Zpět na » Primera Division » Za půl hodiny hotovo. Barça rychle nasázela Celtě čtyři góly a o postupujícím do čtvrtfinále poháru nebylo pochyb

Primera Division - Za půl hodiny hotovo. Barça rychle nasázela Celtě čtyři góly a o postupujícím do čtvrtfinále poháru nebylo pochyb

Za půl hodiny hotovo. Barça rychle nasázela Celtě čtyři góly a o postupujícím do čtvrtfinále poháru nebylo pochyb © marca.com - Radost barcelonských hráčů

0

11.01. - REVIEW Jako parní válec přejela Barcelona obávaného soupeře Celtu Vigo v odvetě osmifinále španělského poháru. Výsledek 5:0 jednoznačně demonstruje převahu, kterou měli azulgranas po celý zápas a jíž vyjádřili už v první půlhodině čtyřmi góly.

FC Barcelona 5:0 Celta Vigo

Góly: 13. a 15. Messi, 28. Alba, 31. Suárez, 87. Rakitić

FC Barcelona: Cillessen - Semedo, Piqué (46. Vermaelen), Mascherano, Alba - Busquets, Rakitič, Gómes, Iniesta (63. Arnaiz) - Messi (59. Dembélé), Suárez

Celta Vigo:
Sergio Álvarez - Mallo, Sergi, Fontás, Jonny - Wass (46. Radoja), Jozabed, Lobotka, Sisto (57. Brais) - Aspas (46. Gómez), Emre Mor

Pokud mezi příznivci Barcelony panovaly před utkáním z Celtou nějaké obavy, jestli jejich miláčci projdou přes osmifinálovou past, pak už po čtvrthodině mohli být nedůvěřivci zcela klidní. Hvězdný Lionel Messi totiž v rozmezí dvou minut dvakrát zužitkoval spolupráci se svým aktuálním nejlepším nahrávačem Jordim Albou a Barca vedla v 15. minutě 2:0.

Aby to snad levému bekovi nebylo líto, že není zapsaný ve střelecké listině, ve 28. minutě mu pro změnu vymyslel krásnou diagonální nahrávkou gólovou šanci Argentinec a Alba se ji zhostil velice dobře. To ale smršť azulgranas nekončila. Jakmile ručička časomíry vstoupila do druhé půlhodiny, zasadil definitivní úder rozloženému soupeři Suárez.

Prsty v něm ale měl především dánský útočník Sisto, jenž je nejlepším nahrávačem ve španělské lize. Ale tentokrát asi na svoji asistenci pyšný nebyl, jelikož jeho nepochopitelný zpětný pas ve vlastním vápně zachytil Suárez a nekompromisně ho napálil do branky. Snad první vážnější ohrožení branky Cillessena zaznamenali hosté až v samém závěru prvního poločasu, ovšem Aspas s zády k brance mezi tři tyče netrefil.

Zdálo se, že druhá půle, stejně jako v uplynulých zápasech, v nichž si Barca dokázala vytvořit během úvodních 45 minut dostatečný náskok, bude jen soutěžním tréninkem. V 63. minutě dokonce domácí pustili do velké šance Gómeze, kterému ale na poslední chvíli sebral míč Semedo.

Azulgranas ale tentokrát zápas nezabalili a i když už nebyl na ploše Messi, bavili publikum dalšími šancemi. V 67. po centru zprava střílel Suárez nad, Dembélé se snažil o první gól v barcelonském dresu, když prošel sám až k vápnu, ale jeho pokus byl zblokován. Hned vzápětí se Arnaiz nedočkal čtvrtého pohárového gólu ze čtvrté střely na branky, když míč z jeho kopačky olízl jen boční síť.

Pěkný pokus zaznamenal deset minut před koncem Suárez. Ze 40 metrů se snažil přelobovat brankáře Sergia, ale přeci jen balónu do sítě pár centimetrů chybělo. Nakonec se ale příznivci domácích barev slavili ještě jednou, když se po rohu na 5:0 trefil Rakitić.