Zpět na » Serie A » Návrat Boha, reagoval Ibrahimović na svůj návrat do reprezentace

Serie A - Návrat Boha, reagoval Ibrahimović na svůj návrat do reprezentace

Návrat Boha, reagoval Ibrahimović na svůj návrat do reprezentace  © mailtimes.com.au -

0

Líbilo se

17.03. - Zlatan Ibrahimović se ve věku 39 let vrátil do nominace švédské fotbalové reprezentace. Trenér Janne Andersson ho zařadil do výběru na březnové zápasy kvalifikace MS 2022 proti Gruzii a Kosovu a na přípravné utkání s Estonskem. Představit by se mohl i na ME 2020.

Debut v národním týmu si odkroutil v roce 2001 v zápase proti Faerským ostrovům (0:0). První gól zaznamenal v kvalifikačním zápase o MS 2002 proti Ázerbájdžánu.

Ibrahimović odehrál za Švédsko celkem 116 zápasů a s 62 góly je nejlepším střelcem reprezentace v historii. Na mezinárodní scéně si připsal start na MS 2002 a 2006.

Zúčastnil se také mistrovství Evropy v roce 2004, 2008, 2012 a 2016, po kterém se rozhodl ukončit svou reprezentační kariéru.

Na klubové úrovni od té doby vystřídal Manchester United, Los Angeles Galaxy a AC. Za Rossoneri dal v této sezoně ve 21 duelech ve všech soutěžích šestnáct branek. Předchozí čtyři zápasy vynechal pro zranění pravého stehna.

Rodák z Malmö nyní oznámil, že po téměř pěti letech znovu oblékne reprezentační dres Švédska. 39letý útočník byl zařazen do nominace na utkání kvalifikace mistrovství světa 2022 proti Gruzii a Kosovu (25. a 28. března) a přípravu s Estonskem (31. března).

Pokud v březnovém asociačním termínu nastoupí, stane se nejstarším hráčem v historii švédského národního týmu.

Ibrahimovič v této souvislosti sdílel na svém oficiálním účtu na Twitteru fotografii v reprezentačním dresu se slovy: „Návrat Boha“.

Zlatan Ibrahimović

V první řadě bych chtěl říct, že Zlatan je vynikající fotbalista, nejlepší, jakého ve Švédsku máme. Samozřejmě je to pro nás velmi potěšující zpráva, že se chce vrátit do národního týmu.”

Kromě toho, čím přispěje na fotbalovém trávníku, přinese do mužstva i neskutečné zkušenosti, které může předat mladším spoluhráčům," uvedl na adresu Ibrahimoviće trenér Švédů Janne Andersson.

Gabriela Průšová / espn.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články