Zpět na » Primera Division » Mariano Díaz je novou posilou Realu Madrid

Primera Division - Mariano Díaz je novou posilou Realu Madrid

Mariano Díaz je novou posilou Realu Madrid © marca.com - Mariano Díaz

0

Líbilo se

29.08. - Přestup Mariana Díaze z Olympique Lyon do Realu Madrid je oficiálně potvrzen. Útočník, klasická devítka, kterou požadoval trenér Lopetegui, se vrací na Santiago Bernabéu po pouhých 14 měsících, co se ho klub zbavil. S Bílým baletem podepíše kontrakt až do roku 2023.

V tak trochu zašmodrchané operaci se vrací útočník Mariano Díaz, katalánský rodák s kořeny v Dominikánské republice, do kabiny na stadionu Santiaga Bernabéua. Před 14 měsíci odsud nespokojeně odcházel kvůli nedostatku herní praxe pod trenérem Zidanem do Olympique Lyon.

Francouzský klub za hráče, který ovšem během 302 minut v prvním týmu Realu Madrid dokázal v sezóně 2016-17 nastřílel pět branek, zaplatil 8 milionů eur. S podmínkou, že při prodeji hráče do dalšího klubu bude mít v případě dorovnání předložené nabídky možnost získat hráče zpět. A také bylo domluveno, že z dalšího přestupu bude profitovat 35 procenty.

Tento týden se s Lyonem dohodla po vleklých jednáních na přestupu hráče Sevilla. S prezidentem Aulasem našla společnou řeč na částce 30 milionů eur, k nimž se mělo dalších pět milionů přidat ve formě bonusů. Jenže Real Madrid zareagoval, oznámil Seville, že uplatní opci na hráče a Mariana tak získal za velmi výhodnou cenu.

Po odečtení zmíněných 35 procent činí podle deníku Marca hráčova cena přijatelných 21,5 milionů eur plus tři ve formě bonusů.

Hráč byl prý nejprve přesvědčen o tom, že chce další kariéru rozvíjet v Seville, ovšem vše měl změnit jeden telefonický rozhovor s madridským trenérem Lopeteguim, jenž okamžitě přiměl změnit názor 25letého fotbalisty, který působil v nižších kategoriích madridského klubu od svých 18 let.

Na Bernabéu Mariano podepíše kontrakt do roku 2023.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
kajsi99 - 01.09. Odpovědět

za take prachy by nezohnali nikoho.Ved za ROdriga pytala Valencia 100 mega a nemyslim si,ze ROdrigo je az o tolko lepsi od Mariana.Kazdopadne ma mrzi,ze Real nekupil,resp neziskal este jedneho stopera a defenzivneho zaloznika.No,uvidime...ale Barca to vystuzila kvalitnejsie.

kajsi99
craytom - 31.08. Odpovědět

Sympaťák a osobne sa na neho veľmi teším. Už pred prestupom do Lyonu bol výborným žolíkom a prakticky nesklamal nikdy keď nastúpil. Aj tak ale nechápem, prečo mu drbli 7 na dres, snáď sa to na jeho výkonoch neprejaví, predsa tých skúseností ešte toľko nemá..

craytom

Tak ono už těch možností moc nebylo a Real nutně potřebuje 9,jelikož Mayoral nemá na Real a nikdy mít nebude.Za ty peníze to je ale slušnej Back up.Nicméně na velice nepovedeném letním transfer okně v podání Pereze to nic nemění

Collector
Eidur - 30.08. Odpovědět

Čekal jsem někoho zvučnějšího, než druhořadého útočníka.

Eidur
balmain - 30.08. Odpovědět

tak třeba z něj něco bude, já ho viděl jednou ve fr. lize a nepřesvědčil mě

balmain

Kde je ten FOTBALFAN... Ci aky to ma nick... So svojimi mudrimi recami teraz? :O

Blacktwo

Ty jsi ale jelito. Copak se ti nelíbí?

FotbalFan

Jestli narazila na nesmysly od Zedmana a to co jsem psal já, tak pokud chápeš alespoň neodborný psaný text, tak pochopíš i z tohoto článku, že mám pravdu. Záleželo jen na Marianovi jak se rozhodne, změna jeho postoje nejít nakonec do Sevilly ale do Realu nastala po telefonátu s Lopeteguem. Tedy nic domluveného s hráčem předem již při přestupu z Realu, jak tu nesmyslně psal Zedman.

FotbalFan
Zedman - 30.08. Odpovědět

Synku si debil nebo ano? Lopetegui mu volal aby zjistil jestli má smysl uplatnit opci nebo ne, jestli nepřivedou někoho na sílu, který tam vůbec nechce, to je úplně přirozený postup. Pokud by ta opce nefungovala tak jak jsem napsal tak by neměla pro prodávajícího žádný význam, protože by při vyjednávání byl v pozici jakéhokoliv jiného klubu a musel o toho hráče soupeřit. Pokud by to záleželo na hráči tak by 9z10 případů přestoupil jinam a původní klub by neměl možnost to ovlivnit.

Zedman
Zedman - 30.08. Odpovědět

Real měl 48h na to aby nabídku doroval a hráč byl jeho, znovu říkám je to jen jiná forma výkupní klauzule, která ovšem není předem dána pevnou sumou, ale určí jí až případná nabídka. Mateřský klub se rozhodne jestli nabídku dorovná nebo sebere podíl z prodeje. James je stále hráčem RM a v Bayernu je na hostování, kdy Bayern může po skončení hostování úplně opci předkupního práva, pokud se tak rozhodne tak James i kdyby se chtěl vrátit do RM, tak na to nemá žádný vliv, protože s touto možností

Zedman

Ufffff..... Ještě že jsem tak trpělivý:)) Debil nejsem, oligofrenií naštěstí (nekdy spíš bohužel?) netrpim. Zkusím to naposledy, jestli to má tedy vůbec cenu. Alespoň si nebudu vyčítat že jsem se alespoň nepokusil Ti něco z oblasti, které zjevně nerozumíš, předat;-)

FotbalFan
Zedman - 30.08. Odpovědět

souhlasil. Ale předpokládám že jsi chytřejší než Uli Hoeness, který jako prezident Bayernu vlastně neví co v těch smlouvách je napsané.

Zedman

Situace : Hráč chce odejít z klubu, klub v něm ale vidí potenciál do budoucna. Hraní v jiném klubu není reseno HOSTOVANIM (tady pozor, zjevně si to s ním pleteš), kdy by hráč byl stále pod smlouvou v původním klubu, ale přestupem. Možnosti klubu : buď prostě nechat jít bez dalších podmínek, nebo do dohody S KLUBEM zanést předkupní klauzuli či právo zpětného odkupu za určitou předem danou castku

FotbalFan

Obě situace se týkají vztahu KLUB x KLUB, nikoliv KLUB x HRÁČ. Předkupní právo bylo teď u Mariana, zpětný odkup třeba předloni u Denise Suareze. Ale je to jen dohoda mezi kluby. Pak ještě hráč musí samozřejmě souhlasit a jedná se klasicky o smlouvě. To se zpravidla děje, protože předkupní právo nebo právo zpětného odkupu má téměř výhradně nějaký velkoklub, ze kterého jde hráč ,,do horšího,,. Proto je pak sám rád, když je možnost jít zpátky.

FotbalFan

Mariano o tom přesvědčeny nebyl a až po rozmluvě s trenérem Realu se rozhodl upřednostnit Real před Sevillou. Rozhodoval se sám Mariano o své svobodné vůli, mezi těmi dvěma kluby bez ohledu na to, že jeden nebo druhý měl nějakou klauzuli (pokud tedy nenastala situace jako nektera média psala, že Sevilla stáhla svou nabídku, pak samozřejmě už volba byla jen ano ne Real)

FotbalFan

Závěrem...jde úplně mimo mé chápání, že tuhle docela jednoduchou věc, ještě týkající se fotbalu, není schopný někdo pobrat (zjevně ani nejsi sám), přitom ještě s polopatickym vysvětlením. Na druhou stranu, dneska je taková doba, že nad moje chápání je víc věcí a asi se nemá smysl nijak zvlášť divit

FotbalFan
Eidur - 30.08. Odpovědět

Jaký ma smysl, aby Sevilla nabídku stáhla? Buď ji podala a hráč ji neakceptoval nebo ji nepodala ne? A pokud by ji teoreticky tedy podala a pak stáhla, znamená to, že vlastně ani žádná cena za hráče stanovena nebyla ne? Tím pádem mohl do Realu zadax Smajlík 2

Eidur

Lyon se domluvil se Sevillou na ceně za hráče. Nabídka byla oficiálně akceptována. Nejaky cas měl Real na to aby nabídku Sevilly buď dorovnal a pak by to byl ,,boj,, mezi S a R, nebo ne a hráč by jednal jen se S. Pokud Real nabidku dorovnal a v téhle fázi S odstoupila od umyslu hrace získat, ubyla Marianovi jedna možnost a mohl jít buď do Realu nebo zůstat. Já fakt nevím co v tom hledáte za vědu

FotbalFan

Sevilla logicky odstoupila, protože Real mohl cenu šroubovat a ještě by na tom vydělal, v případě, že by poslední nabídku Sevilly nedorovnal. Tohle je ekonomicky velice chytrej tah. Líbí se mi to Smajlík 1 Jinak souhlasim s FotbalFanem, já tam nic složitýho nevidim. Na obchodní rovině jednaly jen kluby, na lidský rovině jednal Lopetegui s Marianem - šmytec.

NoIscoNoDisco

A nemohl by jít zadarmo, protože Lyon ho koupil a má platnou smlouvu. To by museli bejt v Lyonu debilové. Aby nula od nuly pošla, musel by ho Real koupit za nějakejch 12 mega, pokud správně počítám. 12 mega mínus 35 procent je 8 mega. Za 8 mega odcházel do Lyonu.

NoIscoNoDisco

Real a Lyon měli ústní dohodu(nevím na jak dlouhou dobu) ,že v případě nabídky na Mariana, pokud bude Lyonem akceptovaná,ji Real může do 48h dorovnat a pak už je na Marianovi koho si zvolí.Zvolil jsi Real a Sevilla se rozhodla cenu dál nenavysovat.Tudíž ji Sevilla stáhla,ale původní nabídka,kterou převzal Real musela být zachována

Collector

A hostování s přednostním právem odkupu je něco jinýho, než tohle. Klub si vezme hráče na hostování a když se hráč osvědčí, tak ho klub prostě koupí a má na to přednostní právo - James nebo třeba Mbappé Když se neosvědčí, klub ho pošle domů. Tohle byl obyčejnej přestup s doložkou o profitu z dalšího přestupu.

NoIscoNoDisco

Myslím si že Marianovi žádná možnost neubyla,zkrátka se rozhodl pro Real.Pokud by se rozhodl pro Sevillu,tak by se Real mohl i na hlavu stavět a nic by s tím neudělal

Collector

Ubyla pokud je pravda to co někde psali, že po vstupu Realu do hry stáhli svou nabídku. Ale to je jedno, tak jako tak se prostě rozhodl Mariano kde bude hrát.

FotbalFan
Eidur - 30.08. Odpovědět

Jasně, souhlasím s Vámi, jen jsem reagoval na to, jak psal FF, že Sevilla nabídku stáhla a teoreticky to "rozpitval". Takže nic nestáhli, jen ji nenavyšovali a Mariano skončil v Realu. Konec dobrý, všechno dobré.

Eidur
Zedman - 30.08. Odpovědět

Opce na odkup je pořád opce, je úplně jedno jestli ten hráč jde první hostovat a klub opci na následný odkup nebo je hráč prodány a původní klub má opci na odkup zpět při dorovnání nabídky/vyplacení dohodnuté částky. Na základě pravidel FIFA/UEFA musí hráč se vším souhlasit, bez něj to nejde, proto ty smlouvy nemůžou být nikdy jen klub x klub, vždy to je klub x klub x hráč, na smlouvě jsou tři podpisy.

Zedman
Zedman - 30.08. Odpovědět

Ve chvíli kdy do hry vstoupil RM uplatnil opci, byla Savilla ze hry, cena už se nemohla zvyšovat, konec. Příklad 1, Bayern má opci na Jamese, ten uvažoval že se letos vrátí zpět do RM, Bayern jasně řekl že má opci, uplatní ji a James na to už nemá žádný vliv. Příklad 2 Morata, RM uplatnil opci a vykoupil ho zpět z Juve, i když sám Morata chtěl zůstat v Juve ale musel, s tím že ho buď Zidana přesvědčí aby zůstal nebo ho dále prodá se ziskem samozřejmě za jeho souhlasu. To samé letos Mascarell

Zedman
Zedman - 30.08. Odpovědět

uplatněna opce ve výši 4mega následný prodej do Schalke za 10mega. Tohle je princip opci, pokud by takový nebyl, nemělo by pro prodávající či kupující kluby důvod je do smluv dávat, je to přednostní právo na odkup se kterým hráč předem souhlasí.

Zedman

O tomhle přestupu jsem se dočetl pouze to, že Real má 48 na dorovnání nabídky.Zdali klub,který jako první podal nabídku smí a nebo nesmí cenu navyšovat už nevím.Do smlouvy nevidím a tak jsem pouze odvozoval

Collector
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články