Zpět na » Francie: Ligue 1 » Cavani se za měsíc stane volným hráčem. O jeho podpis zatím nejvíce stojí zámořský Inter Miami

Francie: Ligue 1 - Cavani se za měsíc stane volným hráčem. O jeho podpis zatím nejvíce stojí zámořský Inter Miami

Cavani se za měsíc stane volným hráčem. O jeho podpis zatím nejvíce stojí zámořský Inter Miami © 90min.com - Edinson Cavani nejspíše v Paříži dohrál

0

Líbilo se

26.05. - Pokud se během nadcházejících týdnů nic zásadně nezmění, v létě se odehraje boj o jednoho z nejlepších útočníků světa. Edinson Cavani se za měsíc ocitne na trhu jako nevázaný hráč, o kterého jistě bude v nelehké době ekonomické krize velký zájem. Zahraniční média už několik potenciálních adeptů na forvardovo příští angažmá vytipovala.

Svými góly se nesmazatelně zapsal do dějin Paris Saint-Germain. Před sedmi lety do Francie přišel jako jedna z prvních větších posil tamního hegemona a svému zaměstnavateli se náramně odvděčil. Rovných dvě stě soutěžních gólů v barvách PSG, to je pro porovnání skoro o padesát více, než kolik přesných zásahů pod Eiffelovou věží zaznamenal souputník Zlatan Ibrahimović.

Teď se ale uruguayský snajpr ocitl na prahu nového začátku. Valnou většinu letošní sezóny strávil na marodce a když už se závěrem února vrátil do zápasové kondice, koronavirová pandemie ukončila všechny francouzské soutěže. V létě Cavanimu vyprší kontrakt a třiatřicetiletý fotbalista už evidentně nefiguruje v plánech pařížského celku.

Finanční těžkosti v posledních měsících přišly na naprostou většinu klubů, které teď musí se svými prostředky nakládat jen velmi opatrně. Angažování volných hráčů se tedy jeví jako ideální varianta. Platové podmínky už prý pro rodáka ze Salta připravuje Beckhamův Inter Miami i italský Inter Milán. V lednu se hojně skloňovalo také Atlético Madrid.

Americký celek je podle několika zdrojů ochoten nabídnout Cavanimu lukrativnější smlouvu, 184 centimetrů vysoký fotbalista ale možná ještě vidí svou budoucnost v Evropě. Přes Itálii se koneckonců dostal na starý kontinent.

Jako náctiletý v roce 2006 přestoupil z Jižní Ameriky přímo do Serie A, kde si jej vytipovalo Palermo. Stěhování do Paříže si mezitím vystřílel v Neapoli. Za reprezentaci odehrál více než stovku utkání a před devíti lety s ní dokonce ovládl turnaj Copa América.

Vojt?ch Olšr / sempreinter.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články