Zpět na » 1. Bundesliga » Lewandowski si podmanil další rekord. Žádný kanonýr Bayernu nebyl v úvodu sezóny tak produktivní

1. Bundesliga - Lewandowski si podmanil další rekord. Žádný kanonýr Bayernu nebyl v úvodu sezóny tak produktivní

Lewandowski si podmanil další rekord. Žádný kanonýr Bayernu nebyl v úvodu sezóny tak produktivní © Bundesliga - Robert Lewandowski

1

Líbilo se

30.09. - Polský snajpr tento víkend znovu přepisoval střelecké tabulky mnichovského velkoklubu. Sobotní trefa do sítě Paderbornu byla již jeho desátou v dosavadním průběhu letošního ročníku, žádný jiný snajpr Bayernu před Lewandowským přitom za rozsáhlou bundesligovou historii nenasbíral dvouciferný počet branek v prvních šesti zápasech.

Gólová mašina se zapsala na střeleckou listinu v 79. minutě. Varšavský rodák se tak prosadil v každém z dosavadních šesti duelů nejvyšší německé soutěže. Také tento jeho počin lze označit slovem rekordní. V historii ligy prožil úspěšnější vstup do sezóny jen Pierre-Emerick Aubameyang. Gabonec v roce 2015 skóroval hned v osmi úvodních zápasech.

Je to od něj famózní návrat. Deset gólů za šest utkání, to jsou úžasná čísla,” nešetřil superlativy spoluhráč Joshua Kimmich. Lewandowski v pomyslné tabulce přeskočil Heynckese, Gerda Müllera, Peter Meyera a Lothar Emmericha, kteří se všichni zastavili na osobním maximu devíti gólů po šesti duelech.

Již nyní je Lewandowski rekordním zahraničním kanonýrem Bundesligy. Pokud v příštím klání s Hoffenheimem vsítí branku s pořadovým číslem 213, vyrovná čtvrtého Manfreda Burgsmüllera. První tři příčky patří znovu Heynckesovi (220), Klausi Fischerovi (268) a Gerdu Müllerovi (365).

Stěžejnímu útočníkovi bavorského celku navíc chybí pouze tři trefy v Lize mistrů UEFA, aby překonal historicky pátého nejefektivnějšího forvarda soutěže Ruuda van Nistelrooye s 56 góly.

V celkovém součtu Lewandowski zaznamenal 306 přesných zásahů ve 408 startech za Bayern Mnichov a Borussii Dortmund. Aktuální zaměstnavatel bude na kapitána polské reprezentace znovu spoléhat toto úterý, kdy se úřadující mistr Německa střetne s Tottenhamem Hotspur.

Vojt?ch Olšr / bundesliga.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Blázen, můj oblíbený hráč mám z něj radost a to se ještě na konci sezony navíc stane 2. nejlepším střelcem v historii Bayernu, jen Gerda Mullera bohužel nikdy nepřekoná

Tomguncz9

Poklad Bayernu

Messi777
Reklama
Reklama
Nejnovější články