Zpět na » 1. Bundesliga » Lewandowski je desetkrát lepší, než jsem kdy byl já, tvrdí Miroslav Klose

1. Bundesliga - Lewandowski je desetkrát lepší, než jsem kdy byl já, tvrdí Miroslav Klose

Lewandowski je desetkrát lepší, než jsem kdy byl já, tvrdí Miroslav Klose © beIN SPORTS - Miroslav Klose

1

Líbilo se

20.10. - Miroslav Klose uzavřel svou bohatou kariéru v listopadu 2016 jako historicky nejlepší střelec německé fotbalové reprezentace a mistr světa, podle svých slov však nikdy nedosahoval kvalit aktuálního útočníka číslo jedna v Bayernu Mnichov. Dvojnásobný mistr bundesligy by sám zařadil své herní dovednosti dokonce o několik úrovní pod atributy Roberta Lewandowského.

Ačkoliv na německé ligové scéně dokázal Klose v průběhu let nastřádat 121 branek ve 307 zápasech mezi tamní elitou, mnohem více se proslavil svými výkony v národním dresu.

Rodák z polského Opole vstřelil za reprezentaci našich západních sousedů celkem 71 gólů, stačilo mu na to přitom jen 137 startů. Bývalý forvard Kaiserslauternu, Werderu Brémy a mnichovského Bayernu také drží prvenství v počtu přesných zásahů na světových šampionátech.

V průběhu čtyř turnajů rozvlnil síť celkem šestnáctkrát. Právě po svém posledním mistrovství světa v Brazílii uzavřel reprezentační kariéru, tu klubovou poté ještě dva roky dohrával v Laziu.

Robert Lewandowski Kloseho bundesligové statistiky překonal již v době, kdy nýnější kouč výběru Bayernu Mnichov do 17 let věšel kopačky na hřebík. Nedávno se navíc se svými 213 góly posunul nejobávanější bundesligový útočník na čtvrtou příčku historických tabulek. Jen letos už se na střeleckou listinu zapsal v lize jedenáctkrát.

Hraje trochu podobně jako já, ale je asi desetkrát lepší,” svěřil se Klose deníku Sport Bild. „Jedná se o kompletního hroťáka. Používá obě nohy, vyhrává vzdušné souboje. Jeho zakončení nemá konkurenci.

Miroslav Klose a Thomas Müller

Oba fotbalisté si spolu v jednom týmu nikdy nekopli, jak Klose tak Lewandowski se však z trávníku velmi dobře znají s Thomasem Müllerem. Prvně jmenovaný dokonce pamatuje Müllerův debut v dresu Bayernu ještě z doby Louise van Gaala. Společně se pak s německým znakem na hrudi představili na třech světových šampionátech.

S nikým jiným mi to nesedělo více než s Thomasem. Báječně jsme si rozuměli. Stačilo se na sebe podívat a už jsme věděli, co má ten druhý na mysli,” vzpomíná Miroslav Klose na nejúspěšnější období své kariéry.

Poté, co odchovanec západoněmeckého Blaubachu uzavřel aktivní kapitolu svého sportovního života, ihned přesedlal na dráhu trenéra. První dva roky si vyzkoušel roli asistenta u reprezentačního kouče Joachima Löwa, od léta 2018 už sám vede, jak jsme již výše zmiňovali, tým Bayernu U17.

Ikona, která před rokem oslavila čtyřicáté narozeniny, dovedla své svěřence k vítězství ve 28 z 37 zápasů. Hned v první sezóně se jeho svěřenci probojovali do vyřazovací fáze bundesligové soutěže pro příslušnou kategorii. V letošním ročníku si aktuálně Kloseho svěřenci stojí na druhé příčce, bod za Hoffenheimem.

Vojt?ch Olšr / bundesliga.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Nevím jestli 10x, ale lepší určitě je

Tomguncz9
Reklama
Reklama
Nejnovější články