Zpět na » Primera Division » Barcelonu zajímá fotbalista Atlética Madrid. A dokonce jeho přestup může zčásti kontrolovat

Primera Division - Barcelonu zajímá fotbalista Atlética Madrid. A dokonce jeho přestup může zčásti kontrolovat

Barcelonu zajímá fotbalista Atlética Madrid. A dokonce jeho přestup může zčásti kontrolovat © uzbarca.net - Saúl s Griezmannem

0

Líbilo se

14.09. - Barcelona celé léto sháněla v zahraničí středopolaře do svého týmu. Ovšem při nahánění Pogby, Rabiota ani De Jonga úspěšná nebyla. Nicméně nyní ji zajímá fotbalista, který hraje španělskou ligu a v posledních zápasech se stal oporou španělské reprezentace, na níž bude nový kouč Luis Enrique evidentně hodně sázet.

Kdo je tím tajemným fotbalistou, o nějž se nyní uchází barcelonský klub? Je to Saúl Ñíguez, 23letý záložník Atlética Madrid. Záložník, který na mistrovství světa v Rusku pod náhradním trenérem Hierrem neodehrál ani minutu, ovšem pod novým lodivodem La Rojy si nyní užívá dostatečný prostor. Uplynulý týden proti Chorvatům a Angličanům odehrál v součtu 154 minut a hlavně v obou duelech vstřelil gól. A dobře si rozuměl s hráči, kteří mají barcelonské DNA - Busquetsem a Thiagem.

Odchovance Colchoneros má navíc Barcelona od roku 2013, kdy přestupoval z Camp Nou na Vicente Calderón David Villa, částečně pod kontrolou. Jako v nedávném případě Realu Madrid a útočníka Mariana má i Barcelona na Saúla předkupní právo, které bude trvat celou dobu, kdy bude hráč působit v madridském klubu.

Tedy v případě, že ho někdo bude chtít koupit za určitou cenu, bude muset Atlético nejprve informovat Barcelonu o této nabídce, která se sama rozhodne, jestli ji využije, nebo ne.

O Saúla měla Barcelona zájem už v posledních dvou letech. Loni po odchodu Neymara byla snaha katalánského klubu asi největší, ale v tu chvíli už měl Saúl podepsánu novou smlouvu až do roku 2026 s navýšenou výkupní klauzulí ze 45 na 150 milionů eur.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz, thesun.co.uk

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

To je sice pěkný, Saúl by mi v Barceloně nevadil, ale já vidím historii Saúla jen v Atleticu,Atleticu B a ve Valladolidu, jak může mít Barcelona předkupní právo na Saúla ? Jak toho dosáhla nebo to mě zajímá, Saúl není odchovanec z Barcelony aby odešel z Barcelony do Atletica a zajistila si předkupní práv/odkup zpět jako v případě Mariana. Nějak tomu článku nerozumím.

boobasquad
F4BRE - 14.09. Odpovědět

Protože když Bacra prodávala 2013 Villu Atletům tak si vyhradila přednostní právo na Manquila a právě Saula, každopádně je podlě mě škoda, že jsme propásli těch 45M

F4BRE

Každopádně jestli chce Barca do budoucna mít výborného založníka, který se může klidně stát další legendou klubu, měla by jednat

Tomguncz2
F4BRE - 15.09. Odpovědět

Já bych do toho šel určitě

F4BRE
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články