Zpět na » Liga mistrů » Barcelona vybrakovala Wembley, Neymar skolil hattrickem Crvenu Zvezdu

Liga mistrů - Barcelona vybrakovala Wembley, Neymar skolil hattrickem Crvenu Zvezdu

Barcelona vybrakovala Wembley, Neymar skolil hattrickem Crvenu Zvezdu © uefa.com - Leo Messi

1

03.10. - REVIEW Velmi dobře se vypořádala Barcelona s počínající krizí. Po třech zápasech bez výhry totiž dokázala triumfovat v londýnském Wembley. V pro fanouška velmi zajímavém utkání zdolala domácí Tottenham 4:2 a upevnila si vedení ve skupině B. Střelecky se dařilo i Paris Saint Germain, které nasázelo CZ Bělehrad šest branek, polovinu jich vstřelil Neymar. Neapol gólem v závěru zdolala Liverpool 1:0.

Tottenham 2:4 Barcelona

Góly: 52. Kane, 66. Lamela - 56. a 90. Messi, 2. Coutinho, 28. Rakitić

Tottenham: Lloris - Trippier, Sánchez, Alderweireld, Davies - Winks, Wanyama (57. Dier), Lamela (79. Llorente - Moura, Kane, Son (67. Sissoko)

Barcelona: Ter Stegen - Semedo, Piqué, Lenglet, Jordi Alba - Rakitic, Busquets (90+2. Vermaelen), Arthur (87. Vidal), Coutinho (83. Rafinha) - Messi, Luis Suárez

Barcelona vstoupila do zápasu výborně a hodně jí k tomu pomohl brankář Lloris. Ten totiž překvapivě vyběhl do levé strany vápna proti Albovi, jenž obdržel dlouhý míč od Messiho. Barcelonský obránce ale včas nahrál pod sebe na Coutinha a ten měl před sebou jen pár nohou dobíhajících domácích obránců a otevřel skóre už ve 2. minutě.

První vážnější hrozbou ze strany domácích byl až ve 25. minutě střelecký pokus od Harryho Kanea, jenž zlikvidoval Ter Stegen. Ovšem vzápětí Barcelona zvýšila na 2:0. Opět Messi nahrával na hrot nabíhajícímu Suárezovi. Ten ideálně nezpracoval a zakončení se nepovedlo ani Coutinhovi, k němuž se odrazil míč. Ale ještě předtím, než balón utekl do autu ho dokázal akrobaticky vrátit zpět do hry a Rakitić ho následně nádherně napálil do sítě.

Výborný postřeh předvedl ve 33. minutě barcelonský brankář, když centr ze strany tečoval Lenglet, ale Ter Stegen dokázal vymrštit pravou ruku a zamezit míči v cestě do sítě.

Jako uragán vrtrhl do druhé půle Lionel Messi a v rozmezí pár minut hned dvakrát orazítkoval pravou tyčku Llorisovy branky. Jenže jak se říká, nedáš-dostaneš. Harry Kane si nedlouho poté posadil po kličce ve vápně na zadek Semeda a do protipohybu překonal hostujícího brankáře - 1:2. Radost domácím ale vydržela jen čtyři minuty. Za tak krátkou dobu se totiž trefil Messi, tentokrát jen těsně jeho pokus minul tyčku a zaplul do branky Llorise - 1:3.

Drama ale ještě nebylo u konce. Lamela v 66. minutě znovu vykřesal naději pro domácí tým. Argentinec za vápnem vystřelil, Lenglet znovu tečoval, ale pro tentokrát ruka Ter Stegena máchla do prázdna. V 84. minutě ale ve velké šanci Tottenhamu francouzský obránce Ter Stegenovi naopak pomohl poté, co si Lucas udělal kličku ve vápně a vypálil. Lenglet ale jeho střelu tečoval do zámezí. Definitivní tečku za zápasem udělal v 90. minutě Messi, který dostal míč na penaltový puntík a uklidil míč s ledovým klidem k tyči - 2:4.

Střelecký festival rozpoutal v Parku princů také Paris Saint Germain. Ten po porážce z prvního kola v Liverpoolu 2:3 bez problémů získal první tři body, když převálcoval CZ Bělehrad 6:1. Tři góly zaznamenal Brazilec Neymar, gólový zápis zaznamenali i jeho kolegové z útoku Cavani s Mbappém. Dlouho se naopak zdálo, že žádný gól znovu ve skupině C nevstřelí Neapol, která v prvním zápase právě se srbským klubem jen remizovala 0:0. Také na stadionu San Paolo dlouho svítily na ukazateli stavu dvě velké nuly. Ale nakonec se v samotném závěru prosadil Lorenzo Insigne a přihrál tak domácím premiérovou výhru.

Stoprocentní bilanci ve skupině A drží Dortmund s Atléticem Madrid. Bundesligový klub přejel Monako hladce 3:0, Colchoneros i díky dvěma zásahům Griezmanna pokořili Club Bruggy 3:1.

Další středeční výsledky:

Neapol - Liverpool 1:0 (90. Insigne)
Atlético - Bruggy 3:1 (28. a 67. Griezmann, 90+4. Koke - 40. Danjuma)
PSV Eindhoven - Inter 1:2 (27. Rosario - 44. Nainggolan, 60. Icardi)
Dortmund - Monako 3:0 (51. Larsen, 72. Alcácer, 90+2. Reus)
Porto - Galatasaray 1:0 (49. Marega)
PSG - Crvena Zvezda 6:1 (20., 22., 81. Neymar, 37. Cavani, 41. Di María, 70. Mbappé - 74. Marin)
Lokomotiv Moskva - Schalke 0:1 (89. Mckennie)

Více informací pro všechny fanoušky Barcelony najdete na FB stránkách 4EVERBARCA.