Zpět na » Francie: Ligue 1 » Mbappé v Paříži zůstane. Tak zní rozkaz katarského emíra

Francie: Ligue 1 - Mbappé v Paříži zůstane. Tak zní rozkaz katarského emíra

Mbappé v Paříži zůstane. Tak zní rozkaz katarského emíra © talkSPORT - Kylian Mbappé

1

Líbilo se

06.04. - Kylian Mbappé nepochybně patří mezi nejlepší fotbalisty planety. Podle mnohých však už kvalitou přerostl francouzskou ligu a je načase, aby zvedl kotvy a přesídlil na věhlasnější adresu. Zájemců by se i přes astronomickou tržní hodnotu našlo více, s odchodem však rázně nesouhlasí majitelé Paris Saint-Germain.

Jeho statistiky zní někdy až nereálně. Za svou profesionální kariéru odkopal už celkem 181 soutěžních zápasů, v nichž zaznamenal 117 vstřelených gólů a 66 asistencí. Na kontě má tři tituly pro mistra Francie, jeden národní pohár, jeden ligový pohár a celou sbírku zdobí titul mistra světa z roku 2018. Připomínáme, že mu je stále pouhých 21 let.

Experti odhadují, že přestupová částka za něj by šplhala k 250 miliónům eur. Taková suma by ještě před deseti lety zněla značně přestřelená, dnes se ale již na fotbalové mapě najde více klubů s podobnými možnostmi. Velkým obdivovatelem Mbappého je prý prezident Realu Madrid Florentino Pérez.

Bílý balet měl blízko k podpisu francouzského útočníka ještě před přestupem do PSG, na poslední chvíli se však nechal předběhnout. Stávající smlouva drží Mbappého pod Eiffelovou věží do června roku 2022, letos v létě se ale stěhovat takřka jistě nebude. Potvrdil to zdroj velice blízký katarskému emírovi, který stojí ve vlastnické společnosti pařížského klubu na vrcholku pyramidy a přes stěhování hvězdného Kyliana by se nepřenesl.

Celku z Parc des Princes zkřížila momentální koronavirová pandemie plány na dovršení impozantní sezóny. Po famózním obratu se týmu kouče Tuchela podařilo probojovat do čtvrtfinále Ligy mistrů, na domácí scéně přitom jsou Pařížané blizoučko zisku obou pohárů i trofeje pro vítěze ligy.

Nucená přestávka vyvolala v médiích vlnu přestupových spekulací, jejichž součástí je nezřídka kdy Mbappého kolega Neymar. Brazilský míčový kouzelník by se prý měl zanedlouho vrátit do Barcelony. Možná i proto majitel PSG tak trvá na udržení své druhé nejvýraznější opory v klubu.

Vojt?ch Olšr / getfootballnewsfrance.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Kuzma - 07.04. Odpovědět

Takhle se zakopat ve francouzské lize ... Smajlík 11 Smajlík 11 Smajlík 11

Kuzma
Reklama
Reklama
Nejnovější články