Zpět na » Evropská liga » Londýnské velkokluby nakročily ke vzájemnému finále, na Emirates Stadium řádil Lacazette s Aubameyangem

Evropská liga - Londýnské velkokluby nakročily ke vzájemnému finále, na Emirates Stadium řádil Lacazette s Aubameyangem

Londýnské velkokluby nakročily ke vzájemnému finále, na Emirates Stadium řádil Lacazette s Aubameyangem © express.co.uk - lacazette

0

02.05. - REVIEW Londýnské velkokluby se přiblížily k tomu, aby si společně zahrály finálové střetnutí Evropské ligy. Arsenal doma otočil duel s Valencií a po výhře 3:1 má postup poměrně blízko. Dobře rozehrané dvojutkání má i Chelsea, jenž ve Frankfurtu uhrála solidní remízu 1:1.

Arsenal 3:1 (2:1) Valencia

Branky: 18. a 26. Lacazette, 90. Aubameyang - 11. Diakhaby

Arsenal ideálně doma rozhodně nezačal. V 11. minutě po rohu hlavičkoval Diakhaby a Čech na jeho pokus nedosáhl. Už za sedm minut ovšem bylo srovnáno.

Lacazette vyslal do úniku Aubameyanga a ten si v poslední chvíli všiml ještě lépe postaveného francouzského útočníka. Míč mu tak ideálně poslal a Lacazette už se mohl jen radovat.

Příležitost měl následně i Aubameyang, jeho lob skončil těsně nad. Znovu tak udeřil francouzský útočník. Ve 26. minutě jej našel Xhaka a Lacazette hlavičkou poslal míč do brány. Gólman Neto jej sice o tyč nadvakrát vyrazil, goal-line technology ale ukázala, že míč již byl plně za brankovou čárou.

Další dobrou šanci měl Aubameyang, znovu minul. Ve druhé půli poté dvakrát odmítl hattrick Lacazette a zdálo se, že Arsenal vyhraje jen 2:1.

V závěru se ale domácí ještě jednou dočkali. Lacazette míč do branky kvůli fantastickému zákroku Neta nedopravil, našel ale následně Kolašinace a ten přesným centrem vybídl Aubameyanga. Jeho pokus už brankář Valencie nezachytil a Arsenal se tak dočkal třetí a rozhodně zasloužené branky.

Doma tak zvítězil 3:1 a pokud chce Valencia myslet na finále, musí doma za týden vstřelit minimálně dvě branky.

Frankfurt 1:1 (1:1) Chelsea

Branky: 23. Jović - 45. Pedro

Domácí Frankfurt se dostal do vedení ve 23. minutě. Kostič parádně nacentroval a Jovič hlavičkou v pádu zamířil přesně k levé tyči.

Srovnat mohl Pedro, jeho rána prosvištěla těsně vedle levé tyče. A podobně si vedl i Loftus-Cheek, jenž svůj pokus namířil také mimo. V závěru první půle ale hosté rozehráli rohový kop a po výtečné práci Loftuse-Cheeka se k míči dostal Pedro.

Jeho rána skončila v bráně a Chelsea tak vstřelila důležitou branku do šatny. Ve druhé půli měli více ze hry hosté. Loftus-Cheek ovšem vysoko přestřelil a Pedro z přímého kopu napálil břevno.

Luiz měl ještě jednu dobrou příležitost, tentokrát dobře zasáhl Trapp. V samotném závěru mohl nečekaně udeřit střídající Paciência, k míči a střele do prázdné brány mu ale jeden krok scházel. Chelsea tak uhrála ve Frankfurtu remízu a má k postupu do finále rozhodně blíže.