Zpět na » Liga mistrů » Chybující Chelsea prohrála s AS Řím, PSG si vysokou výhrou zajistilo postup. Vyhrál i Manchester United

Liga mistrů - Chybující Chelsea prohrála s AS Řím, PSG si vysokou výhrou zajistilo postup. Vyhrál i Manchester United

Chybující Chelsea prohrála s AS Řím, PSG si vysokou výhrou zajistilo postup. Vyhrál i Manchester United © twitter.com - Stephen El Shaarawy

1

31.10. - REVIEW Chelsea nevstoupila do zápasu s AS Řím ideálně a už po čtyřiceti vteřinách prohrávala. Blues se z inkasované branky nedokázali oklepat, v útoku byli neškodní a v obraně dělali chyby. I proto AS Řím zvítězilo jasně 3:0. Vysoké vítězství zaznamenalo PSG, které porazilo Anderlecht 5:0. Hattrickem se blýskl krajní bek Kurzawa. Z favoritů zaváhl Juventus a Barcelona - tyto celky pouze remizovaly na půdě Sportingu, respektive Olympiakosu.

AS Řím - Chelsea FC 3:0

Branky:1. El Shaarawy (Džeko), 36. El Shaarawy (Nainggolan), 63. Perotti (Kolarov)

AS Řím:Alisson - Florenzi (76. Manolas), Fazio, Juan Jesus, Kolarov - Nainggolan, De Rossi (C), Strootman - El Shaarawy (75. Gerson), Džeko, Perotti (87. Pellegrini)

Chelsea FC:Courtois - Rüdiger, David Luiz, Cahill (C) (56. Willian) - Azpilicueta, Fàbregas (71. Drinkwater), Bakayoko, Alonso - Pedro, Morata (75. Batshuayi), E. Hazard

Římané vstoupili do utkání tím nejlepším možným způsobem a už po několika desítkách vteřin se ujali vedení. Edin Džeko v sedmatřicáté vteřině zápasu sklepl míč pro dobíhajícího El Shaarawyho, který nekompromisní ranou otevřel skóre.

I díky rychle vstřelenému gólu se domácí stáhli a čekal na to, s čím přijde soupeř. V řadách Chelsea vyčníval zejména Eden Hazard, na vše ale sám stačit nemohl. Belgický křídelník se tak sice dostal několikrát do zakončení, většina jeho pokusů ale mířila pouze do středu domácí brány. Do dobré šance se dostal i Álvaro Morata, španělský útočník ale z hranice malého vápna přestřelil bránu.

Fotbalisté AS Řím trpělivě vyčkávali na chyby soupeře a možnosti pro rychlé protiútoky. Do jedné takové šance se domácí dostali poté, co David Luiz ve středu hřiště ztratil balon. Přečíslení Říma vedl Edin Džeko, který předal balon El Shaarawymu, jeho nedůrazné zakončení ale gólman Courtois zpacifikoval.

O chvíli později se však Chelsea dopustila další, tentokrát osudové chyby. Centr Radji Nainggolana obránce Chelsea Antonio Rüdiger trestuhodně pouštěl a nechal jej propadnou do vlastního pokutového území. Tam byl jako první El Shaarawy, který druhým gólem v zápase určil poločasové skóre 2:0.

Ve druhém poločase jako by zápas uvázl na mrtvém bodě. Hra se bez větších šancí odbývala především na polovině hřiště, což domácím nemuselo vadit a hosté s tím nedokázali nic udělat. Z uspávajícího klidu vyvedl fanoušky až Diego Perotti, který ve třiašedesáté minutě napřáhl k dalekonosné ráně, která zapadla k levé tyči, kam se gólman Courtois nedokázal natáhnout.

V šedesáté osmé minutě mohli domácí udeřit počtvrté. Edin Džeko vedl protiútok Říma a navázal na sebe všechny tři obránce Chelsea. Tím vytvořil spoustu volného prostoru pro nabíhajícího Perottiho, kterému adresoval přihrávku. Diego Perotti se snažil vypálit bez přípravy, střela mu však nesedla a přestřelil bránu. Neproměněná šance nemusela domácí tolik mrzet, Chelsea v závěru rezignovala a nepokoušela se ani o snížení skóre.

zdroj: twitter.com

PSG - RSC Anderlecht 5:0

Branky:30. Verratti (Mbappé), 45+4. Neymar (Draxler), 53. Kurzawa, 72. Kurzawa, 78. Kurzawa (Di María)

Paris Saint-Germain F.C.:Aréola - Dani Alves, Marquinhos, Silva (C), Kurzawa - Verratti (64. Lo Celso), Rabiot (76. Pastore), Draxler - Mbappé (64. Di María), Cavani, Neymar

RSC Anderlecht:Boeckx - D. Appiah, Mbodji, Spajić (45+4. Josué Sá), Obradović - Kums, Dendoncker, Trebel - Gerkens, Onyekuru (79. Stanciu), Hanni (C) (60. Teodorczyk)

Pařížané si od úvodu vytvořili herní převahu, na očekávané góly si však museli počkat. Poprvé se domácí prosadili po půlhodině, když Kylian Mbappé našel na levé straně pokutového území neobsazeného Marca Verattiho, který střelou umístěnou ke vzdálenější tyči otevřel skóre. Ve čtvrté minutě nastavení se o druhou branku PSG postaral Neymar, který si od rohového praporku sběhl na střed hřiště a další přesnou ranou upravil na poločasových 2:0.

Ve druhém poločase PSG pokračovalo v navyšování skóre. V padesáté třetí minutě Neymar z přímého kopu orazítkoval pouze tyč s pohotovou dorážkou do poloodkryté brány však přispěchal Layvin Kurzawa. Tentýž hráč se znovu prosadil o necelých dvacet minut později. Z pravé strany k němu propadl centrovaný balon, a jelikož mu obrana Anderlechtu nevěnovala bůhvíjakou pozornost, mohl Kurzawa pohodlně hlavičkovat do sítě.

Nestává se často, aby krajní obránce vstřelil hattrick, právě to se ale Kurzawovi v sedmdesáté osmé minutě povedlo. Spoluhráči francouzskému bekovi znovu vytvořili volný prostor na levé straně, a proto mohl Kurzawa přesnou střelou k tyči propálit gólmana hostů a upravit na konečných 5:0.

zdroj: twitter.com/PSG_inside

Manchester United - Benfica Lisabon 2:0

Branky:45. Svilar (vla.), 78. Blind (pen.)

Manchester United:de Gea - Darmian, Bailly, Smalling (C), Blind - McTominay, N. Matić - Lingard (46. Mchitarjan), Mata (68. A. Herrera), Martial (75. Rashford) - R. Lukaku

Benfica Lisabon:Svilar - Pereira, Jardel (C), Rú. Dias, Grimaldo (64. Eliseu) - Fejsa - Salvio, Samaris, Pizzi (79. Jonas) - Jiménez (74. Seferović), Gonçalves

Manchester United mohl jít do vedení už v patnácté minutě, kdy rozhodčí po faulu na Anthonyho Martiala nařídil pokutový kop. Penalty se ujal sám Martial, jeho záměr ale gólman hostů Svilar vystihl a střelu směřující k levé tyči vytěsnil. Před koncem poločasu se brankář Benficy potkal s dávkou smůly. Dalekonosná střela Nemanji Matiće se totiž od tyče odrazila do jeho zad a od nich za brankovou čáru. United tak vedli po první půli 1:0.

United kopali penaltu i ve druhé půli. Hosté tentokrát ve vlastním vápně faulovali pronikajícího Rashforda. Exekuce penalty se oproti prvnímu poločasu ujal Daley Blind, který si počínal o poznání lépe než před tím Martial a zvýšil na 2:0.

zdroj: twitter.com/ManUtd