Zpět na » Liga mistrů » Ronaldo hattrickem sestřelil Atlético, Manchester City deklasoval Schalke

Liga mistrů - Ronaldo hattrickem sestřelil Atlético, Manchester City deklasoval Schalke

Ronaldo hattrickem sestřelil Atlético, Manchester City deklasoval Schalke © skysports.com - Cristiano Ronaldo hattrickem sestřelil Atlético, dál jde Juventus

1

12.03. - REVIEW Juventus to dokázal. Po prohře v Madridu 0:2 vzal v odvetě otěže zápasu do svých rukou Cristiano Ronaldo, jenž hattrickem posunul do čtvrtfinále Starou dámu. Činil se i Manchester City, vedoucí celek anglické Premier League nadělil na Etihad nebohému Schalke sedm kousků.

Juventus - Atlético Madrid 3:0

Branky: 27. Ronaldo, 49. Ronaldo, 86. Ronaldo (pen.)

Juventus FC: Szczęsny - Cancelo, Bonucci, Chiellini (C), Spinazzola (67. Dybala) - Can, Pjanić, Matuidi - Bernardeschi, Mandžukić (80. Kean), Ronaldo

Atlético Madrid: Oblak - Arias (77. Vitolo), Godín (C), J. Giménez, Juanfran - Koke, Rodri, Saúl Ñíguez, Lemar (57. Á. Correa) - Griezmann, Morata

Juventusu se podařilo vstřelit bleskurychlý gól, když už ve čtvrté minutě se prosadil Chiellini, branka ale nebyla uznána kvůli faulu Ronalda na Oblaka. Regulérní gól vsítila Stará dáma po necelé půl hodině hry, Bernadeschi nacentroval na zadní tyč, kde Ronaldo přeskočil obránce a poslal svůj celek do vedení.To se pokusil navýšit Bernadeschi, pokus nůžkami ovšem poslal nad branku. Poslední velkou šanci první půle měl Chiellini, jehož hlavičku vytáhl pozorný Oblak nad břevno.

Celkové skóre Stará dáma dorovnala těsně po začátku druhé půle a opět u toho byl portugalský snajpr, jenž tentokráte využil přesného centru od Cancela. Oblak sice zasáhl, avšak balón vytahoval až za brankovou čárou.

Fantastický Ronaldo hattrickem vyřadil Atlético z Ligy mistrů (zdroj: goal.com)

V 82. minutě se hrdinou domácích mohl stát mladičký Moise Kean, při svém nájezdu na Oblaka však nezamířil mezi tři tyče. Ovšem mrzet ho to příliš nemuselo, jelikož o pouhé dvě minuty později byla po faulu na Bernadeschiho nařízená penalta, kterou bez problémů proměnil Cristiano Ronaldo, čímž zaznamenal hattrick.

Atleti v závěrečné desetiminutovce nedokázali vstřelit potřebný gól a cesta v Lize mistrů pro ně tak končí. Juventus jde dál hlavně díky skvělému Ronaldovi, který znovu ukázal, že dokáže zabrat v ten pravý čas.

Manchester City - Schalke 7:0

Branky: 35. Agüero (pen.), 38. Agüero, 42. Sané, 57. Sterling, 71. B. Silva, 78. Foden, 84. Jesus

Manchester City: Ederson - Danilo, Walker, Laporte (72. Delph), Zinčenko - B. Silva, Gündoğan, D. Silva (C) (64. Foden) - Sterling, Agüero (64. Jesus), Sané

FC Schalke 04: Fährmann (C) - Bruma, Stambouli, Sané, Oczipka - Serdar - McKennie (74. Mendyl), Konopljanka, Bentaleb, Burgstaller (79. Teuchert) - Embolo (69. Skrzybski)

V totální dominanci Manchesteru City se proměnilo druhé úterní utkání osmifinále Ligy mistrů, ve kterém Citizens nadělili bezbrannému soupeři sedm branek, přičemž německý celek cestoval do Anglii pouze s jednobrankovým mankem.

Demolici soupeře začal dvěma góly Sergio Agüero (zdroj: skysports.com)

Demolici začal v 35. minutě proměněnou penaltou Agüero, jenž se o tři minuty později po přiťuknutí Sterlinga radoval i z gólu ze hry. Ještě před koncem poločasu na 3:0 zvýšil bývalý hráč Schalke, Leroy Sané, který využil skvělého pasu za obranu od Zinčenka.

Druhá půle se nesla v duchu té první, Manchester kombinoval na polovině soupeře a ten jakoby čekal, kolik kousků mu úřadující mistr Anglie ještě nadělí. Po necelé hodině hry se prosadil i Raheem Sterling, mladý Angličan využil výborné přihrávky Saného ke střele do protipohybu brankáře. Gól muselo posvětit video, pomezní totiž nejprve signalizoval ofsajd.

Pověstného "bůra" Schalke obdrželo v 71. minutě, to když se prosadil Bernardo Silva. V dalším průběhu zápasu se radovali i dva střídající hráči. Nejprve si s gólmanem pohrál Phil Foden, na něhož o pět minut později navázal přesnou střelou na přední tyč Gabriel Jesus.

V závěru se prosadil i střídající mladík, Phil Foden (zdroj: skysports.com)

Manchester City zničil Schalke a po vítězství 7:0 postupuje do čtvrtfinále Ligy mistrů. Navíc ukázal, že v dalších fázích turnaje se s ním musí určitě počítat.