Zpět na » Primera Division » Real Madrid odlehčil kádr, z něhož mizí gólman, návrat Mariana nabírá konkrétní obrysy

Primera Division - Real Madrid odlehčil kádr, z něhož mizí gólman, návrat Mariana nabírá konkrétní obrysy

Real Madrid odlehčil kádr, z něhož mizí gólman, návrat Mariana nabírá konkrétní obrysy © FotbalPortal.cz - Andrej Lunin a Mariano Díaz

0

Líbilo se

28.08. - Konec přestupového období se blíží i pro španělskou ligu. Proto se v kancelářích jednotlivých klubů perně pracuje na konečných podobách kádrů. A Real Madrid není výjimkou. Včera vyřešil přetlak v brankovišti odchodem Ukrajince Lunina, naopak se velmi konkrétně rýsuje možnost návratu útočníka Mariana Díaze z Lyonu.

Navas, Courtois, Lunin, Casilla, Luca Zidane. Nedostatkem gólmanů Real Madrid toto léto rozhodně netrpěl. Spíše naopak. Pozice, která na sezónu vyžaduje maximálně tři gólmany, byla hodně přelidněná. Jenže problém udat Kiku Casillu, vzhledem k jeho vysokému platu a stále platné smlouvě donutil vedení poslat pryč brankáře, kterého kupovalo teprve několik týdnů nazpátek.

Do 19letého Ukrajince Andreje Lunina je na Bernabéu vkládána velká naděje do budoucna a proto se management rozhodl poslat ho na hostování. Usoudil, že z pozice třetího brankáře by se jeho vývoj mohl zastavit a ani působení ve třetiligové rezervě by nebylo tím ideálním řešením. Naopak angažmá v Leganés, které leží na předměstí španělského hlavního města, jen pár kilometrů od stánku Bílého baletu, se jeví jako více než vhodné. U „Pepineros“ bude Lunin celou příští sezónu hostovat. I u něj ale Madrid uplatnit takzvanou „Clausula de miedo“, jak ve Španělsku označují termín, kdy se klub obává, že by hostující hráč mohl ve vzájemných soubojích zazářit. Proto o víkendu ani v odvetě na půdě Leganés Lunin proti Realu chytat nesmí.

Zajímavě se rýsuje i situace kolem útočníka Mariana Díaze. Fotbalisty, který dříve působil v Realu Madrid, ale vzhledem k minimálnímu vytížení odešel loni v létě do Olympique Lyon. Zde ale trhal sítě jak o závod a zájem o něj byl i v Premier League.

Už při odchodu z Madridu Real uzavřel dohodu, že z dalšího přestupu hráče bude profitovat 35% přestupové částky. Stejně tak, že v případě nabídky jiného klubu tuto může dorovnat a hráče získat zpět. Byť Lyon předpokládal, že by mohla z Anglie přijít nabídka ve výši 70 milionů eur, nakonec se odchod do Premier League nekonal a nyní zbyla pouze Sevilla. S tou se předběžně Olympique dohodl na 30 milionech eur plus pěti na bonusech.

Real tak má nyní 48 hodin na to, aby tuto nabídku dorovnal a díky odečteným 35 procentům by podle tvrzení deníku Marca mohl útočníka získat za méně než 25 milionů eur. Podle Deportes ABC prý ředitel Realu Madrid José Ángel Sánchez sdělil svému sevillskému protějšku, že nabídku na Mariana vyrovnají. Tak uvidíme.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz, marca.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Takže si Mariano bude moci vybrat...

FotbalFan
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články