Zpět na » Liga mistrů » Tottenham poprvé v historii porazil Real Madrid a zajistil si postup. Rozhodující výhru vybojoval i Manchester City proti Neapoli

Liga mistrů - Tottenham poprvé v historii porazil Real Madrid a zajistil si postup. Rozhodující výhru vybojoval i Manchester City proti Neapoli

Tottenham poprvé v historii porazil Real Madrid a zajistil si postup. Rozhodující výhru vybojoval i Manchester City proti Neapoli © twitter.com/SpursOfficial - Dele Alli

0

01.11. - REVIEW Tottenham se postaral o velké překvapení, proti Realu Madrid předvedl soustředěný a kompaktní výkon, naklonil si na svoji stranu štěstěnu a porazil obhájce trofeje 3:1. Dortmund v téže skupině opět pouze remizoval s APOELEM a postup se mu vzdaluje čím dál víc. Do další fáze naopak s jistotou pronikne Manchester City, který zdolal Neapol.

Tottenham Hotspur - Real Madrid 3:1

Branky: 27. Alli (Trippier), 56. Alli (Dier), 65. Eriksen (Kane) - 80. Ronaldo (Mayoral)

Tottenham Hotspur: Lloris (C) - Alderweireld (24. Moussa Sissoko), D. Sánchez, Vertonghen - Trippier, Eriksen, Winks (66. M. Dembélé), Dier, Davies - Kane (79. F. Llorente), Alli

Real Madrid CF: Casilla - Hakimi, Ramos (C), Nacho Fernández, Marcelo - Kroos, Casemiro, Modrić (81. Hernández) - Isco (73. Mayoral), Benzema (73. Asensio), Ronaldo

Tottenham v prvním poločase předčil Real Madrid zejména z hlediska organizování hry. Defenzivní řada Spurs byla pozorná a často se vysouvala do hloubi pole, aby soupeři zmenšila prostor pro kombinaci. Realu tak mnohdy nezbývalo nic jiného, než nakopávat balony na rozběhnutého Benzemu či Ronalda. Takové přihrávky však bývaly přetažené, nepřesné, a i proto se hosté do větší šance nedostali.

Domácí Tottenham hrál trpělivě a nechtěl zbytečně přijít o míč, což by rychlí hráči Realu mohli potrestat. Dobrý výkon předváděl pravý obránce Kieran Trippier, jehož prudké centry dělaly obraně Madridu problémy. Právě po Trippierově pasu se Tottenham dostal v sedmadvacáté minutě do vedení. V momentě Winksovy přihrávky se sice Kieran Trippier nacházel v ofsajdu, pomezní rozhodčí ale jeho postavení přehlédl, a akce tak mohla pokračovat. Pravý bek Tottenhamu narýsoval další centr bez přípravy. Na prudký balon brankář Casilla nedosáhl, zato si do malého vápna naběhl Dele Alli, který ve skluzu doklepl míč do sítě.

Po inkasované brance se Real Madrid trochu probudil, vyrovnávací branku ale nevystřelil. Cristiano Ronaldo po zpětné Achrafově přihrávce mířil pouze do středu brány a gólmana Llorise nepřekonal ani Karim Benzema, jehož rána z hranice vápna sice mířila k tyči, francouzský brankář ale přispěchal se zachraňujícím zákrokem včas.

Do druhého poločasu vstoupil Tottenham pasivněji, Realu se přesto vyrovnat nedařilo. Naopak. V padesáté šesté minutě propadl míč středem hřiště až k Dele Allimu, před kterým se odkryl volný prostor. Jednadvacetiletý Alli obešel Casemira a vypálil na bránu Realu. Při zakončení měl i štěstí, jeho střelu totiž do protipohybu vlastního gólmana tečoval Sergio Ramos a míč se tak zatřepotal v síti podruhé.

Po další inkasované brance Real znovu přidal v ofenzivě. Ve třiašedesáté minutě mohl kontaktní branku vykřesat Sergio Ramos. Po rohovém kopu vznikly v obraně Spurs zmatky, díky kterým se Ramos dostal do zakončení, jeho střelu z bezprostřední blízkosti ale při cestě do sítě zblokoval Cristiano Ronaldo.

V šedesáté páté minutě se radoval znovu Tottenham. Spurs se dostali do rychlého brejku, který Harry Kane vyřešil přihrávkou na osamoceného Christiana Eriksena. Dánský záložník si sám před gólmanem Realu poradil a zvýšil už na 3:0.

V závěru zápasu působil Real odevzdaným a rezignovaným dojmem, přesto vstřelil snižující branku. Deset minut před koncem obraně Tottenhamu propadl centrovaný balon do vápna. K volnému míči se dostal Ronaldo, který nekompromisní ranou korigoval na 3:1. Tottenham po inkasované brance viditelně znervózněl, další góly ale Realu nepovolil.

zdroj: twitter.com/SpursOfficial

SSC Neapol - Manchester City 2:4

Branky: 21. L. Insigne (D. Mertens), 62. Jorginho (pen.) - 34. Otamendi (Gündoğan), 48. Stones (Sané), 69. Agüero, 90+2. Sterling (De Bruyne)

SSC Neapol: Reina - Hysaj, Albiol, Koulibaly, Ghoulam (31. Ch. Maggio) - Allan (75. Rog), Jorginho (82. Ounas), Hamšík (C) - Callejón, D. Mertens, L. Insigne

Manchester City: Ederson - Danilo, Stones, Otamendi, Delph - Fernandinho (C), Gündoğan (71. Silva), Sterling, De Bruyne - Sané (90. Jesus), Agüero (76. B. Silva)

Neapol chtěla Manchesteru na domácí půdě vrátit porážku z minulého kola. Do zápasu vstoupila Neapol dobře a ve dvacáté první minutě se radovala z vedoucí branky. V jednadvacáté minutě se před pokutovým územím Lorenzo Insigne narazil balon s Driesem Mertensem, pronikl do vápna a propálil gólmana.

Radost z vedení domácím nevydržela dlouho. Ve třicáté čtvrté minutě se Manchesteru podařilo vyrovnat, když se po Gündoganově standardní situaci hlavou prosadil Nicolas Otamendi. O pět minut později mohl Manchester otočit skóre na svoji stranu, hlavičku Stonese ale zastavilo břevno Reinovy brány. Poločas tak skončil nerozhodně 1:1.

Zkraje druhého poločasu se City, jmenovitě John Stones dočkal. Hosté si znovu pomohli standardní situací a hlavičkovým zakončením. John Stones po rohovém kopu hlavou znovu orazítkoval břevno, od brankové konstrukce se ale míč odrazil těsně za brankovou čáru. O brance rozhodovala branková technologie, která upozornila hlavního rozhodčího, sám Stones si totiž bezprostředně po zakončení držel hlavu v dlaních a domníval se, že promarnil další příležitost.

O chvíli později znovu úřadovala branková konstrukce - v padesáté šesté minutě břevno zastavilo střelu Insigneho. Kýženého vyrovnání se Neapol dočkala v šedesáté druhé minutě. Leroy Sané v pokutovém území nedovoleným zákrokem zastavil hráče soupeře a rozhodčí nařídil pokutový kop. Penalty se ujal Jorginho, který si bez potíží poradil a srovnal na 2:2.

Manchester City ale opět dokázal na branku soupeře velmi rychle zareagovat. V šedesáté deváté minutě se Citizens po ubráněném rohovém kopu dostali do okamžitého protiútoku. Brejku hostů vedl Leroy Sané, který předložil míč Agüerovi a ten přesným zakončením vrátil Manchesteru vedení. Vítězství City v nastaveném čase potvrdil Raheem Sterling, který gólově zužitkoval další protiútok hostů. Manchester tak vyhrál 2:4 a zajistil si postup do další fáze.

zdroj: twitter.com

Kompletní výsledky středečních zápasů Ligy mistrů:

Besiktas - Monaco 1:1 (54. Tosun (pen.) - 45+1. Rony Lopes)
Porto - RB Lipsko 3:1 (13. H Herrera, 62. D. Pereira, 90+3. R. Pereira - 48. Werner)
Liverpool - Maribor 3:0 (49. M. Salah, 64. Can, 90. Sturridge)
Šachtar - Feyenoord 3:1 (14. Ferreyra, 17. Marlos, 68. Marlos - 12. N. Jörgensen)
Sevilla - Spartak 2:1 (30. Lenglet, 59. Banega - 78. Luís)
Dortmund - APOEL 1:1 (29. Guerreiro - 51. Poté)