Zpět na » 1. Bundesliga » Ribéry před návratem do Bundesligy? O legendu Bayernu se zajímá Frankfurt

1. Bundesliga - Ribéry před návratem do Bundesligy? O legendu Bayernu se zajímá Frankfurt

Ribéry před návratem do Bundesligy? O legendu Bayernu se zajímá Frankfurt © stimme.de -

1

Líbilo se

22.03. - BULVÁRNÍK Franck Ribéry má ve Fiorentině smlouvu jen do konce sezony a brzy bude jednat o další budoucnosti. Záložník se podobně jako vedení italského celku nebrání prodloužení spolupráce, ve hře ovšem bude i odchod a velkou pozornost bude dávat Eintracht Frankfurt, který má o zkušeného fotbalistu zájem.

Ještě je brzy přemýšlet o návratu do Německa. Moje priorita je Fiorentina, jsem tady šťastný. Chci jí pomoci, moje budoucnost je prozatím otevřená," řekl Ribéry pro televizi Sky.

37letý křídelník přišel na Apeninský poloostrov v létě 2019 a smlouvu má do konce letošního ročníku. Za Violu doposud odehrál 43 utkání, v nichž zaznamenal 5 přesných zásahů a přidal 9 asistencí.

Ribéry v minulosti hrával za FC Metz, Galatasaray nebo Olympique Marseille, nejúspěšnější období kariéry však zažil v Bayernu Mnichov (2007-2019), s nímž získal devět bundesligových titulů a triumfoval i v Lize mistrů.

Když jsem přišel do Bayernu, byl to splněný sen. Vyhráli jsme toho tolik, více než 20 trofejí," konstatoval Francouz.

Kromě fotbalových dovedností je francouzský křídelník znám díky své jizvě, která zdobí” jeho tvář. K tomuto poznávacímu znamení předcházela hrůzostrašná dopravní nehoda, kterou Franck prožil, když mu byli teprve dva roky.

Osobní automobil, který tehdy řídil jeho otec, utrpěl srážku s nákladním autem. Malý Ribéry prolétl předním sklem, následná operace si vyžádala více než sto stehů.

Tvrdý osud však Ribéryho zocelil.

Když jste malý chlapec a máte tak hroznou jizvu, tak je to těžké. Lidé se na vás pořád dívají, šeptají si hnusné věci. Trpěl jsem tím já i má rodina," vzpomíná na těžké dětství fotbalista.

Ta jizva je ale právě to, co mi dalo sílu a charakter. Díky jizvě je ze mě lepší a silnější člověk. Vždy, když se na ni podívám, uvědomím si, jaké mám štěstí, že jsem na tomto světě. Někdy přemýšlím, jestli to nebyla boží vůle,” pokračoval ve smutném vyprávění fotbalista Fiorentiny v rozhovoru pro Canal+ Sport.

Gabriela Průšová / sport.de

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články