešel Pelusa a neomylně zavěsil. O sedm minut poté Marlon zastavil nedovoleně Martíneze a Lukaku proměnil pokutový kop.

Ve druhé půli byl pro změnu faulován Biraghi a penaltu proměnil Lautaro Martínez. Zdálo se, že je rozhodnuto, domácí nicméně duel fantasticky zdramatizovali. V 74. minutě se k míči dostal Djuričič a překvapivou ranou udělal z Handanoviče pouhého diváka.

O osm minut poté přenechal Duncan míč střídajícímu Boguovi a po jeho famózní individuální akci to bylo už jen o gól. Na srovnání už ale příliš času nezbývalo a Inter si tak dokráčel pro důležité, ale zároveň povinné tři body.

Výsledky 8. kola italské Serie A:

Lazio - Atalanta 3:3 (69. z penalty a 90+3. z penalty Immobile, 70. Correa - 23. a 28. Muriel, 37. Gómez)
Neapol - Hellas Verona 2:0 (37. a 67. Milik)
Juventus - Bologna 2:1 (19. Ronaldo, 54. Pjanić - 26. Danilo)
Sassuolo - Inter Milán 3:4 (16. Berardi, 74. Djuričič, 82. Boga - 2. a 71. z pen. L. Martínez, 38. a 45. z pen. Lukaku)
Cagliari - Spal 2:0 (10. Nainggolan, 67. Farago)
Sampdoria - AS Řím 0:0
Udinese - Turín 1:0 (42. Okaka)
Parma - Janov 5:1 (38. Kucka, 42., 45. a 50. Cornelius, 79. Kuluševski - 52. Pinamonti)
AC Milán - Lecce 2:2 (20. Çalhanoğlu, 81. Piatek - 62. Babacar, 90+2. Calderoni)