Zpět na » Primera Division » Barcelona tlačí na odchod Ardy Turana

Primera Division - Barcelona tlačí na odchod Ardy Turana

Barcelona tlačí na odchod Ardy Turana © sport.es - Arda Turan

1

Líbilo se

26.07. - Barcelona má velký přetlak v záložní řadě a tak není divu, že se management klubu potřebuje zbavit přebytečného závaží. Situace neprospívá s výhledem ke startu nové sezóny nejen hráčům samotným, ale komplikuje práci i trenérskému týmu.

Barcelona se v záložní řadě letos v létě rozrostla o dva exempláře. Nejprve, což už bylo dopředu dlouho avizováno, koupila zpět z Villarrealu svého bývalého hráče Denise Suáreze. Ten nejraději nastupje v záložní řadě na ofezivnější pozici uvnitř hřiště, ale není mu cizí ani pozice na křídle.

Také druhý hráč, jenž posílil barcelonskou ekipy, André Gomes z Valencie, je spíše ofenzivního, řekněme i konstruktivního střihu. V podstatě vytvořili ještě silnější konkurenci pro hráče, jenž měl zvednout výkon týmu svým loňským příchodem.

Arda Turan stál Barcelonu 34 milionů eur plus dalších sedm na bonusech. Ovšem vzhledem k sankci od FIFA nemohl půl roku hrát a ve druhé části sezóny rozhodně nepředvedl to, co se od něj očekávalo.

Proto se při zmínce o odlehčení záložní řady mluví v první řadě o něm. Jenže problém při nabízení Ardy je právě skutečnost, že Barcelona chce získat zpět loňskou investici. Proto by se v krajaním případě spokojila i s hostováním, jen aby ulehčila kase o nějakých 7 milionů eur ročně, což je hráčův plat. Problém je ale i v tom, že Turan, když už, chce jít jen do klubu hrajícího Ligu mistrů. Proto dle slov Manciniho odmítl Inter Milán.

Zájem nyní mají i slabší kalibry než byla Chelsea s Arsenalem: na Ardu se ptali Besiktas, Neapol, Monako - to by se ale nejprve muselo prokousat přes dvě předkola...

Ačkoliv trenér Luis Enrique brání tureckého fotbalistu, může být tato strategie pouhým klamáním případného kupce, že nejde o odloženého fotbalistu. A z minulosti jsou známy také případy, kdy se názor trenéra přímo neshodoval s tím z klubového vedení - viz případy Nolito, Bartra a naposledy Douglas.

Kam dál?

Jan Preisler / Fotbalportal.cz, sport.es

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články