Zpět na » Primera Division » Neuvěřitelné: Real Madrid chtěl za Messiho zaplatit výkupní klauzuli

Primera Division - Neuvěřitelné: Real Madrid chtěl za Messiho zaplatit výkupní klauzuli

Neuvěřitelné: Real Madrid chtěl za Messiho zaplatit výkupní klauzuli © as.com - Leo Messi

2

Líbilo se

13.01. - Prezident Realu Madrid Florentino Pérez se chtěl v roce 2013 pustit do největšího přestupu té doby. Ještě předtím, než se dohodl transfer Garetha Balea z Tottenhamu chtěl nejmocnější muž madridského klubu uzmout konkurenční Barceloně Lionela Messiho. Tehdejší potencionální přestup by svými čísly překonal i loňskou nejdražší operaci, jejímž protagonistou byl Neymar.

Bílý balet měl totiž Barceloně v červnu 2013 zaplatit celou výkupní klauzuli Argentince ve výši 250 milionů eur a o tomto kroku informoval otce fotbalisty Jorgeho zástupce hráče Iňigo Juárez. Zprávu zveřejnil německý deník Der Spiegel a ve Španělsku ji převzal list El Mundo, jenž patří do stejné společnosti EIC.

Německý deník dále píše o tom, že Messi tuto nabídku seriózně zvažoval. Madrid mu nabízel vynikající plat 23 milionů eur čistého ročně až do roku 2021, další milion měl dostat jeho otec.

Prezident Pérez ale tuto informaci popřel. „Tahle informace v žádném případě neodpovídá realitě, je totálně vymyšlená,“ odpověděl madridský mocipán na dotazy redaktorů EIC.

Podpis smlouvy se měl navíc uskutečnit ve velkém stylu, na palubě soukromého letadla. Podle Messiho zástupce měl Real Madrid dokonce slíbit, že „vyvine tlak na Rajoye (předsedu vlády)“ kvůli daňovým únikům z nichž byl Messi podezírán.

Další perličku pak přinesl i tradiční posel zajímavých zpráv server Football Leaks. Podle něj nová smlouva Messiho s Barcelonou láme všechny rekordy. Pakt, který stvrdil barcelonský útočník svým podpisem loni v listopadu, přinese hráči každoročně 100 milionů eur hrubého. Podle serveru se tak plat hráče zdvojnásobí.

Pevná složka platu zajistí Messimu 70 milionů eur hrubého ročně, k tomu ještě vyinkasuje prémii 63 milionů za prodloužení a bonus za věrnost 70 milionů eur. Ten dostane v případě, že kontrakt dodrží v celé jeho délce. Barcelona tak svému nejlepšímu hráči zaplatí za čtyři sezóny přes 400 milionů eur.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz, marca.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Proč by měl jít do horšího?

MESSIFCB

Madrit chtit může

vladcevesmiru1
Lazar - 13.01. Odpovědět

Real nebyl jediný, výkupku měli zaplatit i ManC a PSG - ty prý Messi vždycky odmítnul (otázkou je jestli by City odmítnul i v případě Pepka na trenérském postu, ten tam tehdy ještě nebyl)

Lazar

Nic nového pod sluncem ,real chtěl vždy ty největší hvězdy Barcy. Kupte si MoNeymara. Leoš je srdce Barcy. Nehledě na to, že samozřejmě máte nejskvělejšího, nejkrásnějšího a nejlepšího hráče historie fotbalu.

OVKlobasa

Ty informace se v žádném případě nezakládají na pravdě a ty částky taky nesouhlasí Smajlík 2

FotbalFan

Messi a do Realu jo určitě??...ani za milion let :D

Messi777
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články