Zpět na » Liga mistrů » Real Madrid na domácím stadiónu zdolal Liverpool, vítězně vstoupil do čtvrtfinále i Manchester City

Liga mistrů - Real Madrid na domácím stadiónu zdolal Liverpool, vítězně vstoupil do čtvrtfinále i Manchester City

Real Madrid na domácím stadiónu zdolal Liverpool, vítězně vstoupil do čtvrtfinále i Manchester City © skysports.com - Vinícius Júnior se o vítězství Realu Madrid zasloužil dvěma góly

0

07.04. - REVIEW Čtvrtfinále Ligy mistrů má za sebou první dva zápasy. Bílý balet si ve Španělsku poradil s vítězem anglické Premier League Liverpoolem, který zdolal 3:1. Druhý anglický tým zvládl úvodní čtvrtfinálové klání vítězně, Manchester City porazil Borussii Dortmund 2:1.

Real Madrid - Liverpool 3:1

Branky: 27. Vinícius Júnior, 36. Asensio, 65. Vinícius Júnior - 51. Salah

Real Madrid CF: Courtois - L. Vázquez, Militao, Nacho Fernández, F. Mendy - Kroos, Casemiro, Modrić - Asensio (70. Valverde), Benzema (C), Vinícius Júnior (85. Rodrygo).

Liverpool FC: Alisson - Alexander-Arnold, Kabak (81. Firmino), N. Phillips, Robertson - Keïta (42. Alcântara), Fabinho, Wijnaldum (C) - Salah, Diogo Jota (81. Shaqiri), Mané.

Domácí mužstvo zahájilo střetnutí aktivněji a první větší šanci si vytvořilo ještě v průběhu úvodní čtvrthodiny. Vinícius našel centrem Vázqueze, jehož střela hlavou proletěla těsně vedle pravé tyče.

Druhou možnost již fotbalisté bílého baletu přetavili v důležitý vedoucí gól. Vinícius Júnior si zpracoval dlouhý nákop Kroose na prsa a z hranice šestnáctky prostřelil Alissona střelou ze svého pohledu k levé tyči, brazilský gólman byl bez šance.

Luka Modrić v souboji se Sadiem Maném (zdroj: skysports.com)

O dalších deset minut později odskočila Zidanova družina do vedení o dvě branky. Alexander-Arnold obrannou hlavičkou přihrál do tutovku Asensiovi, jenž si přehodil gólmana a s umístěním míče do prázdné brány neměl žádné problém.

The Reds snížili v úvodu druhé půle zásluhou Mohameda Salaha, k němuž doputoval míč po zblokované střele Joty, kulatý nesmysl následně propasíroval za Courtoise i s přispěním břevna.

Svěřenci kouče Kloppa v těsném kontaktu se soupeřem nezůstali. V 65. minutě přidal svůj druhý zásah v utkání talentovaný Brazilec Vinícius Júnior, jenž z první propálil krajana v brance soupeře a zvýšil na 3:1.

Vítězství o dvě branky udržel Real Madrid až do závěrečného hvizdu. Pro odvetu si vypracoval solidní výsledek, ale Liverpool není bez šance, už několikrát ukázal, že otáčet zápasy umí brilantně.

Manchester City - Borussia Dortmund 2:1

Branky: 19. De Bruyne, 90. Foden - 84. Reus

Manchester City: Ederson - Walker, Stones, Rúben Dias, Cancelo - Rodri, Gündoğan - Mahrez, De Bruyne (C), Foden - B. Silva (59. Jesus).

Borussia Dortmund: Hitz - Morey (81. Meunier), Akanji, Hummels, Guerreiro - Bellingham, Can, Dahoud (81. Delaney) - Knauff (63. Reyna), Haaland, Reus (C).

Jasným favoritem druhého úterního čtvrtfinále byl Manchester City, jemuž se postavila do cesty Borussia Dortmund. A byli to hosté, kteří zahrozili jako první, střelu Bellinghama gólman Ederson vyrazil do bezpečí.

Anglický celek přetavil v úvodní gól hned svou první větší příležitost. Po chybě Cana vyrazili fotbalisté ve světle modrém ve třech do brejku, který završil po přihrávce Mahreze belgický záložník Kevin De Bruyne úspěšnou trefou z malého vápna.

Po půl hodině střetnutí Rodri nafilmoval pád v pokutovém území, který rozhodčí prokoukl, ale nařízenou penaltu po konzultaci s VAR odvolal. Na druhé straně o pár minut později potrestal špatní zpracování Edersona gólem Bellingham, ale arbitr Haţegan odpískal anglickému mladíkovi diskutabilní šlapák na brankáře.

Vítězný gól utkání vstřelil Phil Foden (zdroj: skysports.com)

Začátek druhého poločasu patřil Borussii. Erling Haaland přetlačil Diase, načež v těžké pozici nezvládl prostřelit vyběhnuvšího Edersona.

Kýžené vyrovnání přišlo v 84. minutě. Haaland vymyslel skvělou přihrávku za obranu na Reuse, jenž tváří v tvář gólmanovi zachoval chladnou hlavu, uspěl technickou střelou na zadní tyč.

The Citizens remízu odmítli. V poslední minutě základní hrací doby Gündoğan přistrčil míč pod sebe Fodenovi, který přízemním pokusem propálil Hitze. Manchester City porazil německého soupeře 2:1, ale i v tomto případě platí, že šanci na postup mají stále oba celky.