Zpět na » Evropská liga » Slavia se i přes těsnou porážku nemusí za co stydět, Arsenal podle předpokladů přehrál Neapol

Evropská liga - Slavia se i přes těsnou porážku nemusí za co stydět, Arsenal podle předpokladů přehrál Neapol

Slavia se i přes těsnou porážku nemusí za co stydět, Arsenal podle předpokladů přehrál Neapol © Evening Standard - Marcos Alonso

0

11.04. - REVIEW Slavia odehrála s Chelsea výbornou partii, v koncovce ale po hlavičce Marcose Alonsa inkasovala a slavnému klubu podlehla 0:1. Blízko k postupu do semifinále má i další londýnský celek. Arsenal doma dvakrát udeřil v úvodu a Neapoli skórovat nepovolil.

Slavia Praha 0:1 (0:0) Chelsea

Branka: 86. Alonso

Slavia si od prvních minut nevedla vůbec zle. Vysoko soupeře pressovala a k ničemu hosty nepouštěla. Naopak sama se dostala do první dobré příležitosti, Ševčíkovu ránu ale Kepa nadvakrát zachytil.

Na druhé straně pálil Willian a míč se otřel o horní tyč. Další příležitosti hostů přišly až po hodině hry. Nejprve Kolář nádherně vyrazil pokus Rüdigera, následně o pár decimetrů vedle levé tyče zamířil Willian.

V té chvíli už byl na hřišti i Eden Hazard, jehož ale domácí k ničemu nepustili. Slavia si nadále vedla velmi solidně a v 69. minutě si dobrou šanci vypracoval Traoré. Jeho ránu Kepa vyrazil na roh.

O deset minut později už se favorit utkání dočkal, v době přihrávky se ale Giroud nacházel v ofsajdu a branka tak správně uznána nebyla.

Deset minut před koncem se po centru střídajícího Hušbauera do míče opřel Bořil a Kepa musel vytáhnout další vynikající zákrok. A o šest minut později se tak zahřmělo na opačné straně. Nádherný centr Williana zužitkoval hlavou Marcos Alonso a rozhodl o tom, že Chelsea si z Edenu odváží nejtěsnější výhru 0:1.

Pražané se ale rozhodně nemají za co stydět a stále mají na Stamford Bridge o co hrát.

Arsenal 2:0 (2:0) Neapol

Branky: 15. Ramsey, 25. vlastní Koulibaly

Arsenal potvrdil domácí formu a Neapol porazil 2:0. Od první minuty hýřil aktivitou a ve 14. minutě se dostal zaslouženě do vedení.

Po skvělé kombinaci Lacazette přihrál Ramseymu a ten poprvé překonal gólmana Mereta. O deset minut později to bylo už o dvě branky, střelu Torreiry tečoval Koulibaly a Meret neměl příležitost míč zachytit.

Dvakrát poté mohl třetí gól přidat Aubameyang, Meret už byl na místě. Poměrně z ničeho následně mohli udeřit hosté, Insigne ale v obrovské příležitosti přestřelil.

V 52. minutě už se italský útočník dočkal, rozhodčí ale správně odmával ofsajd. Na druhé straně si Meret poradil s pokusem Ramseyho, střela Monreala o pár minut později šla nad. V závěrečných minut mohly skórovat oba celky.

Nejprve znovu selhal Insigne, následně si podobně vedl i Ramsey. Ten přepálil branku a rozhodl tak o tom, že Arsenal další gól nepřidá. Doma ale zvítězil 2:0 a má nakročeno k postupu do semifinále.

Další výsledky prvních zápasů čtvrtfinále Evropské ligy:

Benfica - Frankfurt 4:2 (21. z penalty, 43. a 54. João Félix, 50. Dias - 40. Jović, 72. Paciência)
Villarreal - Valencia 1:3 (36. z penalty Cazorla - 6. a 90+3. Guedes, 90+1. Wass)