Zpět na » Primera Division » Barça deklasovala Betis a v čele tabulky má už 11 bodů náskok

Primera Division - Barça deklasovala Betis a v čele tabulky má už 11 bodů náskok

Barça deklasovala Betis a v čele tabulky má už 11 bodů náskok © twitter.com - Messi v souboji s Javi Garcíou

0

21.01. - REVIEW Barcelona už má v čele španělské ligy jedenáct bodů náskok. Dokázala totiž zvítězit na půdě Betisu Sevilla až nečekaně snadno 0:5 a díky sobotnímu zaváhání nejbližšího pronásledovatele Atlética Madrid navýšila svůj odstup o další dva body. Gólově se prosadili Messi, Suárez (oba hned dvakrát) a Rakitič.

Betis Sevilla 0:5 FC Barcelona

Góly: 64. a 80. Messi, 69. a 90. Suárez, 59. Rakitić

Betis: Adán - Fabián (88. Camarasa) , Mandi, Feddal, Durmisi - Javi García (77. Boudebouz) - Joaquín, Fabián, Guardado, Tello - S. Len (73. Rubén Castro)

FC Barcelona:
Ter Stegen - Semedo, Piqué, Vermaelen (43. Umtiti), Alba - Roberto, Busquets (81. Deulofeu) , Rakitić, A. Gomes (65. Paulinho) - Messi, L. Suárez

Porážka ve středečním pohárovém zápase s Espanyolem, která ukončila 29zápasovou šňůru bez porážky, na Barcelonu evidentně vliv neměla ani krapet. Azulgranas si totiž s grácií poradili v dnešním zápase na půdě Betisu, kterému nadělili potupného „bůra“, jenž je možná až příliš vysokým trestem pro tým, který v prvním poločase odehrál s vedoucím celkem tabulky vyrovnanou partii.

Dokonce se i jako první odhodlal k zakončení, ovšem Guardadova střela kousek za šestnáctkou mířila těsně vedle Ter Stegenovy svatyně. Nesměle se pak prezentoval i Semedo na druhé straně, s úplně stejným výsledkem. Mnohem dramatičtěji vypadala akce Sergiho Roberta, který se s míčem odhodlal až do míst odkud se kopou penalty, ale zakončení se mezi tři tyče nevešlo. Pěknou příležitost pak měl po půlhodině hry i Messi, jehož ve vápně vysunul Suárez. Nicméně spolupráce dvou nejlepších střelců španělské ligy skončila jen na boční síti. V řadách domácích se ještě pokoušel před pauzou změnit skóre Fabián, ale jeho kličkovaná skončila u brankáře hostů.

První poločas byl poměrně vyrovnaný, nicméně druhý rychle získal nádech modrošarlatové barvy hostujícího klubu. V 59. minutě totiž Suárez vyslal vpřed Rakitiće, ten uháněl na gólmana Adána a podstřelil ho - 0:1. Domácí Betis se ještě nestačil ani oklepat ze šoku a inkasoval podruhé. Fabián ztratil po výkopu Adána míč, Busquets ho bez rozmýšlení rychlou kolmicí vyslal na Messiho a ten už si v takových situacích většinou ví rady - 0:2. Černou desetiminutovku pak uzavřel v 69. minutě Suárez. Krásnou střelou z voleje k tyči po centru Rakitiće nedal Adánovi šanci - 0:3.

Zdecimovaného soupeře ještě dorazili dvěma trefami Messi a Suárez. Argentinec v 80. minutě převzal míč skoro na polovině hrací plochy, před vápnem se vyhnul domácím stoperům jako by to byly tréninkové kuželky a dal svůj 19. ligový gól sezóny. Statistiku si pak vylepšil i El Pistolero, který nepohrdl nabídkou Messiho. Urugayec má na kontě 15 tref. A to ještě chvilku předtím v ideální šanci prakticky na brankové čáře netrefil míč Deulofeu.

Další výsledky 20. kola:

Getafe - Athletic Bilbao 2:2 (21. J. Molina z pen., 74. Á. Rodríguez - 13. I. Williams, 48. Raúl García z pen.)
Espanyol - Sevilla 0:3 (15. F. Vázquez, 34. Sarabia, 90. Muriel)
Atlético - Girona 1:1 (34. Griezmann - 73. Portu)
Villarreal - Levante 2:1 ( 26. Trigueros z pen., 50. Čeryšev - 90+3. Martí)
Las Palmas - Valencia 2:1 (20. Viera, 53. Calleri z pen. - 5. S. Mina)
Alavés - Leganés 2:2 (46. Munir, 52. Pedraza - 75. Gabriel z pen., 90. Zaldúa)
Real - Deportivo 7:1 (32. a 58. Bale, 42. a 88. Nacho, 78. a 83. Ronaldo, 68. Modrić - 23. Adrián)