Zpět na » Primera Division » Real rozprášil Sevillu. Cristiano oslavil Zlatý míč dvěma góly

Primera Division - Real rozprášil Sevillu. Cristiano oslavil Zlatý míč dvěma góly

Real rozprášil Sevillu. Cristiano oslavil Zlatý míč dvěma góly © marca.com - Cristiano Ronaldo

1

09.12. - REVIEW Jednoznačným výsledkem 5:0 přejel Real Madrid Sevillu, která měla před zápasem stejně bodů jako Bílý balet. V první čtvrthodině dokonce byla o chloupek lepší, ale druhý gól veškerou snahu Andalusanů utnul a Blancos spustili ve zbylých pětačtyřiceti minutách střeleckou exhibici. Ve druhém poločase už na ni ale nenavázali, přesto na MS klubů odjíždějí s dobrým pocitem.

Real Madrid 5:0 Sevilla

Góly: 23. a 31. Ronaldo, 3. Nacho, 38. Kroos, 42. Achraf

Real Madrid: Navas - Achraf, Vallejo, Nacho Fernández, Marcelo - L. Vázquez, Kroos (63. M. Llorente), Modrić (71. Ceballos), Asensio - Benzema, Ronaldo (76. Isco)

Sevilla FC:
S. Rico - Mercado, Kjaer, Lenglet, Carole - Banega (81. Krohn-Dehli), Pizarro, F. Vázquez - Navas, Muriel, Nolito (57. Sarabia)

Obavy Realu Madrid z toho, jak bude fungovat obrana spíchnutá z nouze se brzy přenesly na protivníka ze Sevilly. Stačily tři minuty, aby hosté pochopili, o čem zápas bude. Většinou to končí špatně, když se útočníci rozhodnou bránit a přesně takhle to skončilo i po domácím rohu, který Muriel nepochopitelně hlavou vrátil před vlastní bránu a Nacho měl dost prostoru najít si střelecký prostor - 1:0. Sevilla pak vzala míč pod svoji kontrolu, přihrávala si, ale před brankou Realu byla bezzubá. Největší šance měli po centrovaném balonu Lenglet, jenž netrefil o milimetry a Banega z dálky.

Cristiano Ronaldo před gólmanem Ricem ale ukázal, že mu snad Zlatý míč umyl veškerou smůlu z kopaček a po milimetrové přihrávce Asensia přízemní střelou rozšířil svůj ligový účet na tři trefy. A čtvrtou pak přidal po půlhodině, kdy Navas (ten sevillský) zahrál ve vápně rukou a CR7 měl i trochu štěstí, neboť Rico směr jeho střely vystihl.

Do poločasu navýšil ještě skóre Kroos a Achraf. Německý záložník vyrazil z hloubi pole, narazil si s Vázquezem a nedal gólmanovi Sevilly šanci. Marocký reprezentant pak výletem po pravé straně z těsné blízkosti křížnou střelou zadělal na pořádný debakl. Potřetí v historii obdržela Sevilla s Realem pět gólů za 45 minut.

Až v 52. minutě hosté donutili Keylora Navase zasáhnout. Z nadějné pozice ale Nolito střílel špatně, hned vzápětí pak Kostaričana prubnul ještě Muriel. Real už v tu chvíli začal myslet na svoji anabázi příštích dnů ve Spojených arabských emirátech, kde bude obhajovat titul z mistrovství světa klubů a Sevilla asi na další ligový zápas.

Monotónní ráz druhé půle prolomil až v 67. minutě střelou do tyče Karim Benzema, který ani v podobně otevřeném zápase nedokázal setřást deku střelecké marnosti. Ze spánku pak probudil diváky ještě Cristiano Ronaldo, kterého Zidane v 76. minutě vystřídal za Isca a Portugalci se dostalo velkých ovací.