Zpět na » Primera Division » Arda Turan – produktivnější než Neymar a ještě může zafinancovat Messiho

Primera Division - Arda Turan – produktivnější než Neymar a ještě může zafinancovat Messiho

Arda Turan – produktivnější než Neymar a ještě může zafinancovat Messiho © elconfidencial.com - Arda Turan slaví vstřelený gól s Messim

2

Líbilo se

19.01. - BULVÁRNÍK S Messiho smlouvou jsou problémy. Aby se z něj mohl stát nejlépe placený fotbalista světa, musí Barcelona sehnat prostředky na plnění jeho megakontraktu. Kromě sponzora vede cesta přes prodej hráčů. Takto získané peníze a především ušetřený plat pomohou zafinancovat lukrativní gáži Messiho. Obětním beránkem by se mohl stát Arda Turan.

Ten sice stále nemůže najít pevné místo v sestavě Luise Enriqueho, ovšem pokaždé, když dostane příležitost, ji využije a střelecky se prosadí. Letos je dokonce v tomto ohledu daleko lepší než Neymar.

Ve 22 zápasech nastřílel 12 branek, zatímco Neymar sehrál sice o jedno utkání méně, ale dal branek jen sedm. Neymar na jednu branku čeká 267 minut, zatímco Turan skóruje každých 112 minut.

Nicméně o Ardu mají zájem v Číně a za přestup nabízí klub Guanghzhou velmi slušných 44 milionů liber. A na taková čísla management katalánského klubu pochopitelně slyší, když původním plánem direktivy bylo získat alespoň něco z investované částky 41 milionů eur po přestupu z Atlética. Mluvilo se o tom, že 30 milionů eur by bylo velmi dobrých.

„Prodej Ardy Turana by pomohl získat potřebné prostředky na podpis nového dokumentu,“ píše list El Confidencial v souvislosti s Messiho smlouvou.

„Guangzhou Ardovi nabízí megakontrakt. Jeho plat by měl činit přes 300.000 liber týdně. To je víc jak trojnásobek jeho současného výdělku 85.000 liber týdně,“ uvádí katalánský Sport.

Ardův agent Ahmet Bulut se prý dokonce sešel s členy vedení Barcelony, aby jim potvrdil zájem čínského klubu.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz, thesun.co.uk, elconfidencial.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Na jaky fras chce messi tam ostavat keď ani naňho nemajú..keby není dmntni tak si znížiť plat však aj tak má peňazí viac jak ročný rozpočet na slovemsku Smajlík 5

elpresident3

nesmí odejít to ať odejde radši dřevák Mathieu a Paco

MESSIFCB
- 22.01. Odpovědět

Kdo je Mathieu? Ten snad vůbec nehraje. Smajlík 2 Smajlík 2 Smajlík 2

jestli to udělají tak jsou to debilové. koupího za 41 jako celkem posilu, nedají mu pořádně prostor a za 2 roky ho střelí za 2/3 ceny Smajlík 3 (ted v nejlepší formě, kdy ukazuje že má co nabídnout)

Thiago_A

ale u barcy by mě toto vubec nepřekvapilo.

Thiago_A

Kupili ho za 41 milionů Eur a číňani nabízejí 44 milionů Liber, to by ještě slušně vydělali ne?

zdendapr

no já to bral jako že by byli schopni ho prodat za těch zmiňovaných 30. Pro mě by to byla chyba, arda chce hrát za barcu, když hraje tak podává dobré výkony,je i dost produktivní..nasezení má vždy 100% někdy i o něco víc Smajlík 5 (jak ukázal třeba s realem) ale pro mě jednoznačně chyba.

Thiago_A
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články