Zpět na » Primera Division » Obnovená liverpoolská spolupráce, trpělivost s Gomesem trvala poločas a Messi vysvlečený z dresu. To nej ze zápasu Valencia – Barcelona

Primera Division - Obnovená liverpoolská spolupráce, trpělivost s Gomesem trvala poločas a Messi vysvlečený z dresu. To nej ze zápasu Valencia – Barcelona

Obnovená liverpoolská spolupráce, trpělivost s Gomesem trvala poločas a Messi vysvlečený z dresu. To nej ze zápasu Valencia – Barcelona © FotbalPortal.cz - Barcelona se včera přes Valencii probojovala do finále poháru

3

09.02. - NEPŘEHLÉDNĚTE Další úspěšný výsledek Barcelony. Včera si dokázala v odvetném zápase semifinále španělského poháru poradit s nebezpečnou Valencií. Poté, co nad ni před týdnem zvítězila doma 1:0, pojistila svůj postup do finále soutěže výhrou 2:0. Premiérovou trefou v dresu Katalánců se zaskvěl Philippe Coutinho.

Jako při premiéře v Liverpoolu

Včera dal Philippe Coutinho ve svém pátém zápase za Barcelonu premiérový gól. Na trávníku byl sotva pět minut když mu Luis Suárez poslal centr, který v obtížné pozici poslal do sítě. Na premiérový gól v dresu Liverpoolu mu 17. února 2013, také na začátku druhého poločasu, paradoxně přihrál rovněž uruguayský forvard. Rýsuje se nová a zajímavá konexe.

Trpělivost Valverdeho s Gomesem trvala 45 minut

Pouhých 45 minut vydržel na trávníku stadionu Mestalla, kde ještě před pár lety zářil jako už nikdy potom, André Gomes. Figuroval na pravé straně záložní řady, jenže včerejší zápas byl dalším z řady těch, které se portugalskému fotbalistovi vůbec nepovedly. Jeho chyby byly prakticky nepřetržité. Nepokryl Gayu při centru, který skončil hlavičkou Rodriga do břevna, žákovskou chybou nahrál Coquelinovi a zavařil tak pořádně obraně, jeden z jeho centrů do vápna vypadal spíš jako odkop od branky...Výsledek - střídání o poločase.

Těžká práce rozhodčího

Je třeba být objektivní. Práce rozhodčího, zvlášť v kulisách stadionu Mestalla, není jednoduchá. Nicméně momentka, kterou přehlédl Undiano Mallenco bije do očí. Ve 37. minutě ho doslova svlékl z dresu domácí Coquellin a sudí, byť stál pár metrů od celé akce, ani nehnul brvou. Stejně tak poté, co argentinskou hvězdu tvrdě atakoval gólman Jaume.

První klub, který je popáté v řadě ve finále

Copa del Rey je soutěží Barcelony. Bezesporu. Vyhrála ji už 29krát. Včera se do finále dostala počtyřicáté a jako prvnímu klubu se jí to podařilo pětkrát v řadě. V roce 2014 prohrála s Realem 1:2 a dále následovala už samá vítězství. 2015 proti Athleticu Bilbao 3:1, 2016 se Sevillou 2:0 a loni s Alavésem 3:1.