Zpět na » Primera Division » TOP 4 problémy Realu Madrid, které ho letos sráží v defenzivě

Primera Division - TOP 4 problémy Realu Madrid, které ho letos sráží v defenzivě

TOP 4 problémy Realu Madrid, které ho letos sráží v defenzivě © worldsporstnews - Sergio Ramos

5

Líbilo se

06.02. - VIDEO Problémy v obraně Real Madrid provázejí celou sezónu a jak se prozatím zdá neberou konce. Posledním důkazem je uplynulé ligové kolo v Levante, kdy díky nim Bílý balet přišel o další dva body do tabulky. Letos v lize inkasoval již 21 branek. Zinedine Zidane má především problém v situacích bránění, kdy mužstvo nemá míč ve své moci.

Je to jako skutečná epidemie, jejíž vymýcení bude trvat pěkně dlouho. Real Madrid je trýzněn a trestán svoji pasivitou bez míče a evidentní potíže při vracení se. Ani zápas s Levante (2:2) se nevymkl strašidelnému scénáři, který madridský klub doprovází celou letošní sezónu. Dva góly domácího týmu přišly kvůli nesrovnalostem mezi jednotlivými řadami, nedostatečnému napadání a individuálním chybám. Ačkoliv se Real v posledních dobách vyznačoval především útočnou silou, málokdy se stávalo, že by po 21 zápasech měl na kontě pouhých šest, v nichž dokázal uchovat čisté konto.

Pasivita

Územní převaha, kterou obvykle Bílý balet během zápasů mívá, s sebou přináší i jisté obtíže. Nízké tempo jeho útoků příliš nepomáhá aktivování presinku, tedy jeho první linii, v okamžiku, kdy přijde o balón. Real je v tu chvíli rozhozený, nenapadá s potřebnou agresivitou, nechá soupeřovy hráče přijímat balón a nedokáže ani „zavřít“ cestu pro přihrávku (viz obrázek).

Carvajal, Kroos a Bale napadají Kondogbiu. Nicméně Casemiro k volnému Parejovi přistupuje pozdě. Tato akce předcházela rohovému kopu Valencie, po němž snížila na 1:2.

Problém BBC

Je jedno, jestli Real nastupuje v rozložení 4-4-2 nebo 4-3-3. Problém nastává v okamžiku, kdy je v základní sestavě společně Bale s Benzemou a Ronaldem. Tedy BBC. Tato ofenzivní formace totiž dokázala v posledních dvou zápasech ve Valencii a Levante vybojovat pouze dva míče (Ronaldo a Benzema ve Valencii). Důkaz jak slabé je to číslo ukazuje nedávný domácí duel s Deportivem, který skončil jasnou výhrou 7:1. V něm totiž dokázali vybojovat na soupeřově polovině 34 míčů, deset z nich na prvních 25 metrech. Ale vypadá to pouze jako přelud...

Efektivita

Real rovněž nedokáže efektivně napadat vzhledem k tomu, jak daleko jsou od sebe jednotlivé řady. Zidaneho tým má linie hodně vytažené. Modrić s Kroosem jsou obvykle víc vysunutí s cílem rychle získat míč. Jenže Casemiro už je v tomto občas nenásleduje a jindy je zase špatně umístěn. Tato okolnost vytváří velké volné prostory uvnitř. Vnitřní záložníci jsou tak anulováni, stejně jako Casemiro, stopeři nevystupují a nemohou tudíž anticipovat celou akci (viz obrázek). Na stadionu Celty například Real zaznamenal nejslabší číslo v počtu získaných míčů ve středu pole - jen 21.

Cristiano ztrácí míč a blok středopolařů se snaží zastavit útok, ovšem zapomíná na volného Aspase. Původ akce, která skončila gólem Celty na 1:0.

Kolektivní vracení

Celkový problém či neschopnost, který Real sráží, spočívá ve špatném vracení, díky čemuž nedokáže ubránit protivníkovy rychlé protiútoky. Díry se nachází především na krajích. Pozice krajních beků je hodně vysoká a na jejich místech vždy vzniká prostor, jelikož je nikdo nezajišťuje. Na obrázku je momentka z domácího pohárového utkání s Numancií. Hned devět z 21 inkasovaných (43 procent) mají původ v neschopnosti mužstva včas se vrátit. Hlavní dálnicí pro soupeře se pak stává levá strana, kde Marcelo přichází většinou pozdě. Tudy šlo sedm obdržených branek Blancos.

Problémem jsou příliš vysunutí krajní obránci. Až na úrovni vnitřních záložníků...

Casemiro se snaží zastat úkoly Marcela, který se vrací pozdě. Kroos s Modrićem na obrázku ani nejsou. Čtyři nachystaní zakončovatelé Levante proti třem bránícím hráčům Realu.

Ostatně důkaz o tom, že si problémů při bránění jsou vědomi i sami hráči, přinesl záběr španělské televize, kdy Marcelo vyčítá Marcelovi vyrovnávací gól v Levante na 2:2.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz, as.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Praseler opsal vše, co tu v diskuzích padlo o víkendu a má článek. Šikula

OVKlobasa

Je neuveriteľné, že všetky tieto nedostatky sú úplne jasné aj obyčajnému fanúšikovi, no partia nekonečných profesionálov pod vedením Zidana ich nedokáže vyriešiť, dokonca čo i len zlepšiť.

LukaModric
pure2 - 06.02. Odpovědět

Nie je Marcelo take falsone kridlo a vtedy zasahuje defenzivny zaloznik Casemiro?

pure2
Lazar - 06.02. Odpovědět

Barca to řeší roztažením stoperů a vtažením Sergia téměř mezi ně. Jak to obvykle řeší Real nevím, až tak je nasledovaný nemám.

Lazar
Cule6 - 06.02. Odpovědět

"Ostatně důkaz o tom, že si problémů při bránění jsou vědomi i sami hráči, přinesl záběr španělské televize, kdy Marcelo vyčítá Marcelovi vyrovnávací gól v Levante na 2:2."

Taková tvrdá sebekritika je vskutku příkladná.. Smajlík 2

Cule6
pdreal - 06.02. Odpovědět

ako spravny chlap zacina od seba Smajlík 3

pdreal

Proto je taky druhej kapitán Smajlík 2

NoIscoNoDisco
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články