Zpět na » Evropská liga » United podlehli Feyenoordu, Petrohrad předvedl fantastický obrat

Evropská liga - United podlehli Feyenoordu, Petrohrad předvedl fantastický obrat

United podlehli Feyenoordu, Petrohrad předvedl fantastický obrat © skysports.com - Fotbalisté Manchesteru United

1

15.09. - REVIEW Neuvěřitelný obrat předvedl Zenit Petrohrad, jenž na hřišti Tel Avivu prohrával ještě v 77. minutě 0:3. Nakonec je ale z toho senzační výhra, ke které přispěl i slovenský záložník Róbert Mak. Do Evropské ligy neúspěšně vstoupil Manchester United, který prohrál na půdě Feyenoordu. Dělo se toho ale mnohem více.

Souhrn českých týmů vám nabízíme v samostatném souhrnu zde. Další zápasy si rozdělíme opět do několika zajímavých témat. Dnes jich bylo opravdu dost, celkem šest.

Vilhena sestřelil Manchester United

Zlatan Ibrahimovič zůstal na lavičce a na hřiště se dostal až v průběhu druhé půle. Možná i kvůli tomu Manchester United úvodní utkání Evropské ligy nezvládl a na hřišti Feyenoordu prohrál 1:0.

Velkou šanci měl v první půli Martial, ale míč ideálně netrefil. Šanci měl po svém střídání i Ibrahimovič, po přímém kopu ale hlavou minul. A tak o pár minut později Nicolai Jorgensen parádně našel Tonnyho Vilhenu a bylo hotovo.

Ani střídající Ibrahimovič tentokrát United nezachránil (zdroj: skysports.com)

United měli šance na vyrovnání, to ano. Ibru ovšem Jones vychytal, Bailly v závěru hlavičkoval do tyče. A tak je překvapení na světě.

Neuvěřitelný obrat Petrohradu

Jednoznačně tématem číslo jedna je neskutečný obrat Zenitu Petrohrad. Na půdě Maccabi Tel-Aviv totiž ještě v 77. minutě prohrával 3:0 a zlámaná grešle by nejspíš zůstala u každého doma.

Jenže Zenit se nevzdal a po brance útočníka Kokorina přišla opravdová smršť. Po druhé žluté kartě byl vyloučení domácí Dasa a tuto přesilovku Zenit zužitkoval opravdu nadmíru. Hned vzápětí hosté rozehrávali nepřímý volný kop z nějakých sedmi metrů, Giuliano přiťukl Mauríciovi a bylo to jen o gól.

A o dvě minuty poté už bylo vyrovnáno, Mak z levé strany našel Giuliana a ten si ke dvěma asistencím připsal i branku. Brazilský záložník toho ale stále neměl dost a ve druhé minutě nastavení parádním centrem nalezl střídajícího Luku Djordjeviče, jenž hlavou rozhodl o senzačních třech bodech pro Zenit!

Branky v závěru

Zažil to Liberec, ale i další kluby. V posledních minutách zápasu přijít o body, to není zrovna to nejlepší. Vyprávět by mohla především ukrajinská Zorja, která ztratila dva body proti Fenerbahce brankou v šesté minutě nastavení.

Berič připravil v 88. minutě o dva body Mohuč, De Camargo zajistil výhru Nikósie o minutu dříve. Minutu před koncem poté Kilduff získal bod pro Dundalk, o Zenitu Petrohrad jsme již mluvili.

Nestárnoucí Cambiasso

Deset let v Interu, rok v Leicesteru a nyní v Olympiakosu. Esteban Cambiasso má již 36 let, přesto dnes rozhodl souboj svého týmu s Bernem. Ve 42. minutě ho krásně nalezl Brown Ideye a Cambiasso měl před sebou odkrytou bránu. Jeho branka tak znamená tři body pro řecký tým.

De Boerův zmar

Trápení Franka de Boera na lavičce Interu pokračuje. Inter sice v lize na poslední chvíli zachránil tři body proti Pescaře, dnes ale doma senzačně podlehl Hapoelu Beer-Sheva. Inter měl sice jasnou převahu, ale gól vstřelit nedokázal.

Radost má jistě Sparta, za dva týdny bude Inter hostit. A forma napovídá, že bychom se mohli dočkat zajímavé bitvy.

Ziyechův nepovedený start

Hakim Ziyech přišel do Ajaxu z Twente jako velký střelec, to ale zatím nepotvrdil. V prvním utkání v lize neskóroval a dnes dokonce inkasoval červenou kartu. Mrzet ho to ale nakonec nemuselo, Panathinaikos dostal červené karty dvě a Ajax zvítězil 1:2.

Výsledky 1. kola skupin Evropské ligy:

Alkmaar - Dundalk 1:1 (61. Wuytens - 89. Kilduff)
Anderlecht - Qäbälä 3:1 (14. Teodorczyk, 41. vlastní Santos, 77. Capel - 20. Dabo)
APOEL - Astana 2:1 (74. Oliveira, 87. De Camargo - 45+1. Maksimović)
Astra - Austria 2:3 (18. Alibec, 74. Sapunaru - 16. z penalty Holzhauser, 33. Friesenbichler, 58. Grünwald)
Feyenoord - Manchester United 1:0 (79. Vilhena)
Maccabi Tel Aviv - Zenit Petrohrad 3:4 (26. a 70. Medunjanin, 50. Kjartansson - 77. Kokorin, 84. Mak, 86. Giuliano, 90+2. Djordjević)
Mainz - Saint-Étienne 1:1 (57. Bungert - 88. Berić)
Plzeň - AS Řím 1:1 (11. Bakoš - 3. z penalty Perotti)
Rapid Vídeň - Genk 3:2 (51. Schwab, 59. Joelinton, 60. vlastní Colley - 29. a 90. z penalty Bailey)
Sassuolo - Bilbao 3:0 (60. Lirola, 75. Defrel, 82. Politano)
Young Boys - Olympiakos 0:1 (42. Cambiasso)
Zorja - Fenerbahçe 1:1 (52. Grechyškin - 90+6. Kjaer)
Inter - Hapoel Beer Sheva 0:2 (54. Vítor, 69. Buzaglo)
Konyaspor - Šachtar 0:1 (76. Ferreyra)
Nice - Schalke 0:1 (75. Baba)
Osmanlispor - Steaua 2:0 (64. z penalty Diabaté, 74. Umar)
Panathinaikos - Ajax 1:2 (5. Berg - 34. Traoré, 67. Riedewald)