Zpět na » 1. Bundesliga » Neuer od Bayernu žádá smlouvu na pět let, vedení s ním však nesouhlasí

1. Bundesliga - Neuer od Bayernu žádá smlouvu na pět let, vedení s ním však nesouhlasí

Neuer od Bayernu žádá smlouvu na pět let, vedení s ním však nesouhlasí © bundesliga.com - Manuel Neuer

1

Líbilo se

30.03. - Podle fotbalových zdrojů ze sousedního Německa se během posledních dnů objevily jisté neshody v týmu mnichovského Bayernu. Obhajující mistr nejvyšší soutěže se už léta spoléhá na gólmana Manuela Neuera, nekvituje ale požadované prodloužení stávajícího kontraktu o dalších pět let. Rodák z Gelsenkirchenu by si rád zajistil plat až do své čtyřicítky, což už se ale majitelům zdá jako příliš.

Pokračování vzájemné spolupráce si přejí obě strany, svízel však tkví v detailech nové smlouvy. 34letý brankář volá po pětiletém kontraktu do konce ročníku 2025/26, zatímco jeho nadřízení nehodlají jít nad červen 2023. Stávající dohoda poutá Neuera k Allianz Areně do léta příštího roku.

Renomovaný deník Kicker tvrdí, že jednání v tuto chvílí probíhají zejména mezi hráčovými zástupci a Oliverem Kahnem, legendárním brankářem, který je dnes součástí předsednictva klubu. Sám Kahn přitom v Bavorsku pověsil rukavice na hřebík, když mu bylo 39 let.

Hlavní faktor hraje v neústupnosti vedení Die Rotten letní příchod talentovaného gólmana Alexandera Nübela. Teprve 23letý talent přijde jako volný hráč ze Schalke, kde se ostatně vyučil svému řemeslu také sám Neuer. Na svůj nízký věk už přitom Nübel disponuje dostatkem zkušeností.

Jisté ovšem je, že Bayern se pokusí co nejdříve najít řešení této spletité situace. Delší hašteření s vlastním kapitánem totiž v kabině logicky nemusí dělat dobrotu. Nejasný zůstává vzhledem ke koronavirové pandemii také termín Nübelova příchodu.

Vojt?ch Olšr / bavarianfootballworks.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Wazz - 31.03. Odpovědět

už je z něj taky slušný síto..do chelsea by mohl jít, aby mu Rashford větral jesle každej zápas... Smajlík 3 Smajlík 3

Wazz
Reklama
Reklama
Nejnovější články