Zpět na » Liga mistrů » Bayern porazil PSG, Chelsea remizovala s Atléticem a přišla o první místo ve skupině

Liga mistrů - Bayern porazil PSG, Chelsea remizovala s Atléticem a přišla o první místo ve skupině

Bayern porazil PSG, Chelsea remizovala s Atléticem a přišla o první místo ve skupině © skysports.com - Bayern v utkání s PSG

1

05.12. - REVIEW Fotbalisté Bayernu Mnichov dokázali na domácím hřišti porazit PSG, ve skupině se ale před soupeře z Paříže neposunuli. Chelsea měla v zápase s Atléticem řadu šancí, přesto vybojovala pouze remízu. Vzhledem k výhře AS Řím nad Karabachem se Chelsea posunula na druhé místo tabulky. Manchester United, Barcelona i Juventus své zápasy zvládly.

Chelsea FC - Atlético Madrid 1:1

Branky: 75. Savić (E. Hazard) (vla.) - 56. Saúl Ñíguez (F. Torres)

Chelsea FC: Courtois - Azpilicueta, Christensen, Cahill (C) - Zappacosta (73. Willian), Fàbregas, Kanté, Bakayoko (64. Pedro), Moses - E. Hazard - Morata (81. Batshuayi)

Atlético Madrid: Oblak - J. Giménez (79. Vietto), Savić, Lucas Hernández, Luís - Koke, Partey, Gabi (C) (78. Á. Correa), Saúl Ñíguez - F. Torres (57. Ferreira-Carrasco), Griezmann

Zápas mezi Chelsea a Atlética byl podobně jako ten první vyrovnaný. Přestože hosté z Madridu v prvním poločase stříleli častěji, nebezpečnější byla Chelsea. V sedmnácté minutě Moratova technická střela jen těsně minula pravou tyč hostující brány. Ve dvacáté třetí minutě se do vápna soupeře dostal Vicotr Moses, který přihrál pod sebe na Moratu. Španělský útočník se opřel do svého zakončení, střelu po zemi ale gólman Oblak schoval ve svých rukavicích. Ve třicáté sedmé minutě si s míčem na hranici vápna pohrál Zappacosta, který vypálil k tyči, Obalk byl ale znovu pohotový a přesný a míč vytěsnil na roh.

Na začátku druhého poločasu se připomněli i hosté. V padesáté třetí minutě se ke střele zpoza pokutového území odhodlal Filipe Luis a rána bývalého beka Chelsea rozezněla Courtoisovu tyč. O další tři minuty později už se skóre měnilo. Atlético zahrávalo rohový kop. Centrovaný balon od rohového praporku hlavou na zadní tyč prodloužil Fernando Torres. Obrana Chelsea nezachytila náběh Saúla Nigueze, který z bezprostřední blízkosti hlavičkoval do sítě.

S tímto stavem Chelsea nemohla být spokojena, hrozilo jí totiž, že by ve skupině přišla o první místo. Proto se fotbalisté Blues tlačili do útoku a čtvrthodiny před koncem vyrovnali. Domácí pomocí centrovaných balonů svírali soupeře v jeho pokutovém území. V pětasedmdesáté minutě se sražený centr dostal na hranici vápna k Hazardovi. Ten zavezl míč až k brankové čáře a vzdušným balonem opět hledal spoluhráče. Místo hráče v modrém však našel Stefana Saviće, který si prudký Hazardův balon srazil do vlastní brány.

V poslední desetiminutovce mohla Chelsea strhnout vedení na svoji stranu. Po Hazardově přihrávce se ve volném prostoru octl Willian, ve vyložené příležitosti ale minul madridskou bránu.

zdroj: twitter.com/ChelseaFC

Bayern Mnichov - PSG 3:1

Branky: 8. Lewandowski (Coman), 37. Tolisso (James Rodríguez), 69. Tolisso (Coman) - 50. Mbappé (Cavani)

Bayern Mnichov: Ulreich - Kimmich, Süle, Hummels, Alaba (85. Rafinha) - Tolisso, Rudy - Coman, James Rodríguez (83. Arturo Vidal), Ribéry (C) (67. T. Müller) - Lewandowski

Paris Saint-Germain F.C.: Aréola - Dani Alves, Marquinhos, Silva (C) (72. Kimpembe), Kurzawa - Verratti, Rabiot, Draxler (90+1. Lo Celso) - Mbappé, Cavani, Neymar

Fotbalisté Bayernu vstoupili do zápasu ideálním způsobem. Domácí se dostali do vedení už v osmé minutě. Robert Lewandowski si v pokutovém území, na hranici ofsajdu, počkal na odražený balon a sám před gólmanem Aréolou nezaváhal. V dalším průběhu se hrálo vyrovnané utkání, které nabízelo šance na obou stranách.

Ve třicáté čtvrté minutě se po Mbappého přihrávce dostal do vápna Neymar. Brazilec však těsně minul pravou tyči mnichovské brány. Zahozené šance mohli hosté litovat už o tři minuty později. Ve třicáté sedmé minutě našel James Rodriguez svým centrem Corentina Tolisseho, který přesnou hlavičkou upravil na poločasových 2:0.

Brzy po zahájení druhého poločasu se Pařížanům povedlo snížit na rozdíl jediné branky. V padesáté minutě Edinson Cavani položil centrovaný balon na hlavu Mbappého, na jehož razantní zakončení gólman Bayernu nedosáhl.

Mnichovští si ale vzali svůj dvougólový náskok zpět. V šedesáté deváté minutě se podruhé v zápase prosadil Tolisso. Tentokrát mu centrovaný balon přistál u nohy a Tolisso propálil brankáře PSG. Bayern tak na závěr skupinové fáze porazil PSG, na první místo se ale ani tak nedostal.

zdroj: twitter.com/FCBayern