Zpět na » Primera Division » Barcelona nedala Hérculesu šanci. Arda se trefil třikrát, Alcácer prolomil smůlu

Primera Division - Barcelona nedala Hérculesu šanci. Arda se trefil třikrát, Alcácer prolomil smůlu

Barcelona nedala Hérculesu šanci. Arda se trefil třikrát, Alcácer prolomil smůlu © as.com - Arda vstřeli tři branky

2

21.12. - REVIEW Barcelona suverénně postoupila do osmifinále domácího poháru. Na domácím stadionu Camp Nou zdolala třetiligový Hércules Alicante bez sebemenších problémů 7:0. Tři branky vsítil Arda Turan, smůlu protrhl i Paco Alcácer. Ten se od svého letního přestupu z Valencie trefil v oficiálním utkání vůbec poprvé.

FC Barcelona 7:0 Hércules Alicante

Góly: 55., 86. a 88. Arda, 37. Digne, 45. Rakitić z pen., 50. Rafinha, 73. Alcácer

FC Barcelona: Cillessen - A. Vidal, Mascherano, Umitit, Digne - A. Gomes, Rakitić, Denis - Rafinha, Alcácer, Arda

Hércules: Buigues - Dalmau, Bueso (54. Mainz), Fernando, Rojas, Peňa -Chechu, Checa, Miňano, Gaspar (46. Nieto) - Berrocal (69. Salinas)

Na vážnou šanci se v zápase obhájce trofeje s třetiligovým týmem čekalo hodně dlouho. Ačkoliv azulgranas zahájili zápas střelou Vidala z úhlu již v úvodní minutě a pokusem Digneho vedle ve čtvrté, další ohrožení branky Buiguese viděly tribuny Camp Nou až v 19., kdy po přihrávce Ardy byl Denis u míče o chvíli později než obránce a zakončit nestihl.

Dobře zformovaná obrana Hérculesu Barcelonu do útrob vápna vůbec nepouštěla, a tak to zkusil z větší dálky ve 25. minutě Rakitić, ovšem jeho pokus přesný nebyl.

Že umí zahrozit i hosté, předvedl Hércules ve 28. minutě. Po levé straně unikl Mascheranovi v běžeckém souboji Chechu Flores, ovšem když se po sprintu přes půl hřiště chystal ke střele, argentinský zadák ho dostihl a špičkou kopačky mu míč ukopl.

Na druhé straně pak předvedl dva nadějné okamžiky Denis Suárez. Nejprve byl po narážečce u míče opět o zlomek sekundy později než Buigues a pár vteřin nato střílel v dobré pozici jen do boční sítě.

Gólu se diváci dočkali těsně před půlí. Nejprve se ve 37. minutě prosadil po nepodařené střele Rafinhy Digne a před odchodem do kabin byl v brejku faulován Arda a z nařízené penalty navýšil skóre na 2:0 Rakitić.

Definitivní úder zasadila Barcelona svému soupeři krátce po přestávce, byť se nejprve ke slovu dostali hosté. Rojas se po rohu snažil hlavou snížit, ovšem jeho rána šla hodně vedle.

Vzápětí ale azulgranas navýšili náskok na rozdíl třech branek. Arda se pustil do individuální akce, kličkoval mezi hráči, snažil se najít nejlepší pozici pro střelu, míč mu ale utekl k Rafinhovi, který ho nekompromisně poslal do sítě - 3:0.

Uběhlo jen pět minut a Barca se radovala znovu. Centr Aleixe Vidala poslal do brány hlavou Arda Turan.

V 73. minutě se prvního gólu v dresu Barcelony v oficiálním utkání dočkal Paco Alcácer. Arda rozehrál balón do strany, Rafinha centroval zpět před bránu, míč sice stačila tečovat obrana hostí, ale Alcácer hlavou dostal míč do sítě - 5:0.

Pak se asi do největší šance dostali hosté, v 77. minutě střílel hlavou jen těsně vedle Rojas, nicméně skóre ještě vylepšila Barcelona.

Hattrick totiž dvěma trefami završil Arda Turan. Nejprve v 86. minutě centr Aleixe Vidala hlavičkoval Alcácer jen do rukou Buiguese a dorážku Arda zvládl na jedničku. Ještě lépe pak trefil míč v 88. minutě, kdy vymetl šibenici hostující brány. Barcelona tak jednoznačně rozhodla o svém postupu do osmifinále, které se hraje na začátku ledna.

Další středeční výsledky 4. kola Copa del Rey:

Sevilla - Formentera 9:1 (22., 43. a 45. Vietto, 24., 55. a 88. Ben Yedder, 27. a 77. Sarabia, 14. Ganso - 61. Gómez) - první zápas 5:1
Eibar - Sporting Gijón 3:1 (1. Kike, 44. Adrián, 46. Kike - 89. Sánchez) - první zápas 2:1
Osasuna - Granada 2:0 (45+2. Berenguer, 59. Romero) - první zápas 0:1
Valencia - Leganés 2:1 (36. a 90. Rodrigo - 50. Machis) - první zápas 3:1
Deportivo La Coruña - Betis 3:1 (11. Arribas, 54. Luisinho, 59. Babel - 66. Piccini) - první zápas 0:1