Zpět na » Primera Division » Valverde neodkryl karty. Bude hrát Piqué a kdo ho případně zastoupí?

Primera Division - Valverde neodkryl karty. Bude hrát Piqué a kdo ho případně zastoupí?

Valverde neodkryl karty. Bude hrát Piqué a kdo ho případně zastoupí? © FotbalPortal.cz - Kdo nastoupí v případě, že bude Piqué zraněný?

1

Líbilo se

07.02. - Už zítra čeká na Barcelonu odvetný zápas semifinále španělského poháru ve Valencii. První zápas na Camp Nou sice skončil výhrou favorita 1:0, ale to před odvetou v prostředí bouřlivého stadionu Mestalla absolutně nic neznamená. A tím spíš, že je v ohrožení start klíčového obránce Gerarda Piquého s jehož nahrazením by měl kouč Valverde dost práce.

Gerard Piqué se stal hlavním protagonistou nedělního derby zápasu s Espanyolem nejen kvůli vstřelené brance a následné kontroverzní oslavě, ale také kvůli tomu, že při souboji s Gerardem Morenem utrpěl úder do oblasti kolenních vazů. V průběhu týdne trénoval v nižším tempu a jeho start v zítřejším zápase je nejistý. Nepotvrdil ho ani kouč Valverde na dnešní tiskové konferenci.

„Je pravda, že dokončil zápas v bolestech, ale jak jsme se domnívali, není jeho start úplně vyloučený. Ještě čekáme, jak dopadne dnešní kontrola. Pak uvidíme,“ vysvětlil trenér.

Barcelonskému kouči se nabízejí v záporném případě tři hlavní alternativy, jimiž nahradí jednoho z týmových kapitánů. Především varianta postavit vedle Samuela Umtitiho lednovou posilu Yerryho Minu. Ten měl původně přestupovat až v létě, nicméně okolnosti donutily vedení azulgranas jednat a přivést Evropou neostříleného stopera už nyní. Ovšem postavit ho v zápase podobné kategorie, jakým bezesporu zítřejší duel ve Valencii je, se jeví hodně riskantní.

„Mina je pravidelně v nominaci a pokud je nominován, znamená to, že je připraven do hry. V závislosti na tom, jak to bude s Piquém a co mě napadne, se nakonec rozhodneme,“ nevyloučil Valverde ligový debut Miny. „Yerryho znám z videí a teď z tréninků. Ale nevím, jak bude hrát v našem fotbale. Já ani nikdo jiný. Doufám, že se adaptuje dobře.“

Kdo nastoupí zítra ve Valencii vedle Umtitiho v případě Piquého absence?
Yerry Mina
Sergio Busquets
Lucas Digne

Další možnosti se trenéru Valverdemu nabízí v podobě záložníka Busquetse nebo krajního beka Digneho. Je ovšem známo, že klíčový hráč zálohy na postu stopera nastupuje nerad, jeho předností je sice dobrý výběr místa, zkušenosti, ale postrádá rychlost, která bude proti hbitým forvardům Netopýrů nezbytná. Větší šance proto odborníci dávají Dignemu. Ten měl sice tržnou ránu na ruce, ale ta by mu neměla bránit do utkání nastoupit. „Někdo určitě nastoupí,“ vtipkoval Valverde.

A jelikož Vermaelen je nadále zraněný, je prakticky jisté, že pokud si Yerry Mina neodkroutí debut ve čtvrtek, určitě se tak stane v neděli proti Getafe. Samuel Umtiti má totiž stopku za pět žlutých karet.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Zatím to vypadá na Piqueho. Je v nominaci. Doufám,že po případném postupu, zas vysloví jeho oblíbenou větu : ,,Jdeme si pro pohár Vašeho krále,, Smajlík 5 Ať je o čem psát Smajlík 3

OVKlobasa

No... A teď mi řekni, jestli ti to přijde normální Smajlík 3 Smajlík 3 Smajlík 3

NoIscoNoDisco
COKO - 08.02. Odpovědět

Já myslím, že zrovna takové řeči nemyslí uplně vážně, ale z prdele. V Barce je znám jako showman co dělá prdel, zrovna toto mi nepřijde nějak uražející, to jsou podobné řeči jako má Zlatan a nemáš mu to za zlé

COKO
Jackopz - 07.02. Odpovědět

Digne nie je v nominácií

Jackopz
COKO - 07.02. Odpovědět

Doufám, že Mina. Máme stopera tak bychom ho měli využit.

COKO

Byl by to celkem odvážný tah, vzhledem k důležitosti utkání. Křest ohněm. Smajlík 7

OVKlobasa
COKO - 08.02. Odpovědět

Možná, ale pokud máme stopera k dispozici tak je nesmysl tam dávat Digneho nebo Busquetse.

COKO

Nemá Digne pauzu se zlomenym prstem?

NoIscoNoDisco
COKO - 08.02. Odpovědět

Jo, není v nominaci, ale Pique ano, takže si myslím že Mina má stejně smůlu.

COKO

Skvělá odpověď
Někdo určitě nastoupí. Smajlík 1

MESSIFCB
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články