Zpět na » Liga mistrů » Allegri: Je to těžké, když odpískají takovou penaltu. Mám z toho hořko v ústech

Liga mistrů - Allegri: Je to těžké, když odpískají takovou penaltu. Mám z toho hořko v ústech

Allegri: Je to těžké, když odpískají takovou penaltu. Mám z toho hořko v ústech © diez.hn - Massimiliano Allegri

1

12.04. - Je to hrozný pocit. Máte na dosah něco, čemu nikdo nevěřil, že by se vám mohlo podařit získat. Téměř se toho dotýkáte konečky prstů. A pak najednou šmik a je po všem. Přesně takhle se musel cítit i trenér Juventusu poté, co jeho tým měl blízko prodloužení i přesto, že v prvním zápase prohrál s Realem 0:3. Jenže penalta všemu učinila přítrž.

Juventusu nikdo moc nevěřil. Den předtím se sice jinému italskému klubu AS Řím povedl parádní obrat proti Barceloně a možná i právě proto všichni sborově pokyvovali, že jestli nějaké štěstí a zázrak bylo na tuto čtvrtfinálovou rundu přiděleno, pak už ji vybral tým z Věčného města.

Jenže chyba lávky, Juventus totiž po 60 minutách hry dokázal nečekaně vygumovat zdánlivě dostatečnou rentu Bílého baletu 3:0 a byl blízko prodloužení. Jenže v 93. minutě odpískal rozhodčí Oliver penaltu na Lucase Vázqueze, kterou suverénním způsobem proměnil Ronaldo a bylo po naději.

„Odehráli jsem ohromný zápas a musím všem klukům poděkovat. První utkání bylo také dobré, ale dostali jsme gól po dvou minutách a pak ještě ten gól nůžkami Ronalda. Nicméně zápas nebyl špatný a i z toho důvodu jsem byl před odvetou optimistický. Mužstvo si zasloužilo prodloužení, ale pláč nezmůže nic. Dva dny budeme smutní,“ byl trenér hostujícího celku Massimiliano Allegri na svůj tým samozřejmě velice hrdý.

Klíčovým bodem, kolem nějž se po včerejšku bude všechno točit, je pochopitelně odpískaná penalta Benatii na Lucase Vázqueze. „S tím už nic neudělám. Rozhodčí se domníval, že to byla penalta a prostě ji pískl. Hotovo. Videorozhodčí neexistuje a my jsme „prohráli“. Stále tvrdím, že video je dobrým a velmi důležitým nástrojem. Ale tady není.“

Smutně se s Ligou mistrů loučil i brankář Buffon, který viděl z rukou sudího Olivera červenou kartu za protesty po odpískané penaltě. „Nevím, jestli to bylo jeho poslední utkání v Lize mistrů, ale jeho reakci naprosto chápu. Byl tam velký zmatek. Scházely tři vteřiny do konce.“

Televizní kamery zachytili, jak Allegri u střídačky živě diskutoval s obráncem domácích Sergiem Ramosem. „Jen jsem mu říkal, že to nebyla jednoznačná penalta, že to byla šedivá penalta. V prvním zápase v 92. minutě to taky byla penalta na Cuadrada. A červenou Buffonovi...nechápu.“