Zpět na » 1. Bundesliga » Jak se Serge Gnabry odrazil od neúspěchu ve West Bromu až mezi německou elitu

1. Bundesliga - Jak se Serge Gnabry odrazil od neúspěchu ve West Bromu až mezi německou elitu

Jak se Serge Gnabry odrazil od neúspěchu ve West Bromu až mezi německou elitu © Tagesspiegel - Serge Gnabry

2

Líbilo se

17.10. - Z něchteného fotbalisty, kterému se mohlo jen zdát o pravidelném herním čase v Premier League, se vypracoval ve stěžejní postavu Bayernu Mnichov i německé reprezentace. Řeč je o Sergi Gnabrymu, jemuž se za uplynulých několik měsíců podařilo zavřít pusu všem dřívějším pochybovačům. A že jich nebylo málo.

Serge k nám přišel, aby nastupoval do zápasů, z mého pohledu ale zatím není na dostatečné úrovni,” prohlásil v rozhovoru z podzimu 2015 Tony Pulis na adresu Gnabryho, který tehdy v jeho celku hostoval z londýnského Arsenalu. Z dnešního pohledu už ale slova kouče West Bromu vypadají směšná.

Uplynuly čtyři roky a zdá se, že jen málokterý světový obránce jej dokáže zastavit. Proti Tottenhamu Hotspur se čtyřmi kousky podílel na mnichovské demolici poměrem 7:2. Za reprezentaci v uplynulé reprezentační přestávce vstřelil branku také Argentině. V tom stejném zápase ještě nahrál na gól spoluhráči Havertzovi.

S německým znakem na hrudi se jenom letos trefil už šestkrát v dosavadních šesti startech. Žádný reprezentační kolega se jeho střelecké fazóně v letošním kalendářním roce nemůže rovnat. Celkově už zaznamenal deset přesných zásahů ve službách Die Mannschaftu.

Na estónské půdě odešel ze hřiště již po sedmdesáti minutách, tou dobou už ale měl pro stratéga Joachima Löwa odpracováno. „Umí podržet míč, najít si volný prostor, přihrávat i sám dávat góly. Neuvěřitelně se posunul,” shrnul dlouholetý trenér Německa Gnabryho herní vlastnosti.

Rodák ze Stuttgartu přitom jen navazuje na vydařenou loňskou sezónu. V červnu byl zvolen nejlepším hráčem Bayernu za uplynulý ročník, umístil se tak před klubovými ikonami Robertem Lewandowskim, Thomasem Müllerem či Joshuou Kimmichem. Na trůn jej vyzdvihlo zejména třináct gólů se šesti asistencemi ve 42 soutěžních kláních.

Serge Gnabry v reprezentačním dresu

Co tedy hrálo největší roli v křídelníkově transformaci z přebytečného hráče West Bromu v elitního fotbalistu vrcholové scény? Mezi hlavní činitele můžeme zařadit zejména zkušenosti.

Ve West Bromu jsem makal, ale nevyšlo to. Řekl jsem si, že vše, co můžu dělat, je pracovat se stoprocentním nasazením. Věděl jsem, kam až sahají mé schopnosti, a to na hřišti i mimo něj. Nejvíce jsem se však v té době posunul po mentální stránce. Hodně mi to v budoucnu pomohlo,” svěřil se nedávno sám Gnabry deníku Mail on Sunday.

Právě tato nabytá psychická odolnost mu dodala odvahy, aby po nevydařeném ročníku 2015/16 vyměnil Arsenal za Werder Brémy. Na severu rodné země mu stačil jen jeden rok a jedenáct vstřelených branek mu získalo kontrakt s Bayernem Mnichov.

Před branami nablýskané Allianz Areny se však musel ještě jednu sezónu zdržet. Vždyť měl za sebou své první měsíce mezi dospělými. Až hostování v Hoffenheimu jej dotvořilo v kompletního fotbalistu. Pod Julianem Nagelsmannem se naučil hrát na více postech a posbíral další cennou zápasovou praxi.

Jak jeho bleskový vzestup pokračoval poté, jsme se už zmiňovali. Dnes tedy můžeme s klidným srdcem konstatovat, že Serge Gnabry se již nachází na dostatečné úrovni. A to nejen pro West Brom, ale pro ty nejkvalitnější a nejmovitější kluby planety.

Vojt?ch Olšr / bundesliga.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
F4BRE - 17.10. Odpovědět

Drží rekord za nejrychleji vstřelených 10 gólů za Mannschaft, to hovoří za vše ...

F4BRE
Reklama
Reklama
Nejnovější články